Satın alınabilecek 5 askeri araç

1944 yılında, Willys Amerikan ordusunun çeyrek tonluk arcın bir sivil sürümünü oluşturma projesi başlatıldı. Kamuya açık ilk model CJ-2A 1945 yılının Temmuz ayında satışa çıktı. Piyasada yoğun ilgi gören bu otomobil, Land Rover serisinin başlamasına temel oluşturmuş oldu.

Land Rover Defender

Menşei: İngiltere

land

Land Rover Defender de 65 yıllık tarihi içinde gelişmiştir. Hard-top, çift kabin, pikap ve çıplak şasi yapılandırmaları mevcuttur, Defender 55.000 adet ile, dünya çapında yerini alıyor.

 

Renault Sherpa

Menşei: Fransa

Renault Sherpa

Renault güçlü Sherpa Fransız ve NATO askerleri tarafından pilot zeytin yeşili sürümleri mevcuttur. Yorucu Dakar Rallisi’nde sivil modelinin karizmatik görünüşe sadece ve çekiciliği ile dikkat çekmiştir. Rusya, Afrika ve Orta Doğu’da özel sipariş üzerine temin, askeri olmayan Sherpa, 4.76-litre dört silindirli dizel motor 215 beygir motor gücüne sahiptir. Bu kuvvet otomatik şanzıman ile dört tekerleğe ulaşır.

 

GAZ Tigr

Menşei: Rusya

gaz tigr

Askeri Tigr Amerikan Hummer ile benzerlik taşımaktadır. Geniş başlık altında altı-ileri manuel şanzıman ve sürekli dört tekerden çekiş karşılayan 5.9 litrelik dizel motor, bulunur.

 

Mercedes-Benz G63 AMG 6×6

Menşei : Avusturya

g63

2008 yılında başlatılan G63 AMG 6×6 projesi sadece askeri araç olarak üretilmesi planlanan bir araçtı. Tanıtımları yapıldıktan sonra gelen yoğun ilgi ile strateji değiştiren Alman firması, geçtiğimiz haftalarda G63′ü sivil üretim içinde piyasaya süreceğini açıkladı. Büyük cüssesine rağmen 100 kilometre hıza 7 saniyenin altında bir sürede ulaşması bu aracın en dikkat çekici özelliklerinden biri.

 

Paramount Marauder

Menşei: Güney Afrika

Paramount Marauder

 

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~