Yeni Mazda3 hatchback modelini İstanbul’da tanıttı

Yeni Mazda3 hatchback dünya lansmanını gerçekleştirdi ve tasarım harikasını tanıttı. Tanıtım için İstanbul’un da seçilmesi Mazda’nın Türkiye pazarına verdiği önemi bir kez daha ortaya koydu.

yeni mazda 3 hb (1)

Mazda’nın kompakt sınıftaki temsilcisi Mazda3′ün yeni nesli (2014), İstanbul, New York, Melbourne, St. Petersburg ve Londra’da düzenlenen eş zamanlı etkinlikle tanıtıldı. Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen İstanbul ayağına temsilciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Yeni Mazda3 hatchback lansmanına ev sahipliği yapan şehirler gibi, algılanması güçlü, canlı ve stil sahibi bir otomobil deneyimi sunmak için tasarlandı.

Yeni Mazda3 hatchback’in global lansmanı tek kelime ile anlatılabilseydi, bu kelime “bağlantı” olurdu. Çünkü bu araç dünyanın dört bir yanındaki sahipleri ile bağlantı kurma yolunda ilerliyor.

Avrupa binek araç pazarının yaklaşık yüzde 25′ini diğer bir deyişle yıllık bazda araçların yaklaşık 3 milyon adedini temsil eden C segmentinde, bu özellik hiç de önemsiz bir konu değil. Pazarda yer alan neredeyse tüm araç üreticileri, pastadan pay alabilmek için rekabet ediyorlar. Bu segmentte hayatta kalmak istiyorsanız, özel bir şeyler sunmanız gerekiyor.

Dolayısıyla, bugünkü etkinliğin mekan seçimi rastgele yapılmadı. Yeni Mazda3, lansmanına ev sahipliği yapan şehirler gibi, algılanması güçlü, canlı ve stil sahibi bir otomobil deneyimi sunmak için tasarlandı. Londra, St. Petersburg ve İstanbul: Çeşitliliğe sahip bir kıtanın uzak köşelerinde bulunan üç önemli Avrupa merkezi. Mazda3′ün hedefinde de bu tarz kişiler var. Mazda, aracın sofistike çekiciliğinin ve donanım seviyesinin olumlu izlenimler bırakacağına inanıyor.

Mazda’nın yaptığı şey, tüm zamanların en çok satan ödüllü spor kompakt aracını almak ve yeniden yorumlamak, Mazda teknolojilerinin en iyilerini bir araya getirmek, bağ kuran ve daha sonra da beklentileri aşan bir araç tasarlamak.

Yeni Mazda3, rakiplerinden daha iyi olacak şekilde üretildi. Ancak özellikleri bununla bitmiyor; Mazda, performans ve donanım seviyesi, üretim kalitesi ve konfor gibi, müşterilerin en fazla önem verdiği özelliklere de büyük bir özen gösterdi.

Araçta geniş ve güçlü duruş, kalın, yatık ve ritmik gövde şekillerine sahip “KODO – Hareketin Ruhu” tasarımı (kutulara bakınız) göze çarpıyor. Dinamik ifadeleri, direksiyon arkasında heyecan verici bir deneyimin sürücüyü beklediği hissini veriyor; motor kapağının altında yatan SKYACTIV Teknolojisi ise, hafif motorlar, şanzımanlar, gövde ve şasi sunuyor.

Direksiyonun arkasına geçildiğinde, yeni Mazda3 sürücünün komutlarını tam olarak yerine getiriyor ve kararlı bir hassasiyet ile virajları alıyor ( önden kayma yapmadan, düzeltme ihtiyacı olmadan) ve de gerçekten eksiksiz bir deneyim ile geri bildirim sağlıyor. Hızlanma, yüksek sıkıştırmalı benzinli ve dizel motorları, kesin ve yumuşak altı vitesli otomatik veya düz şanzımanlarla bir araya getiren yüksek verimliliğe sahip SKYACTIV güç aktarma organları sayesinde, sıfırdan maksimum hıza kadar doğrusaldır.

