Yeni Nissan Micra

Yeni Nissan Micra

Motor ve Yakıt Tüketimi

1.2 LİTRE BENZİNLİ MOTOR

100km’de 4,3lt. *yakıt tüketim değerine sahip 80HP güç üreten yeni 1.2lt benzinli motor, dizelleri kıskandıran bir yakıt tüketim değerine sahiptir.
*MT versiyona ait Şehirdışı ortalama yakıt tüketim değeridir(lt/100km).

1.2 LT DIG-S BENZİNLİ MOTOR

Nissan’ın yeni nesil benzinli 3 silindirli 98 beygirlik Stop&Start teknolojisine sahip motoru Micra DIG-S, Desire versiyonunda standart olarak sunuluyor. Bu motor teknolojisi bütün devirlerde etkin ivmelenme ve seri hızlanmalar sağlarken, sıklıkla vites değiştirmeleri engellemek amacıyla, maksimum torkun (147 Nm) %90’ı 4.400 dev/dk’dan itibaren etkin olarak sürüş keyfinizi en yüksek seviyeye çıkarıyor. Stop&Start fonksiyonu ile donatılmış DIG-S motoru 3,7 lt/100 km* düzeyine düşürülmüş iddialı bir yakıt tüketimi sağlıyor.

DÖNÜŞ YARIÇAPI

Yeni Nissan Micra ile artık şehirde hareket etmek çok kolay! Sınıfının en kısa dönüş yarıçapı: 4,65m.

PARK ASİSTANI

Sokaktasınız ve park etmek için yer arıyorsunuz. Karşınıza bir park yeri çıktı. Peki aracınız buraya sığacak mı? Kendinize değil, Yeni Nissan Micra’da yer alan “Park Asistanı”na sorun. O sizin yerinize park etmenin uygun olup olmayacağını hesaplar ve size haber verir. Park sensörleriniz de rahatça park etmenizi sağlar.

ÖNCE GÜVENLİK

İçiniz rahat olsun. Bir önceki nesil Micra’da standart olarak sunulan ABS, EBD, ESP, Fren Destek Sistemi ve 6 hava yastığına; yeni nesil Micra’da Cruise Control ve Hız Sınırlama teknolojileri de eklendi. Kısaca Yeni Nissan Micra, konu güvenlik olunca yine sınıfının lideri.

6 HAVA YASTIĞI

Ön, yan ve perde hava yastıkları size ve sevdiklerinize maksimum koruma sağlar. Eğer bebek koltuğunu ön tarafa koymak isterseniz ön yolcu tarafının hava yastığını kolayca iptal edebilirsiniz.

 

CRUISE CONTROL (HIZ SABİTLEME SİSTEMİ)

Cruise Control, bir hız kontrol sistemidir. Özellikle şehirlerarası yolda, aracın sabit hızda seyrini mümkün kılan yardımcı bir sistemdir. Bu sistem sayesinde izin verilen azami hızı geçmeden, ayağınızı gaz pedalından tamamen çekerek daha rahat bir sürüş imkanı kazanırsınız.

(Tüm versiyonlarda standart olarak bulunmaktadır.)

ESP İLE DAHA DENGELİ

Elektronik Denge Programı, her bir tekerlek üzerindeki fren basıncını kontrol eder ve lastik üzerinde ekstra bir basınç olduğunda motor torkunu düşürür. Böylelikle aracın yön dengesi sağlanır.

 

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~