Türkiye’nin ilk otomobil AVM’si Otoport

”Türkiye’nin ilk otomobil alışveriş merkezi” olan ve Beylikdüzü’nde 100 milyon lira yatırımla kurulan Otoport, Nisan 2012′de açılacak.

otoport

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Gül Yapı ve Kullar İnşaat’ın ortak projesi Otoport, yılın 365 günü saat 22.00′ye kadar hizmet verecek.

Beylikdüzü’nde 120 bin metrekarelik alana kurulan ve 200 metrelik cephesiyle dev bir galeriyi andıracak olan otomobil alışveriş merkezi, birinci ve ikinci el otomobillerin yanı sıra araba alınırken ihtiyaç duyulan her şeyi tek çatı altında buluşturacak. Otoport, Nisan 2012′de kapılarını açacak.
Otoport’ta satın alacağı modeli seçen ziyaretçi, kredi alacağı bankadan, aracını sigorta ettireceği sigorta şirketine ve yasal işlemlerini yaptıracağı notere kadar gerekli her şeye aynı yapı içinde kolayca ulaşabilecek.
Yaşam alanları ve otoparkı ailelerin de ziyaret edebilmeleri için tasarlanan Otoport’ta kafe ve restoranlar, go-kart pisti, çocuklar için akülü araç pistleri de yer alıyor.
Otoport’ta metre kare fiyatları bin 700 dolar ila 3 bin dolar arasında değişiyor. Yüzde 60′ı satılan galerilerin yüzde 40′ının ise satışı ve kiralaması devam ediyor. Kiralanmaya ayrılan galerilerin kira değeri, metre kare başına 10 dolar civarında değişiyor.

Ödüllü mimardan duvarsız yaklaşım
Proje, 250’nin üzerinde ödül ve başarı madalyası bulunan, sıra dışı mimari tarzıyla dikkat çeken Metin Hepgüler imzalı. Mimar, ferahlık ve fonksiyonelliği temel mimari yaklaşım olarak belirledikleri bu projede galerilerin birbirinin önünü kesmemesine maksimum özen gösterdiklerini vurguladı. Galerilerin arasında duvarların olmadığı Otoport’ta ziyaretçiler binanın bir ucundan diğer ucunu görebilecek. Koridor uzunluğunun üç kilometreyi bulması nedeniyle dileyene rehberli buggy’ler hizmet verecek.

120 bin metrekarede yedi katlı olarak tasarlanan AVM’de toplam 160 otogaleri bulunacak. Projenin en dikkat çekici özelliklerinden biri de E-5’in tam üzerinde 200 metre uzunluğunda vitrininin bulunacak olması. Oto galerilerin alanları 84 metrekare ile 6 bin metrekare arasında değişecek. Otoport’ta metrekare satış fiyatı 2 bin dolar olarak belirlendi.

Haber Kaynağı: AA

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~