Volkswagen Amarok Trendline

Volkswagen Amarok Trendline

new_02-011

Volkswagen Amarok Trendline modelinin standart donanımları

 • trendlinetorpidoYol bilgisayarı
 • Klima
 • Hız sabitleyici
 • Off-road ABS fren sistemi
 • Otomatik yokuş çıkış ve iniş asistanı
 • Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları
 • CD ve MP3 çalarlı radyo
 • 6 Hoparlör
 • Arka sis farları
 • Gündüz farları
 • Yükseklik ayarlı halojen farlar
 • Yan aynaya entegre anten
 • Elektrik kumandalı ısıtmalı yan aynalar
 • Yükseklik ve derinlik ayarlı deri direksiyon
 • Elektrik kumandalı ve sıkışmayı önleyen akıllı ön camlar
 • Yüksekliği ayarlanbilir sürücü ve yolcu koltuğu
 • Orta konsolda 1 adet 12V soket
 • Rezistanslı arka cam
 • Alaşımlı jantlar (16”)

new_01-01

Yeni nesil çift turbo TDI motor

Amarok, 2.0 BiTDI çift turbo motoruyla günümüzün en ileri motor teknolojilerinden birini kullanıyor. 163 PS güç üreten, çift turbo özelliği sayesinde en dik rampalarda bile yüksek performans ve çekiş sağlıyor. Motor ve şanzımanını incelediğinizde sizi etkileyen tek özelliğin gücü olmadığını anlıyorsunuz. Dayanıklı ve sağlam yapısı ile şehrin yoğun trafiğine ve doğanın zorlu şartlarına meydan okurken, kullanım maliyetinizi de düşürmenizi sağlıyor.

Düşük emisyon değerleriyle çevreci motor

Volkswagen, yeni teknolojiler geliştirirken önceliğini doğaya veriyor, bunu da Amarok’ta kullanılan 2.0 BiTDI çift turbo motor ile kanıtlıyor. 2.0 BiTDI çift turbo motorda performans artışı, düşük CO2 salınımıyla destekleniyor. Yani, sizin için çok daha güçlü bir araç yaratılırken, dünya için de çok daha iyi bir gelecek yaratılmış oluyor.

Performansınıza hem dağlar hem de yollar şahit olacak.

Amarok, çift turbo özellikli 163 PS 2.0 BiTDI motoru sayesinde her yol şartında yüksek performans ve çekiş sağlıyor. Dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz üstün offroad (4×4) özelliği, nasıl büyük bir güce sahip olduğunuzu hissettiriyor.

Sadece Amarok’ta bulabileceğiniz ‘özel kılavuz sistemi’, size güçlü olduğu kadar konforlu bir aracı kullanmanın keyfini de yaşatıyor. Arazi şartlarında aracınızı kullanırken özel kılavuz sistemi devreye giriyor ve vites kolundaki titreşimi minimuma indirerek, kullanım kolaylığı sağlıyor. Amarok’ta hizmetinize sunulan önemli özelliklerden birisi de yanlış vitese takmanın önüne geçen kilitleme çubuğu sistemi. Bu sayede, zor yol şartlarında siz hata yapsanız bile aracınız yapmıyor, şanzıman korunuyor.

Sınıfının en düşük yakıt tüketimine sahip pick up’ı.

Amarok, 5. vites’te maksimum hıza ulaşıp, 6. viteste yakıt tüketimini düşürüyor ve size en ekonomik sürüşü sunuyor.4×4 araçlar için 7,8 litrelik yakıt tüketimiyle yüksek teknoloji ve gücünden sizin kadar doğanın da faydalanmasını sağlıyor.

Gittiğiniz her yere yüksek standartlarınızı da götürün.

Volkswagen Amarok ile yolculuk yapıyorsanız, bilirsiniz ki sizi rahat ettirecek her şey elinizin altındadır. Yol bilgisayarı ile ihtiyacınız olan tüm bilgilere anında ulaşırken, CD ve MP3 çalarlı radyosu, 6 hoparlörle, sevdiğiniz melodileri size yol arkadaşı yapıyor. Kısmi krom kaplamalı, deri kaplı direksiyon, krom kaplı iç kapı kolları ve üfleçler Amarok’un içinin de en az dışı kadar güzel olmasını sağlıyor. Geniş saklama gözleri dışarıda hiçbir eşyanızı bırakmıyor.

Modern çizgileriyle göz kamaştırıyor.

Amarok’la zorlu yolları olduğu kadar geniş bir hayran kitlesini de ardınızda bırakacaksınız. Amarok, sportif ve göz alıcı çizgileriyle tüm dikkatleri üzerinizde toplarken, size yakışan bir araca sahip olmanın gururunu yaşayacaksınız.

