Yeni Ford Focus 2011

Türk tasarımcı Murat Güler’in tasarladığı üçüncü nesil Ford Focus, Detroit’te görücüye çıktı. Sedan ve Hatchback kasa tipleriyle lansmanı yapılan 2010 m odel Ford Focus, Ford’un yeni C-Segmenti serisinin yeni üyeleri olarak model gamına katılıyor.

new_icec63wlao3val

İlerleyen dönemde Focus C-Max ve Focus Grand C-Max modellerine ek olarak Focus Station Wagon, Focus 3 kapılı Hatchback, ve metal tavanlı Focus Coupe/Cabrio modellerinin de ürün gamına katılmasıyla toplam altı farklı kasa seçeneğine kavuşacak olan Ford, yeni C-Segmenti serisi ile yıllık 2 milyon adetlik satış rakamına ulaşmayı ve pazar payını ikiye katlamayı hedefliyor.

Avrupa versiyonlarında kullanılacak olan motor seçenekleri henüz netleşmeyen Yeni Focus’ta 1.6 litre TDCi 90 HP ve 109 HP dizel motorların kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ford’un ikinci nesil kinetik tasarımı’nın ilk örneği olan Yeni Ford Focus’un kasası global kaza güvenliği standartları göz önünde bulunarak ekstra ağırlık yaratmadan %55 oranında daha güçlü çelik malzeme kullanılarak üretilmiş.

2010 yılının sonlarına doğru Ford’un Amerika ve Fransa’daki fabrikalarında üretilmeye başlanacak olan 3. nesil Yeni Ford Focus’un 2011 model yılıyla tüketiciyle buluşması bekleniyor. Ayrıca Ford yetkilileri 2011 yılı içerisinde Focus’un elektrik motor üniteli bir versiyonunun üretimine başlamayı da planlıyorlar.

new_2jqjepyb61dlyz new_2sg1iedl14va13 new_fgghdi3qkjzn6q

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~