Yeni BMW 3 Serisi!

BMW’nin F30 kodlu yeni 3 serisi tanıtıldı. BMW CEO’su Norbert Reithofer tarafından sınıfının en sportif aracı ve en yüksek sürüş zevki veren otomobili olarak tanımlanan yeni 3 serisinin detayları açıklandı.

bmw3

6. jenerasyonuna kavuşan yeni 3 serisi, selefinden 93 mm uzun. Uzayan boyutlar 3 serisinin aks mesafesinde de kendini gösteriyor. 50 mm daha uzun aks mesafesine sahip olan yeni 3 serisinin boyutlarındaki bu büyüme arka koltuklardaki diz mesafesini ise az miktarda arttırdı.

Yeni model artık 15 mm daha fazla diz mesafesi ve 8 mm daha fazla baş mesafesi sunuyor. Büyüyen boyutlarına rağmen 3 serisin ağırlığı ise 40 kg düşürülmüş.

BMW’nin en çok satan model ailesi olan 3 serisinde ilk etapta iki benzinli ve iki dizel motor sunulacak. Tüm modellerde 6 ileri manuel şanzıman standartken, isteyen müşterilere sınıfında tek olma özelliği taşıyan 8 kademeli otomatik şanzıman da sunuluyor.
Benzinli motorlardan 328i ve 3.35i’nin ikisi de BMW’nin yakıt ekonomisi amacıyla geliştirdiği EfficientDynamics paketine sahip. 328i’de 2.0 litrekik turbo beslemeli motor görev yapıyor. Twinscroll turbo ile nefes alan motor, double vanos ve değişken subap kontrolü teknolojilerine sahip. 240 hp güç ve 350 Nm tork değeri sunabilen motorla 3 serisinin 0-100 km/s hızlanması 5,9 saniye alırken, ortalama yakıt tüketimi 6,4 lt/100 km olarak açıklanıyor. “Milliyet”

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~