Skoda Rapid Spaceback

Çek otomobil üreticisi Skoda, Fabia ve Octavia arasında kalan yüksek hacimli kompakt segmentteki model yelpazesini yeni Rapid Spaceback ile genişletiyor.

2014-Skoda-Rapid-Spaceback-HB-1

Standart model ile aynı 2602 milimetrelik dingil aralığına ev sahipliği yapan Rapid Spaceback’in C ve D dirsekleri değişirken üçüncü kısım için bir adet daha yan cam ekleniyor. Ayrıca eğer istenirse ön camndan arka cama kadar uzanan filmli panoramik cam tavan da opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. Aracın arkasında tavana yerleştirilmiş bir kanat dikkatimizi çekerken, bu modifiyenin araca daha sportif bir hava kazandırdığını söyleyebiliriz.

Araca kullanışlılık açısından bakacak olursak koltuklar dikken ki bagaj kapasitesinin 415 litreden koltuklar katlandığında 1,380 litreye yükseldiğini görüyoruz. 4483 milimetre uzunluğunda olan normal modelden 180 milimetre daha kısa bir araç olan Spaceback versiyonu, 64mm arka bacak alanının yanı sıra 980mm de baş alanı sunuyor. Bu ölçümler de aracın kendi sınıfında en geniş kapasiteye sahip olduğunu işaret ediyor!

2013 model Skoda Rapid Spaceback Avrupa’da dört adet benzinli ve iki adet de dizel motor ile sunulurken güç aralığı 74 beygir ile 121 beygir olacak. 1.6 litrelik TDI motora sahip olan Rapid Spaceback GreenLine 89 beygir güç üretirken 100 kilometrede sadece 3.8 litre yakıt tüketecek. GreenLine’ın karbondioksit dışa salımı ise kilometrede 99 gram olarak hesaplanıyor.

Güvenlikten söz edecek olursak Rapid Spaceback ön, yan ve baş hava yastıklarının yanı sıra ABS, ESC ve üç noktalı emniyet kemerleri ile sürücü ve yolcularını koruma altına alacak. Ksenon ön farlar, sinyal verebilen sis farları, lastik basıncı kontrol sistemi ve yokuşta tutma kontrol asistanı ile de donatılabilen araç ayrıca opsiyonel olarak bagajı iki yatay bölmeye ayıran çift bagaj ayracına da sahip olabiliyor.

2013 Skoda Rapid Spaceback Eylül ayında 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda halk ile tanışırken fuardan bir ay sonra da satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~