Bu çarpıcı performansa rağmen, yeni Mazda3 segmentinde en düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu seviyelerini sunuyor. Sportif ve eğlenceli aynı zamanda ekonomik: İşte bu, Mazda’nın sürüş keyfinden, güvenlikten ve güvenilirlikten ödün vermeyen çevre dostu araçlara yönelik yaklaşımı olan Sürdürülebilir Zoom-Zoom’dur. Mazda’nın son teknoloji enerji yenileme sistemi olan i-ELOOP ile birlikte, dünyanın en hızlı rölantide durma sistemi i-stop’u, bu yaklaşım ortaya çıkardı. Kazaların meydana gelmesini önlemeye veya bir kaza meydana geldiğinde, insanları korumaya ve hasarı minimuma indirmeye yönelik son teknoloji i-ACTIVESENSE aktif güvenlik teknolojisini kullanan Mazda Proaktif Güvenlik sistemi de buna dahildir. Kısacası, yeni Mazda3, Sürdürülebilir Zoom-Zoom yol haritasında yeni bir kilometre taşını teşkil ediyor.

Bu model aynı zamanda Mazda’nın yeni nesil kabininin lansmanı için seçilmiştir. Öne dönük Zoom-Zoom yapısı tüm yolcular arasında bağlantı kurulmasını sağlarken beraberinde yolcular için keyifli, stressiz ve konforlu bir atmosfer sağlamak için tasarlanan bir kokpit sunar. Kompakt görünümlü kabinin dış kısmı, birçok açıdan en iyi genişliğe sahiptir. Sınırsız bir şıklığa sahip kabin alanında, donanımlar en iyi ve en güvenli kullanımı mümkün kılacak şekilde konumlandırılmıştır. Örneğin, göz hizasında olan Aktif Sürüş Ekranı, en önemli bilgileri doğrudan sürücünün ileri görüş alanı içine sokuyor; yeniden tasarlanan döner kumanda ise bilgi-eğlence özelliklerinin kolay bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Bağlantıdan bahsetmişken, yeni Mazda3, aynı zamanda markanın yeni mobil bağlantı konseptini de görücüye çıkarıyor ve bu konsepti, segmentinde aktif hale gelen ilklerden biri haline getiriyor. Mazda için önemli olan, aracı mümkün olabildiğince çekici hale getirmektir. Kolayca açılan kapılar ve minimuma indirilen panel aralıkları gibi örnekler verilebilir. İlk bakışın hisleri harekete geçirmesiyle bu ayrıntıya gösterilen büyük özen, sizi Mazda3′e bağlayacak.

BAĞLANTI VE DONANIM

Günümüz dünyasının insanlarına yönelik olan yeni Mazda3, en önemli öncelik olarak ileri düzeyde bir bilgi, eğlence, bağlantı, güvenlik ve konfor kombinasyonu sunuyor.

GÜÇ AKTARMA ORGANLARI

Yeni Mazda3 için sunulan geliştirilen hafif SKYACTIV güç aktarma organlarına, alışılmışa meydan okuyan SKYACTIV-D dizel ve SKYACTIV-G benzinli motorlar, yenilikçi otomatik ve düz şanzımanlar, ve dünyanın en hızlı rölantide durma sistemi olan i-stop standart ekipman olarak dahildir; Mazda’nın eşsiz i-ELOOP fren enerjisi yenileme sistemi, SKYACTIV-G ile birlikte de sunuluyor.

GÜVENLİK

Yeni Mazda3, ileri teknoloji aktif güvenlik teknolojilerini, yenilikçi yolcu ve yaya odaklı pasif güvenlik konseptiyle bir araya getiriyor. Daha önceki SKYACTIV modellerinde olduğu gibi, Mazda, Euro NCAP’ten ve diğerlerinden bu yeni konsept için maksimum güvenlik puanı bekliyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~