Uçan Araba “Aeromobil”

Başarılı mühendis Stefan Klein’in geliştirdiği uçan araba, kara üzerinde 500 kilometre, havada ise 700 kilometre mesafe gidebiliyor!

Slovakyalı başarılı mühendisin deneyimli elleriyle şekillenen Aeromobil, yıllarca düşünülmüş ve yüzlerce kez iyileştirmelere ihtiyaç duyulularak geliştirilmiş. Pratiklik konusunda oldukça başarılı bulunan uçan arabanın güvenlik düzeyi ise henüz Ar-Ge kapsamındaki test aşamalarıyla sınırlı.

Aeromobil (1)

100 HP Motor Gücü!

Dev otomobil firmalarında mühendis olarak görev yapmış Stefan Klein, Aeromobil adını verdiği 100 beygir motor gücündeki uçan araba modelinin havada manevra yapabileceğini öne sürüyor. Bir depo yakıt ile yaklaşık 500 km otoyolda gidebilen Aeromobil, havada ise bu mesafeyi 700 kilometrelere taşıyor.

Yaklaşık 20 yılı aşkın bir süre içinde gelişimi sürdürülen uçan arabanın birkaç yıl içerisinde gerekli izinleri alarak seri üretime geçeceği biliniyor. Peki sizce uçan araba ne kadar güvenli? Sağlıklı bir ulaşım alternatifi olabilir mi?

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~