Volkswagen Caravelle Comfortline

Volkswagen Caravelle Comfortline

001-01

Comfortline modelimizde Trendline modelinden farklı olarak aşağıdaki donanımlar bulunmaktadır.

Volkswagen Caravelle’in yenilenen TDI® motoru tam 180 PS güç üretiyor Caravelle 180 PS, prestijinizi saatte tam 191 km hızla taşıyor. Dahası, bu güce hükmetmenizi sağlayacak güvenlik donanımında ESP de standart olarak sunuluyor.
Caravelle’deki klima sistemlerine sadece istediğiniz sıcaklığı girmeniz yeterlidir. Klima sistemi gerekli fan ayarını ve ısı miktarını otomatik olarak ayarlar.Klimatronik klima Comfortline modelimizde standart olarak sunuluyor. Size dört mevsim istediğiniz sıcaklığı sağlıyor.
Standart sunulan yol bilgisayarı sayesinde merak ettiğiniz ( anlık yakıt sarfiyatınız; 100 km ortalama yakıt sarfiyatınız vb.. ) bilgilere erişebilme kolaylığı sunuyor.
Caravelle Comfortline modelinde otomatik vites seçeneği sizi bekliyor: Otomotik vites sayesinde, sadece gaz ve fren pedalları üzerinden hızınızı ayarlayarak, vites değiştirme mecburiyetinden kurtulacaksınız. Caravelle Comfortline’da sunulan 7 ileri DSG vites seçeneği ile manuel vites kullanım keyfini de sürdürebilirsiniz.
Hız sabitleyici sayesinde hızınızı sabitleyin, gaz pedalına basmadan belirlediğiniz hızda ilerleyin. Hız sabitleyici ; frenleme yaptığınızda, vites değiştirdiğinizde veya sistemi kapattığınızda devre dışı kalmaktadır.

Sonsuz sürüş keyfi deri direksiyon ve vites topuzu ile daha da mükemmelleşiyor.Ön konsola entegre joystick vites kolu, hem kullanım kolaylığı hemde şıklık sunuyor. Kolçaklı sürücü koltuğu ve joystick vites kolu sayesinde vitesi değiştirmek daha da kolay.

Caravelle’in etkileyici karakteri iç mekanda da kendini gösteriyor. Yandaki sürgülü kapıyı açın ve kolayca aracın içine girin. 8 şık ve ergonomik yolcu koltuğu, geniş bacak mesafesi ve iç mekanın zarif döşemelerini gördüğünüzde, hisleriniz inanca dönüşecek: Burada keyifli yolculuk için gereken her şey var!

caravelle-ic

Ön kapılardaki “Caravelle” yazılı basamak aydınlatmalarının yanı sıra kayar kapıda da basamak aydınlatması bulunmaktadır. 8 yolcu kapasiteli Caravelle’de, yolcu bölümündeki halı kaplamalar, özel iç trim ve yüksek kalitedeki koltuk kumaşları hoş bir ambiyans yaratmaktadır.
Ön konsola entegre joystick vites kolu, hem kullanım kolaylığı hem de şıklık sunuyor. Kolçaklı sürücü koltuğu ve joystick vites kolu sayesinde vitesi değiştirmek daha da kolay.
Caravelle Comfortline modelinde otomatik vites seçeneği sizi bekliyor: Otomotik vites sayesinde, sadece gaz ve fren pedalları üzerinden hızınızı ayarlayarak, vites değiştirme mecburiyetinden kurtulacaksınız. Caravelle Comfortline’da sunulan 7 ileri DSG vites seçeneği ile manuel vites kullanım keyfini de sürdürebilirsiniz.
Geniş bagaj bölmesi, her duruma uyum sağlayacak biçimde hazırlanmıştır. Arka koltukların tümü sökülebilmekte, üçlü koltuk ayrıca katlanıp devrilebilmektedir. Bu sayede, 3.7 m3’e kadar yükleme hacmi sağlanabilmektedir.

Caravelle’in müzik sistemi üzerinden radyo dinlemenin yanı sıra, hem CD ve MP3 çalma hem de MP3 playerınızı bağlama imkanına sahipsiniz. 8 hoparlör aracılığıyla net, berrak ses kalitesi elde edersiniz.

Hayalinizdeki güç.

Yeni Nesil TDI Motor

Yüksek performanslı, sessiz, sarsıntısız ve çevreci Yeni Nesil 2.0 TDI motor ile artık daha güçlü, daha ekonomik ve çevreye daha uyumlu Yeni Caravelle’nin keyfini süreceksiniz.

