Startech Range Rover Evoque LPG

Prins ile birlikte geliştirilen modelin kaputu altında 2.0-litre dört silindirli benzinli motor ve yanma odalarına LPG enjekte eden bir otogaz sistemi yer alıyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre sistem, “optimize edilmiş yanma süreci sonucunda olağanüstü bir güç verimi ve düşük emisyon değeri” sunuyor.  Toplam 240 HP güç çıkışına sahip olan aracın CO2 emisyonu yüzde 15, akaryakıt maliyetleri ise yüzde 50 oranında azaltılmış.

Startech-Range-Rover-Evoque-LPG-5

Öte yandan, 74 litrelik LPG tankı tamamen bittiğinde, otogaz sistemi otomatik olarak devreden çıkarak sadece benzinli sürüşe geçiyor.

LPG teknolojisi kullanmadan yakıttan tasarruf etmek isteyenler için Startech, Evoque’un 2.2-litre turbo dizel motoruna fazladan 25 HP güç ve 40 Nm tork çıkışı ekleyen “PowerXtra SD 22″ kitini uygulayabiliyor. Yağ yakıcının gücünü 215 beygire, torkunu ise 460 Nm’ye çıkaran bu uygulama Range Rover Evoque’un 0-100 km/s deparını 8.3 saniyeye indiriyor. Azami hızı 200 km/s.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~