4154389011_eff66e2ae4_b1

Yol bilgisayarı : Yolculuğunuza ait detay bilgiler yol bilgisayarınızda: Kaç kilometre yol aldığınız, ne kadar zamandır yolda olduğunuz, ortalama hızınız, aracınızın anlık ya da yolculuk süresindeki ortalama yakıt tüketimi, deponuzda kalan yakıtınızla mevcut hızda ne kadar yol alabileceğiniz…

Klimatik klima : Her zaman ideal koşullarla çevrilisiniz: Klima tüm Amarok modellerinde standart… Size dört mevsim istediğiniz sıcaklığı sağlıyor.

Klimatronik klima : Highline modelinde standart olarak sunulan klimatronik klima ile sürücü ve yolcu için farklı sıcaklık ayarı yapabilirsiniz.

Hız sabitleyici : Amarok’ta standart olarak sunulan hız sabitleyici ile uzun yolda yorulmadan, konforlu bir şekilde araç kullanmanın keyfine varacaksınız.

Otomatik yokuş çıkış ve iniş asistanı : Rampa iniş ve çıkışlarda işinizi kolaylaştırırken, güvenliğinizi de artırıyor. Aracın kayarak devrilme riskini azaltıyor. Bu sistem sayesinde hiçbir pedala basmadan 45º eğimli araziye bile tırmanıp aynı şekilde inebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken direksiyon ile aracınıza yön vermek.

CD ve MP3 çalarlı radyo : Hafızadaki tüm radyo kanalı bilgilerini ekranda aynı anda görebilirsiniz. 6 hoparlörü ile kaliteli ses sunarken, ergonomik kontrol mekanizması kullanımı kolaylaştırıyor. Yan aynaya entegre anteniyle net radyo dinleme keyfi sizi bekliyor.

Elektrik kumandalı ısıtmalı yan aynalar
Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
Kısmi krom kaplamalı deri direksiyon*
Deri kaplı vites topuzu ve el freni*
Elektrik kumandalı ve sıkışmayı önleyen akıllı ön camlar
Kapı açık uyarısı
Yüksekliği ayarlanbilir sürücü ve yolcu koltuğu
Krom çerçeveli üfleçler*
Krom kaplı iç kapı kolları*
Orta konsolda 1 adet 12V soket
Torpido üstünde ve bagajda 2 adet 12V soket*
Rezistanslı arka cam
Karartılmış arka camlar*
Krom çıtalı gövde rengi ön tampon*
Krom kaplamalı, basamaklı arka tampon*
Gövde rengi kapı kolları*
Kısmı krom kaplamalı yan aynalar*
Krom çerçeveli ön sis farları*
Krom kaplı ön panjur*
Alaşımlı jantlar

*Highline donanım paketinde sunulmaktadır.

Yol biter, Amarok devam eder…

4MOTION Seçilebilir 4 çeker

Volkswagen Amarok, 4×4 özelliği ile en dik rampalarda yüklü dahi olsa rahatça tırmanıyor, tek bir tuş ie düz zeminde normal sürüş fonksiyonuna geçebiliyor. Amarok sahibiyseniz yolunu değil, kolayca sürüş fonksiyonunuzu değiştiriyor, istediğiniz yola en hızlı şekilde adapte oluyorsunuz.

Amarok’ta sizi 3 farklı sürüş seçeneği bekliyor.

 • Arkadan itiş: Birleşik yollarda kullanıma uygundur.
 • 4X4: Off-road kullanıma uygundur.
 • 4X4 Low: Zorlu zemin ve aşırı eğimlerde kolay kullanım sağlar.

Off-road ABS fren sistemi

Amarok’ta çetin arazi şartları için her şey düşünüldü. Standart ABS sistemine ilave olarak bulunan Off-road ABS sistemi, orta konsolda bir düğmeye basılarak devreye alınabiliyor. Off-road ABS sistemi, 130 km/s’in üstünde otomatik olarak devre dışı kalırken; ESP sistemiyle beraber, 30 km/s’nin altındaki hızlarda Off-road ABS’nin devreye sokulması durumunda, aynı zamanda Yokuş Aşağı İniş Desteği de devreye giriyor.Kumda, çakılda ve toprakta; gevşek zemini aracın lastiklerinin önünde biriktirerek patinaj takozu etkisi oluşturuyor. Böylece sistem, gevşek zeminde direksiyon hakimiyetinizi koruyarak, daha kısa mesafede aracı durdurmanıza yardımcı oluyor.