Yeni nesil TDI motor ile %20’ye varan yakıt tasarrufu sağlayacaksınız.

  • 2.0 TDI 102 PS araçlarda 100 km’de 0.4 litreye varan daha az yakıt tüketimi.
  • 2.0 TDI 140 PS araçlarda 100 km’de 1.6* litreye varan daha az yakıt tüketimi.
  • 2.0 BİTDI 180 PS araçlarda 100 km’de 1.8* litreye varan daha az yakıt tüketimi.
  • *DSG şanzımanlı araçlar için geçerlidir.

TDI
Yeni Caravelle’in yenilenen TDI motorları yüksek tork ve mükemmel gücü temsil ediyor. Yüksek teknolojili TDI motorlar, daha dinamik bir sürüş performansı ve düşük yakıt tüketimi ile ekonomi sunuyor.

2.0 TDI 102 PS motor
1500-2500 dev/dak aralığında 250 Nm’lik tork üretiyor. Yüksek performansI ile düşük yakIt tüketimi ve emisyon değerleri sunuyor.

2.0 TDI 140 PS motor
1750-2500 dev/dak aralığında 340 Nm’lik tork üretiyor. 140 beygir gücü ile uzun mesafeli sürüşleriniz bile keyfe dönüşüyor.

2.0 BiTDI 180 PS motor
Yeni BİTDI teknolojinin sunduğu çift turboşarjlI motor, 1500-2000 dev/dak aralığında 400 Nm’lik tork üreterek sportif sürüş ayrIcalIğI yaşatIyor.

7 ileri DSG Otomatik Vites
7 ileri DSG otomatik vites teknolojisi, vites aralIklarInI milisaniyeler içinde değişecek şekilde küçülterek daha yumuşak vites geçişleri ile sürüş konforunu artırıyor.

DSG teknolojisi, manuel vitesin düşük yakıt tüketimini, ataklIk ve sportiflik avantajlarını, otomatik vitesin rahatlığı ile birarada sunuyor.

Bu kadar büyük bir ayrıcalığı en yüksek güvenlik donanımıyla korumamak düşünülemezdi! Her koşulda huzurla yolculuk etme olanağı tanıyan Yeni Caravelle’de;Trendline ve Comfortline modellerinde standart olarak sunulan güvenlik özellikleri sayesinde, kontrol hep sizde.

ESP (Elektronik dengeleme programı)
ESP , Caravelle’inize verdiğiniz talimatı saniyede 25 defa kontrol ederek aracın yönünü ve hızını korur. Bu sayede çok farklı hava ve yol koşullarında bile aracınızın dengede kalması sağlanır.

ABS (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi)
ABS, güvenli duruşunuzu sağlar. Özellikle ani frenlemelerde tekerleklerin tehlikeli biçimde kilitlenmesini engeleyerek aracın hakimiyetini kaybetmenizi engeller.

ASR (Anti Patinaj Sistemi)
ASR, aracınızın çekiş kontrolünü sağlar. ASR üzerinden aracın tekerleklerinin olması gerekenden daha fazla dönmesi engelenerek Caravelle’nize hakimiyetiniz korunur.

EBC (Motor Fren Kontrol Sistemi)
Vites küçülttüğünüzde ya da aniden gaz kestiğinizde, kısa süreli olarak motor devrini yükselterek aracınızın öne doğru yığılmasını engeller.

EDL (Elektronik Diferansiyel Kilidi)
Caravelle’nizin ön tekerleklerinden biri kaygan zeminde boşa dönerse, EDL devreye girerek kuru zeminde bulunan tekerleğe aktarılan motor torkunu artırır. Böylece aracınızın yol tutuş kabiliyeti geliştirilerek kaygan zeminden kurtulmanız sağlanır.

BAS (Fren yardımcısı)
Acil frenleme durumunda destek sağlayan sistemdir. Ani frenleme yaptığınızda frenleme etkisi artırılmaktadır. Dolayısıyla ani frenlemelerde frenleme mesafeniz kısalır.

ARP (Yüke duyarlı devrilme koruması)
Caravelle’nizin yük durumunu algılayarak ESP sistemini yükleme şartına göre çalıştırır.

EBD (Elektronik fren güç dağılımı)
Caravelle’nizin arka tekerleklerine uygulanan fren kuvvetini aracın yük sağılımına ve yol koşullarına bağlı olarak ayarlar. Özellikle aracın yüklü olduğu durumlarda, frenleme mesafesinin kısalmasını sağlar.

