Türkiye’de motosiklet kullanımı artmaya devam ediyor

Türkiye’de trafik problemi hızla artarken, trafiğin en akılcı çözümü olan motosiklet kullanımı da artıyor. Özellikle Bayram tatillerinde yoğunlaşan trafik büyük bir sorun haline geliyor.

Piaggio-X10-350-Executive-ABS-1

Türkiye’de şehirleşme oranının artmasıyla birlikte, trafik sorunu artık dayanılmaz bir hal almaya başladı. Buna karşın trafiğe karşı en akılcı çözüm olan motosiklet kullanım oranı her geçen gün artıyor. İstatistik Kurumu Motorlu Kara Taşıtları hakkında yaptığı Temmuz 2013 raporuna göre, Temmuz ayında trafiğe kaydı yapılan taşıtların %20’sini motosikletler oluşturuyor. Bu rakam geçen yılın Temmuz ayına göre %13 oranında artış olduğunu gösteriyor.

Avrupa’nın trafiği en sıkışık ikinci kenti olan İstanbul’da faaliyet gösteren Vespa Akademi, profesyonel eğitmenlerden oluşan geniş kadrosu ile motosiklet kullanmaya yeni başlayacak olanlara temel eğitim, uzun yıllar motor kullanmış olup becerisini ve sürüş tekniğini geliştirmek isteyenlere güvenli sürüş ve yol eğitimleri veriliyor. Vespa Akademi’ye bilhassa yaz aylarında ilgi artıyor. Motosiklet kullanımının özellikle yaz aylarında arttığı TÜİK raporlarında da görülüyor. Raporda, Temmuz ayında Haziran ayına göre % 84,4 daha fazla motosikletin trafiğe kaydı yapıldığı belirtiliyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~