Tofaş’ta Vardiyalar Değişiyor

Tofaş, Avrupa pazarlarındaki zayıf talep nedeniyle 7 Ocak 2013′ten itibaren vardiyalar değişiyor

Tofaş, 2012 yılında Avrupa ihraç pazarlarında görülen zayıf talebin 2013 yılında da devam etmesinin beklenmesi nedeniyle 7 Ocak 2013 tarihinden itibaren üretimde üç vardiyadan iki vardiya düzenine geçeceğini açıkladı.

Ata Yatırım’dan konuyla ilgili yapılan değerlendirmede, “Şirket ile yaptığımız görüşmede, 2013 tahminlerinde aşağı yönlü revizyon yapmadıklarını, yurtiçi ve uluslararası pazarlar için yatay bir yıl beklediklerini açıkladılar. Şirket üç vardiya çalışması durumunda üretiminin 260 bin-280 bin seviyesinin üzerinde olması gerektiğini belirtmektedir. Tofaş için 2013 yılı üretim tahmininin 270 bin adet olduğu göz önüne alındığında, şirketin iki vardiyaya inerek maliyetlerini düşürebileceğine inanıyoruz” denildi.

Finansinvest’in notunda ise, “Yönetimin kararı Tofaş’ın ana ihracat pazarı olan Avrupa’da devam eden zayıflığın bir işareti. Bu kararın etkisinin şirketin ‘al ya da öde’ anlaşmaları nedeniyle finansalları üzerinde sınırlı olacaktır. Finansallar üzerinde önemli bir etki beklemememize karşın, haber hisse için hafif negatif olabilir” denildi.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~