Volkswagen Golf Sportsvan konsept

2013 Volkswagen Golf Sportsvan konsept Frankfurt’ta boy gösterdi.

VW-Golf-Sportvan-01

Volkswagen, bu hafta başlayan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni Golf VII’nin daha uzun, daha yüksek ve biraz daha pratik bir versiyonu olan Golf Sportsvan konseptinin ilk gösterimini gerçekleştirdi.

Konsept model Golf Sportsvan, Golf’ün teknolojik alt yapısını yeniliklerle birlikte sunuyor. Farklı bir far ve ön tampon tasarımına sahip otomobilin kapı kolları ile aynı hizadan geçen omuz çizgisi de onu diğer Golf modellerinden ayırıyor. Kapı kolları ile aynı hizadan geçen omuz çizgisi Sportsvan tasarımının en çarpıcı noktalarından…

Golf Sportsvan’da Şerit Değiştirme Asistanı opsiyonel olarak sunulacak.

Şerit Değiştirme Asistanı sistemi, hareket halindeyken kör noktada bulunan araçlara dair uyarılarda bulunmanın yanı sıra, geri viteste çalışan bir “Front Assist” gibi çalışıyor. Sistem, örneğin bir park yerinden geri geri çıkarken sağdan veya soldan gelen bir araca dair uyarılarda bulunuyor. Eğer çarpışma kaçınılmazsa da “City Emergency Brake” sistemini devreye sokarak aracı otomatik olarak durduruyor. Sistem, ilk kez konsept model Golf Sportsvan’da tanıtılıyor.

Standart olarak sunulan XDS, 7 hava yastığı ve bir çarpışma öncesi otomatik frenleme fonksiyonu ile Konsept model Golf Sportsvan güvenli sürüşü ön plana çıkarıyor.

Kokpit ve kapı içi üst parçaları tamamen yeniden tasarlanan Golf Sportsvan’da özgün bir iç mekan elde edilmiş. Ayrıca, kendi segmentinde ısıtmalı direksiyon simidini opsiyonel olarak sunan ilk Volkswagen modeli olacak.

Modelin iç mekan uzunluğu, artan aks mesafesi sayesinde önceki jenerasyon Golf Plus’a göre 30 mm artmış. Her ne kadar Golf Plus’tan 2 mm daha alçak bir tavan yüksekliğine sahip olsa da Golf Sportsvan, akıllıca yerleştirilmiş minderleri sayesinde ön koltuklarda 10 mm, arka koltuklarda ise 37 mm daha yüksek bir baş mesafesi sunuyor.

Golf Sportsvan konsept, 1.500 litreye ulaşan yükleme kapasitesi, 18 mm ileri-geri kaydırılabilir arka koltuk sırası ile geniş bir yaşam alanı sunuyor.

Seri üretim versiyonu gelecek yılın ikinci çeyreğinde duyurululacak

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~