FBS (Frenleme desteği)
Özellikle aracınız yüklü iken, rampa inişlerde frenleriniz aşırı ısınarak aracınızın frenleme yeteneğini negatif etkiler. Bu durumda, FBS otomatik olarak devreye girip fren sistemini hidrolik olarak destekler.

Prefill (Frenleme hazırlığı)
Ayağınızı gaz pedalından aniden çektiğiniz çoğu durumda acil frenleme yaparsınız. Prefill sistemi, ayağınızı gaz pedalından aniden çekmenizi takiben siz fren pedalına basmadan önce otomatik olarak fren balatalarını disklere yaklaştırır. Böylece frenlemeye tepki süreci azaltılarak, acil durumlarda frenleme mesafesi kısaltılır.

Hill holder (Yokuş yukarı kalkış yardımı)
Yokuşta kalkış yaparken, ayağınızı fren pedalından kaldırılıp gaz pedalına basana kadar sistemin frenleme basıncı 1,5 – 2 sn koruyarak aracın geri kaymasını engeller. Sağlanan güvenliğin yanı sıra aracınızın debriyaj ömrü de artar.

Sürücü ve yolcu hava yastıkları
Tüm Caravelle modellerinde sürücü ve yolcu hava yastıkları standart olarak sunulmaktadır. Bu sayede, olası bir çarpışma anında hem sürücü, hemde sürücü yanındaki yolculara maksimum güvenlik sağlanır.

Yükseklik ve eğim ayarlı koltuk başlıkları
Tüm koltuklarda yükseklik ve eğim ayarlı koltuk başlıkları standart. Olası bir arkadan çarpma durumunda, eğim ayarı sayesinde tam olarak başın arkasında oturan koltuk başlıkları,sizin ve yolcularınızın başını korur.

Ön ve arka viraj denge çubukları
Viraj alırken aracınızın viraj dışına yatmasını önleyerek gövdeyi yola paralel hale getiriyor. Böylece tekerleklerdeki dengeli yük dağılımı virajlarda bile korunabiliyor. Ön ve arka viraj denge çubukları aracın ve yükün dengesini arttırırken size de etkin frenleme sağlıyor.

4 tekerlekte havalandırmalı disk fren
Hem ön hem de arka akslarda disk frenlerin kullanılması frenleme performansınızı arttırır.

Yağmurda fren desteği
Bu sistem, yağmur esnasında fren güvenliğine katkıda bulunur. Disklerin üzerinde oluşan su tabakasının silinmesi için fren balataları sürücü fark etmeden her beş dakikada bir kez disklere yaklaşarak, disk üzerindeki su birikintilerini uzaklaştırır. “Yağmurda fren desteği” ön sileceklerin çalıştırılmasıyla birlikte devreye girer.

Çarpışma anında katlanabilen teleskopik direksiyon kolonu
Olası bir çarpışmada,sürücü hava yastığının açılması durumunda hava yastığı ile aranızdaki mesafeyi arttırır. Böylece hava yastığının patlama kuvvetinin negatif etkisinden sizi korur.

Arka park mesafe kontrolü
Caravelle Comfortline modelinde standart olarak sunulur. Aracı geri vitese taktığınızda, arkada bulunan obje ile aranızdaki mesafe 1.5 m’ye düştüğünde sesli uyarı veren sistem, 30 cm mesafeye kadar ses frekansı artarak uyarı verir. 30 cm mesafede ise, sürekli bir sesle objeye çok yaklaştığınız konusunda sizi uyarır.

ISOFIX çocuk koltuğu sabitleyiciler
Tüm Caravelle modellerindeki arka ikili koltuklarda 2′şer adet Isofix çocuk koltuğu sabitleyici yer alır. Isofix sistem üzerinden çocuk koltuğu doğrudan aracın şasisine sabitlendiği için, minik yolcularınız maksimum güvenlik altında yolculuk eder.

Ani frenlemelerde otomatik yanan dörtlü flaşörler

Sürüşe duyarlı ön sis farları
Sis farlarına yerleştirilmiş sürüşe duyarlı farlar, kavşaklarda ve park ederken ek güvenlik ve yardım sağlar. Farlar açık olduğunda 40 km/s’nin altındaki hızlarda gerekli durumlarda direksiyon hareketleri ve/veya sinyal ile harekete geçer. Sistem, dönme alanını 35 derecelik bir açıyla dönme bölgesini birkaç metreye kadar aydınlatarak, yayaların ve bisikletçilerin sürücü tarafından görülmesini kolaylaştırır.

