Video: YENİ FORD KA KONSEPT

Yeni Ford Ka konsepti ortaya çıktı

Ford, uzun süredir konuşulan yeni Ka modelinin konseptini resmi olarak tanıttı.

Ford, yeni Ka model konseptini yayınladığı görsellerle resmi olarak tanıttı. Brezilya’da üretilecek olan yeni modelin üretimine 2014 yılında başlanacak.

Ford, yeni Ka model konseptini yayınladığı görsellerle resmi olarak tanıttı. Brezilya’da üretilecek olan yeni modelin üretimine 2014 yılında başlanacak.

İlk bakışta eski versiyonuna göre daha yetişkin bir imaja sahip olan yeni Ford Ka, Fiesta’ya benzerliği ile dikkat çekiyor. Ford’un yeni dönemde Focus ve Mondeo modellerinde kullandığı geniş ızgara tasarımı yeni Ka modelinde de gözümüze çarparken Fiesta’ya göre kalkık burun yapısıyla modele daha genç bir görünüm kazandırılmış. Bunun yanı sıra genişlemiş ve uzatılmış far tasarımı ile gövde çizgileri de modele daha çarpıcı bir hava kazandırıyor.

İç kısıma dair herhangi bir görselin yayınlanmadığı konsept otomobilde muhtemel olarak giriş seviyesi donanım kiti yer alacak. Klima ve ipod entegrasyonunun standart donanım olarak sunulacağı otomobil, küçük boyutlarına istinaden 5 kişilik kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Henüz hiç bir teknik detayın yayınlanmadığı model, Ford’un deyimiyle sınıfının yakıt ekonomi lideri olacak. Ford’un yeni Ka modelininde ödüllü motoru EcoBoost’u kullanması bekleniyor. Ford Figo platfomu üzerine inşa edilecek araç, Fiesta altyapısıyla hayat bulacak.

Yeni Ford Ka, ilk etapta B segmentinin en çok tercih edildiği bölgelerde satışa sunulacak. Güney Amerika ve Güney Asya hedefli piyasaya sürülecek olan model, Ford’un B segmentinde 2017 yılına kadar koyduğu hedefin yüzde 44′ünü üstlenecek.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~