Sıfır emisyonlu pratik şehir otomobili 2015 Volkswagen e-up!’ın lansmanı Frakfurt’ta gerçekleştirildi

Volkswagen, bugün kapılarını basın mensuplarına açan 2013 Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sıfır emisyonlu pratik şehir otomobili e-up!’ın da lansmanını  gerçekleştiriliyor.

2015-VW-e-up!

İlk seri üretim elektrikli Volkswagen: E-up!

Volkswagen’in Fuar’daki bir diğer dikkat çeken modeli ise, markanın ilk seri üretim elektrikli otomobili unvanına sahip e-up!. Kusursuz “günlük kullanım” özellikleriyle dikkat çeken 4 kişilik bu kompakt otomobil, 55 PS nominal güç çıkışının yanında geçici olarak 82 PS’lik maksimum güce ulaşabilen 0 emisyonlu bir elektrik motoruna sahip.

Otomobilin zeminine yerleştirilen 18,7 kWh kapasiteli bataryalarla 160 km’lik menzile erişilmesinin yanında ağırlık merkezinin de aşağıya çekilmesi sağlanmış.

En hızlı CCS şarj istasyonlarında (doğru akım) bataryaların yüzde 80′ni sadece otuz dakika içinde doluyor.  VW’nin verilerine göre e-up! her yüz kilometrede 11.7 kWh elektrik tüketiyor.  Şu anda Almanya’da 1 kWh elektriğin satış fiyatı €0.258 olarak veriliyor. Bu veri ışığında e-up! ile yapılacak 100 kilometrelik seyahatin maliyeti €3.02, e-Golf’de ise yaklaşık 3.30 Euro’ya denk geliyor.

2014 VW e-up!, sadece dört kapılı gövde seçeneği ile satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~