Vosteos 2011 Seferihisar 5 bin Vosvos bekliyor

Sadece geçmiş kuşakların değil, günümüzde de birçok insanın tutkusu olan Volkswagen Beetle Klasik ve Camper Van modellerinin sahipleri 1-3 Eylül arasında Seferihisar’daki VosTeos karnavalında buluşuyor.

Seferihisar’ın Akarca Plajı Mevkii’nde gerçekleştirilecek karnaval birçok etkinliğe de sahne olacak. Karnavalda üç günlük kamp yapma imkanı da bulacak olan katılımcılar söyleşiler, imza günleri, sanat uygulamaları, film gösterimleri ve atölye çalışmalarının yanı sıra doğa ve deniz sporları gibi etkinliklere de katılacak. Egemania Tanıtım ve Ekru Kültür Sanat tarafından organize edilen karnaval, Seferihisar Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştiriliyor. Karnaval ile ilgili Egemania Tanıtım’ın ortaklarından Ömer Büber’in görüşlerini aldık.

Moğollar karnavalda sahne alacak.

* Karnavalınızın amacı nedir?

Karnavalımızın amacı 68 ve 78 kuşaklarını Volkswagen’in Beetle klasik ve Camper Van modellerinin sembolü altında buluşturup nostaljik bir ambiyans yakalamaya çalışmak.

* Ne tür etkinlikler olacak?

Üç gün sürecek karnavalımızda birinci gün İzmir’in rock gruplarından Kafa Sesi ve Moğollar konseri, ikinci gün Grup Chocolate ve Erkin Koray konseri, üçüncü gün ise Grup No Name’den Pink Floyd şarkıları ve Yeni Türkü konseri olacak. Ayrıca “Volkswagen Cephesi” adlı kitabın yazarı Sencer Üneri’yle söyleşi ve imza günü düzenlenecek. Bu etkinliklerin yanı sıra plaj voleybolu, plaj futbolu, PlayStation ve dart turnuvaları ile su sporu yarışmaları yapılacak. Karnaval alanında katılımcılar üç gün boyunca çadır kurup, kamp yapma imkanı da bulacaklar.


Karnavalda birbirinden değişik kaplumbağa modelleri yer alacak.

“Yaşlanmayan gençler de dahil herkesi bekliyoruz“

* Karnavala kimler katılabiliyor?

Karnavalımız her yaştan herkese açıktır. Ancak karnavalımızın teması gereği Türkiye’nin dört bir yanındaki Vosvos kulüpleri, Vosvos sevenler ve 68-78 kuşağından yaşlanmayan gençlerden ciddi bir katılım bekliyoruz.

* Ne kadar ziyaretçi bekliyorsunuz?

Günlük en az 5 bin katılım bekliyoruz. Bayram tatilini doğa-deniz ve sanatsal etkinliklerle dolu dolu geçirmek isteyenler için bundan daha ekonomik bir fırsat olamaz.


Erkin Koray (solda) ve Yeni Türkü de şarkılarıyla nostaljik bir hava estirecekler.

Hem Vosvos’u hem doğayı seviyorlar

Tüm dünyada birçok meraklısı olan Volkswagen Beetle klasik-ülkemizde bilinen adıyla Kaplumbağa ya da Vosvos- 1938-2003 yılları arasında Alman otomotiv devi Volkswagen tarafından üretildi. Bugüne kadar 21 milyonun üzerinde satışla dünyada en çok satılan araba modellerinden biri oldu. Ülkemizde de pek çok hayranı bulunuyor. Vosvos dernekleri, savaş karşıtlığı, nükleer karşıtlığı, HES karşıtlığı, hayvan barınaklarını sahiplenmek ve huzurevi ziyaretleri gibi sosyal duyarlılık temalı etkinliklerde buluşuyorlar. Aktif ve örgütlü olarak 1000 civarında Vosvos meraklısının bulunduğu Türkiye’de çeşitli illerde örgütlenmiş birçok dernek ve kulüp bulunuyor.
Bu oluşumlardan bazıları:
* Volkswagen Kaplumbağa Otomobil Derneği (İstanbul)
* Volkswagen Dayanışma Derneği (Ankara)
* Volkswagen Sevenler Derneği (İzmir)
Antalya Kaplumbağa Fan Club
Eskişehir Vosbağa Vosvos Derneği
* Anatolia Vosvos Derneği
* Vosvos Sevenler Fan Kulübü (Ankara)

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~