Volvo, otomobil güvenliği konusunda liderliğini sürdürmeye devam ediyor

Volvo Car Group, İsveç sigorta şirketi Folksam’ın en son raporunda güvenlik alanındaki liderliğini bir kere daha ispatladı. S60, V60, V70 ve S80 olmak üzere dört farklı Volvo modeli, raporda yer alan modellerden yaklaşık yüzde 60 daha güvenli olduğunu göstermiş oldu.

Volvo, otomobil güvenliği konusunda liderliğini sürdürmeye devam ediyor

Volvo’nun tüm mevcut modelleri, Folksam tarafından en üst güvenlik seçimi tavsiyesini adı. Bu tavsiyeyi alabilmek için ortalama bir otomobilden yüzde 40 daha güvenli olunması gerekiyor.

“Sonuçla gurur duyuyoruz. Bu rapor, kaza verileri ve gerçek trafik koşulları gözetilerek oluşturulduğundan, güvenlik çalışmalarımız için her zaman başlangıç noktası olmuştur. Gerçek hayattaki trafik koşullarında önemli sonuçlar elde edebilmek için sürekli yeni teknolojiler yaratmaya odaklanmış durumdayız,” diyor Volvo Car Group Kıdemli Güvenlik Danışmanı Thomas Broberg.

Sıfır kazaya doğru

Volvo Cars’ın araç güvenliğindeki bilgi-odaklı yaklaşımı, 40 yılı aşkın süredir kendi bünyesinde yer alan Trafik Kazaları Araştırma Ekibi’nin bulgularına dayanıyor.

Tüm Volvo modelleri, DSTC adı verilen (Dinamik Denge ve Çekiş Kontrolü) denge sistemi ve boyun koruma sistemi WHIPS’i standart olarak sunuyor. Ayrıca otomatik fren sağlayan Şehirde Güvenlik Sistemi – City Safety de tüm yeni modellerin standart donanımında yer alıyor.

“Yıllar boyunca, bir Volvo otomobildeki yaralanma riski, sürekli ve önemli ölçüde azaltılmıştır. Yeni önleyici ve koruyucu sistemlerimizi tanıtarak, 2020 yılına kadar bir Volvo’da kimsenin ciddi şekilde yaralanmaması ve ölmemesi vizyonumuza doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Uzun vadeli hedefimiz ise otomobillerin kaza yapmamasıdır,” diyor Thomas Broberg.

Folksam’ın çalışmaları

Folksam’ın raporlarına, 1994 ve 2013 yılları arasında İsveç polisi tarafından bildirilen 158 bin kaza dahil edilmiş ve 238 otomobil modelinin güvenlik performansı değerlendirilmiştir. Bu bilgiler, 2003 ve 2013 yılları arasında trafik kazalarında yaralanan 38 bin kişi hakkındaki sağlık raporları ile de birleştirilmiştir.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~