Tepeden Tırnağa Yenilenen 2014 Honda Fit / Jazz Resmi Olarak Duyuruldu

Geçtiğimiz ay internete sızan katalog fotoğraflarının ardından Japon otomobil üreticisi tepeden tırnağa yenilediği yeni Honda Fit / Jazz modelini bugün resmi olarak duyurdu.

2014-Honda-Fit-Jazz

Üçüncü nesliyle karşımızda olan kompakt hatchback 2012 Insight’tan ödünç alınan açısal far tasarımı ve geniş ön tamponu ile yeni bir yüze kavuşmuş. İlk iki nesle göre daha keskin görünen  yeni Fit/Jazz’ın arka kısmında havalandırmalı tampon, geniş krom çıta ve Volvo’nun crossover modellerine gönderme yapan stop lambaları dikkat çekiyor.

Daha fazla geometrik şekil ve sert hatlar ile revize edilen kabinde, artırılan konfor düzeyine ek olarak orta konsolda tam dokunmatik ekran kontrolleri gibi teknolojik özelliklere de yer verilmiş.

Honda’dan yapılan açıklamaya göre kaputun altında 1.3 litre 100 PS, 1.5 litre 132 PS ve hibrid versiyona güç verecek  1.5-litre Atkinson-cycle’dan oluşan üç farklı motor seçeneği görev yapacak.

Yüksek çıkışlı elektrik motoru, lityum-iyon pil ve yedi vitesli çift kavramalı şanzıman ile birlikte çalışan yeni dört silindirli 1.5-litre Atkinson-cycle motorla donatılacak 2014 Honda Fit/Jazz Hybrid’in ortalama yakıt tüketimi sadece 2.7 litre / 100 km.

Öte yandan, üst sınıf hibrid otomobillerde görmeye alışık olduğumuz farklı sürüş modları yeni Fit/Jazz Hybrid’de sıfır emisyonlu elektrikli otomobil gibi kullanıma izin veren “EV”, “Hybrid” ve “Engine” (geleneksel içten yanmalı motor) olarak sıralanıyor.

Önümüzdeki Eylül ayında Japonya’da yapılacak lansmanla birlikte daha detaylı bilgiler paylaşılacak.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~