ZPT (Zırhlı Personel taşıyıcı)

Otokar Zırhlı Personel Taşıyıcı, birçok farklı askeri ve gizli göreve uyarlanabilir bir 4×4 zırhlı araçtır. Yüksek manevra kabiliyeti, eşsiz dengesi ve üstün arazi performansı ile Otokar Zırhlı Personel Taşıyıcı, askeri güçleri riskli alanlara en güvenli biçimde taşınmasını sağlar. 8 kişilik kapasiteli Zırhlı Personel Taşıyıcı, yıllardır güvenlik güçlerinin hizmetinde yer alan kendini kanıtlamış bir araçtır.

Tüm zırhlı araçların ihracatı ilgili hükümetlerin ihracat izinlerine tabiidir.


Hareket Kabiliyeti

Otokar Zırhlı Personel Taşıyıcı, kendini kanıtlamış motor şanzıman ve aksları ile mükemmel süspansiyonuna sahiptir. Devamlı 4 tekerli çekiş, kilitlenebilir merkezi diferansiyel, uzun kurslu ve helezon yaylı süspansiyon, 31 BG/tona varan güç/ağırlık oranı, muharebe tipi lastikler, yüksek ivmelenme, dar dönme çapı, araca en iyi arazi kabiliyetini sağlar.

Evrensel tasarımı, üstün koruması ve hareket kabiliyeti ile Otokar Zırhlı Personel Aracı, birçok amaç ve görevde kullanılır.

Zırhlı Personel Taşıyıcı Araç

Askeri ve güvenlik amaçlı çeşitli görevlere uygun 4×4 arazi tipli zırhlı araçtır. Yüksek manevra gücü, üstün denge ve normal yol/arazi kabiliyeti ile askeri güçleri riskli bölgelere hızlı ve koruma altında taşır.

Zırhlı Ambulans

Hasta ve yaralıların güvenli ve korumalı olarak emniyet içinde intikali için özel tıbbi ekipmanlarla donatılmıştır. Bu araç ile cephede, yaralılara hızlı ve korumalı olarak ulaşılması, kritik bölgeden hızlı tahliyesi mümkündür.

Zırhlı Tamir Bakım Aracı

Özellikle hassas bölgelerde ihtiyaç duyulan bu araç, bakım ve onarım için gerekli birçok ekipmana ve tezgaha sahiptir. Araç, ayrıca, bakım elemanlarının korumalı ortamda naklini sağlar.

[Kaynak: http://www.otokar.com.tr]

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

2 yorum Tarih: “ZPT (Zırhlı Personel taşıyıcı)”

  • MEHMET CANDAN Yazar 11 Ağustos, 2009, 15:17

    BU ARAÇ HARİKA.MÜKEMMEL BİR DİZAYN VE SAĞLAMLIK..

  • Mehmet KİREÇOĞLU Yazar 28 Ekim, 2009, 12:29

    Türk ordusuna yakısır bır araç,yakışmadan öte önce askerlerın ve personelın guvenlıgı hususunda bılınclı olarak uretılmıs bır arac,zırhlı olmasınında buyuk bır avantajı vardır zırhlıların agrılık bakımından hantal oldugunu soylerler fakat onu yapan kısıler agırlık bakımından deıl performans bakımından uretmıslerdır yapana helal olsun dıyorum başarılarınızın devamını diler Türk ordusuna ve Türk insanına zeval gelmesin Selam ve Dua ile

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~