4×4 modu seçildiğinde de ESP (Viraj dengeleme sistemi), sizi yalnız bırakmıyor. Tüm bu özellikleriyle size Off-road şartlarında Amarok’un tadını çıkarmak kalıyor.

Amarok’ta bulunan 28º yaklaşma ve 17.6º uzaklaşma açıları, beklentilerinizin ve aracın arazi performansının yükselmesini sağlıyor.

Otomatik yokuş çıkış ve iniş asistanı

Rampa iniş ve çıkışlarda işinizi kolaylaştırırken, güvenliğinizi de artırıyor. Aracın kayarak devrilme riskini azaltıyor. Bu sistem sayesinde hiçbir pedala basmadan 45º eğimli araziye bile tırmanıp aynı şekilde inebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken direksiyon ile aracınıza yön vermek.

Kalkış yardımı : Yokuş yukarı kalkış esnasında siz gaz pedalına yeterince basıncaya kadar sistem aracı yerinde tutarak geri kaymasını önlüyor.

Rampa açısı : Amarok, tekerleklerinin arasındaki 23º’lik rampa açısıyla yolunuza çıkacak tüm engelleri, büyük küçük demeden aşıyor. Yaklaşma-uzaklaşma açısı, suda sürüş yüksekliği : 28º’lik yaklaşma ve 17.6º’lik uzaklaşma açılarıyla en eğimli arazilerde bile rahatlıkla hareket ediyor. 500 mm yüksekliği ile suya gözü kapalı giriyor.
Yokuş yukarı tırmanma becerisi : Amarok 45º rampa çıkış kapasitesiyle en dik rampalarda bile zorlanmıyor. Eğim açısı : Amarok 49.7º’lik eğim açısıyla mükemmel denge sağlıyor.

Amarok’ta size sunulan sayısız güvenlik özelliğiyle en zorlu yol koşullarında bile rahat ve emniyettesiniz.

Amarok’un standart olarak sunduğu Off-road ABS, otomatik yokuş çıkış-iniş asistanı ve ESP özellikleri pick up sınıfında onu tek kılıyor.

ESP (Viraj dengeleme sistemi)

ESP, virajlar ve ani manevralar gibi aracın dengesini bozacak durumlarda hassas sensörleri sayesinde otomatik olarak devreye girerek aracın yoldan çıkmasını veya savrulmasını önleyen önemli bir aktif güvenlik sistemidir. Yolun eğim ve kayganlık durumuna göre, her tekerlek için milisaniyeler içerisinde ayrı ayrı frenleme yaparak aracın dengede kalmasını sağlıyor. Direksiyon hakimiyetini artırarak, yüksek hızlarda dahi tam kontrol sunuyor.

ABS (Kilitlenmeyi öneleyici fren sistemi)

ABS, aracınızın her türlü yol koşulunda güvenle durmasını sağlıyor. Özellikle ani fren gerektiren durumlarda ABS devreye giriyor, tekerleklerin kilitlenmesini ve aracın hakimiyetini kaybetmenizi engelliyor.

ASR (Anti patinaj sistemi)

Aracın çekiş kontrolünü sağlamaya yardımcı oluyor. Her hız aralığında devrede olan ASR, kayma eğiliminde olan akslara müdahale ederek güvenliğinizi artırıyor.

EDL (Elektronik diferansiyel kilidi)

Aracınızın tahrik tekerleklerinden birinin kaygan zeminlerde boşa döndüğü durumlarda, EDL boşa dönen tekerleği frenleyecek ve kuru zemindeki tekerleğe motor torkunun aktarılmasını sağlayacaktır. EDL sayesinde aracın yol tutuş kabiliyeti iyileşir, böylelikle kaygan zeminlerde zorlanmadan kalkış mümkün olur.

Düşük emisyon değerleriyle çevreci motor

Amarok’un tüm donanım paketlerinde sürücü ve yolcu hava yastıklarına ek olarak yan hava yastıkları da standart olarak sunuluyor.

Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları
Off-road ABS fren sistemi
Arka diferansiyel kilidi*
Ön ve arka viraj denge çubukları
Arka sis farları
Gündüz farları
3. stop lambası
Yan işaret lambası
Ön koltuklarda 3 noktalı emniyet kemeri
Ön ve arka koltuk başlıkları
Elektronik immobilizer
Arka sıra, dış koltuklarda (Isofix) çocuk koltuğu sabitleyiciler
Emniyet kemeri sürücü ikazı
Ani frenlemelerde otomatik yanan flaşörler

*Seçilebilir 4×4 araçlarda opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~