Toyota Aygo

Yeni Toyota Aygo

2014-Toyota-Aygo-27

Yeni Toyota Aygo, eğlenceli karakteriyle A segmentinde yeni bir bakış açısı getirmek için yola çıkıyor. “J-Playful” tasarım temasıyla üretilen otomobilin dizaynı genç Japon kültürünü yansıtıyor. Çarpıcı ikonik tasarımı, kompakt boyutları ve pratikliği ile sürüş keyfini en üst düzeyde sunan Yeni Aygo, kişiselleştirmeye uygun çözümleriyle de öne çıkıyor. Zekice düşünülmüş ayrıntılarıyla dikkat çeken Yeni Aygo, Haziran ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

Dingil mesafesi değişmemesine rağmen, daha geniş bir iç kabin sunan Yeni Toyota Aygo’da ABS, EBD (Elektronik fren gücü dağıtımı), VSC (Araç denge kontrol sistemi), HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi) ve perde hava yastıkları standart olarak sunuluyor. Enerji absorbe edici donanım ve sağlamlaştırılmış kabini sayesinde ön arka ve yan çarpma performansı da Yeni Aygo’yu çok daha sağlam kılıyor.

Yeni Toyota Aygo’da 7 inçlik renkli dokunmatik ekranıyla Toyota x-touch multimedya ve akıllı telefon uygulamalarına olanak veriyor. Uyumlu uygulamalarla navigasyon ve sosyal medya kanallarına erişim de çok kolaylıkla sağlanıyor.

Toyota’nın ödüllü 3 silindir 1.0 lt VVT-i benzinli motoru ile donatılan Yeni Toyota Aygo, eko versiyonda 100 kilometrede 3,9 litre yakıt tüketirken 90gr/km karbondioksit salımı gerçekleştiriyor.

Yeni Toyota Aygo’yu tasarlayan Başmühendis David Terai, A segmentinde cazibe eksikliğini giderecek ve insanların büyük beğeni ile karşılayacağı bir otomobil üretmek hayaliyle yola çıktıklarını belirterek, “Yeni Aygo kompakt boyutlarına rağmen sofistike hatları ile çarpıcı bir görünüme sahip. Eğlenceli, stil sahibi ve kişilerin kendi tarzlarına uygun çözümler geliştirebileceği bir otomobili A segmentine sunuyoruz” dedi.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~