Ön ve arka sis farları
Tüm Caravelle modellerinde standart olarak bulunan ön ve arka sis farları, sisli hava koşullarında yol görüşünüzü artırarak aktif güvenliğinize katkıda bulunur.

Büyük bir mekan size daha fazla yaşama alanı sunar. Bunun Volkswagen mükemmelliğiyle şekillendirildiğini düşünün… İşte size binek araç konforunu sunan büyüleyici bir ticari araç.

Standart olarak sunulan klima sistemlerinin hem sürücü, hem de yolcu bölümünden üfleme özelliği sayesinde, yolcu bölümünde de etkin iklimlendirme sağlanır. Arka tavana entegre klima modülü sayesinde, yolcu bölümünden de iklimlendirme ayarları yapılabilir.
Caravelle’deki klima sistemlerine sadece istediğiniz sıcaklığı girmeniz yeterlidir.
Klima sistemi gerekli fan ayarını ve ısı miktarını otomatik olarak ayarlar. Trendline paketli araçlarda Klimatik klima, Comfortline paketli araçlarda ise Klimatronik klima yer almaktadır.
Yolcu bölümündeki yan camlarda bulunan stor perdeler, hem güneş ışınlarından korunmanızı sağlıyor, hemde istediğiniz zaman araç dışından görünmenizi engelliyor.
Entegre antenli, elektrik kumandalı, ısıtmalı ve katlanabilir gövde rengi yan aynalar, Caravelle’deki etkileyici konfor ekipmanlarından sadece biri. Caravelle Comfortline modelinde otomatik sağ kayar kapı standart olarak sunulmakta: Hem uzaktan kumanda üzerinden, hem de ön panel üzerinden kumanda edebilirsiniz. Ayrıca, kapı koluna hafifçe dokunarak da kapının otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.
Caravelle’in tüm modellerinde hız sabitleyici standart. Aracınızla gitmek istediğiniz hızı, hız sabitleyici üzerinden sabitlyerek, herhangi bir pedala basmanıza gerek kalmadan sürekli aynı hızda ilerleyebilirsiniz. Dilerseniz hız sabitleyici kolu üzerinden sabitleyeceğiniz hızı arttırıp düşürebilirsiniz.

7 ileri DSG Otomatik Vites
7 ileri DSG vites teknolojisi, vites aralıklarını milisaniyeler içinde değişecek şekilde küçülterek daha yumuşak vites geçişleri ile sürüş konforunu artırıyor. DSG teknolojisi, manuel vitesin düşün yakıt tüketimini, ataklık ve sportiflik avantajlarını, otomatik vitesin rahatlığı ile birarada sunuyor.

Direksiyon kumandalı, CD ve MP3 çalarlı, Aux-in girişli radyo

Ön ve arka park mesafe kontrolü

Radyo kumandalı, 3 kollu, deri kaplı direksiyon simidi

Tüm Caravelle motorları yüksek Volkswagen teknolojisi ile üretilmekte. Caravelle motorlarının tümünde aracınızın performans ve çekiş yeteneğini artıran değişken geometrili turbo (VTG) ve intercooler sistemi standart. Yüksek güç ve tork değerlerine rağmen, Caravelle’inizin yakıt tüketiminde tutumlu olmasını ise yenilenen TDI motorlar sistemi sağlamakta.

Caravelle 180 PS: Gücünüzü konuşturun.

Etkileyici güç ve dinamizm: 2.0 TDI® 180 PS motor, prestijinizi saatte tam 191 km hızla taşıyor. 180 beygir güce sahip motorun yüksek performansının en güzel göstergelerinden biri, 0 km/h’den 100km/h’ye sadece 11.3 saniyede ulaşması. Dahası, bu güce gönül rahatlığıyla hükmetmenizi sağlayacak ESP (Elektronik dengeleme programı)’nin de dahil olduğu üstün güvenlik paketi emrinizde…

Caravelle’nin 180 PS’lik motoru erişilemez gücü üretirken, bu motora özel olarak kullanılan geniş tabanlı lastikler geliştirilmiş yol tutuşu ile asfaltı sıkıca kavrıyor. Alüminyum alaşımı Thunder jantlar, Caravelle 180 PS’nin göz alıcı estetiğine sportiflik katıyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~