Yeni BMW Z4 Toyota GT86’yı temel alacak

BMW kısa süre önce Toyota ile kurduğu uzun vadeli ortaklık kapsamında, gelecek nesil Z4 spor otomobili için GT86’yı temel alacak.

BMW Ocak ayında Toyota ile yeni bir spor otomobil platformu ve başka ürünleri ortaklaşa geliştirmek için sözleşme imzalamıştı.

Motor Trend’e göre gelecek nesil BMW Z4 Toyota GT86, Scion FR-S ve Subaru BRZ’nin temelini oluşturan arka tekerlekten itişli platformun modifiye edilmiş bir versiyonunu kullanacak.

Güncellenmiş GT86 mimarisi aynı zamanda Toyota’nın daha sonra çıkacak Supra spor otomobilinin de temelini oluşturacak.

Yeni Z4’ün, GT86 temelli olduğu düşünülürse, hem oldukça iyi bir yol tutuşuna, hem de ortalamanın üstünde düz çizgi hızlanmasına sahip olacak. BMW’nin Z4 için 400 beygir güç üretecek yeni bir V6 hibrit sistemi geliştirdiği söyleniyor.

Toyota Supra’nın 2017’de piyasaya sürülmesi bekleniyor, ama yeni BMW Z4 daha önce satışa sunulabilir. Z4’ün mevcut versiyonu 2009’da çıkmıştı, dolayısıyla BMW popüler spor otomobilini Supra’nın çıkışından çok daha önce güncellemek isteyebilir.

Toyota yeni Supra’nın konsept versiyonunu bu yıl Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergileyecek.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~