Renault Fluence

Sağlam ve şık, Yeni Renault Fluence dinamizmi ile gözünüzü kamaştıracak ve sağlamlığıyla farkını ortaya koyacak.
İlk önce yeni ön tasarımı göze çarpıyor, led gündüz farları ve projeksiyon mercekli ön farlar daha güçlü ve daha keskin bir bakış sağlıyor. Renault logosu yeni marka kimliğini daha iyi vurgulamak için siyah fon üzerinden ayırt ediliyor. Çok hızlı, çizgileri akıcı, ilham verici, arzu uyandıran şekilde kendini ortaya koyuyor. Sadece bir kelime onu bir kelime tanımlıyor: Çağdaş.

image_00005367_1_tasarim1

C sınıfı sedan pazarının iddialı modellerinden Fluence, sportif hale getirilen tasarımına uygun bir motora kavuştu. 1.6 litrelik yeni dizel, akıcı performansına rağmen tüketimde cimri olmayı başarıyor…

Otomotiv pazarının güçlü oyuncularından Renault, önemli modellerinden Fluence’i (akıcı), yeni teknolojiyle geliştirilen dizel motorla daha iddialı hale getirdi.

Öne doğru sivriliyor

Sedan pazarının en gözde temsilcilerinden olan model, makyajın ardından kavuştuğu yeni yüzle çok daha sportif görünmeyi başarıyor. Geniş iç hacmi ve kalitesiyle dikkat çeken araçta kullanılmaya başlanan yeni 1.6 litrelik dizel ünite, çok daha büyük hacimli motorları yakalayan güç ve torkuyla öne çıkıyor. Üstelik tüketimde de 1,5 litrelik dizel kadar da cimri olmayı başarıyor. Yenilenen ön tasarımda ilk anda gözler büyük ambleme takılıyor.

Panjur ve geniş hava girişleriyle tasarlanan tampona şekil veren bu yeni görünüm sayesinde araç öne doğru sivrilen bir siluete kavuşuyor. Arka tasarımda elden geçirilen farların dışında bir değişiklik yapılmamış. 4.6 metreyi aşan boyu ve 1.81 metrelik genişliğiyle C (kompakt) sınıfının en cüsseli modellerinden olan Fluence, 2.7 metrenin üzerindeki aks mesafesiyle de iç mekan genişliği hakkında ipucu veriyor. Geniş iç mekanda ergonomi ve kalite sınıf standartlarının üzerinde.

Göstergeler yenilendi

İç mekanda ise ilk göze çarpan farklılık, yeni multimedya ve navigasyon sistemi R-Link. Sistemin kontrol birimi, önceki versiyonlardan biraz farklı. Gösterge grubunun mavi tonlu aydınlatması da yenilikler arasında ve oldukça şık görünüyor. Makyaj öncesi modellerde kullanılan analog göstergeler artık tamamen dijitale dönüştürülmüş. İç mekanda hem ön hem arkada sunulan yaşam alanı oldukça ferah. Yükleme ağzı yeteri kadar alçak tasarlanan bagaj da 530 litrelik hacmiyle uzun yolculukları mümkün kılıyor.

Ara hızlanma iyi

Net ve ke­mik­li ge­çiş­le­riy­le be­ğe­ni­mi­zi ka­za­nan şan­zı­man, kı­sa oran­la­rıy­la ara hız­lan­ma­lar­da da sü­rü­cü­yü yor­mu­yor. Yük­sek güç ve tork, se­ri kal­kış­lar­da ön te­ker­lek­le­re iş­ken­ce et­se de ara­cın hız­lan­ma per­for­man­sı­nı be­ğen­dik. Yol tu­tuş ko­nu­sun­da da sı­nı­fı ge­çen Flu­en­ce, tat­lı sert süs­pan­si­yo­nuy­la ol­duk­ça kon­for­lu bir oto­mo­bil.

130 beygir güç üretiyor

Araçta kullanılan yeni dizel ünite 1.6 litrelik dCi ismiyle sunuluyor. Ürettiği 130 beygir güç ve 320 nm torkla 2 litrelik dizelleri aratmayan motor, 1349 kilogramlık otomobile iyi bir performans sağlıyor. Yalnızca 6 ileri manuel şanzımanla sunulan motor, aracı 0’dan 100 km/s sürate 9.8 saniyede ulaştırıyor. Saatte 200 kilometrelik son hız da C sınıfı için başarılı değerler arasında.

45 bin 500 tl’den başlıyor

Re­na­ult Flu­en­ce’­in baş­lan­gıç fi­ya­tı 1.6 lit­re­lik ben­zin­li mo­tor­la 45 bin 500 li­ra ola­rak be­lir­len­miş. Di­zel mo­tor ter­cih et­mek is­te­yen­ler ise 1.5 lit­re­lik dCi için en az 55 bin 500 li­ra öde­mek du­ru­mun­da. Yal­nız­ca en zen­gin do­na­nım se­çe­ne­ği olan Icon ile sa­tı­lan 1.6 lit­re­lik di­zel­se 69 bin 250 li­ra­lık eti­ket ta­şı­yor. Bu fi­yat, ay­nı do­na­nım­lı 1.5 lit­re­lik (110 bey­gir) di­zel mo­tor ve EDC şan­zı­man­lı ver­si­yon­la ay­nı. İl­le de oto­ma­tik vi­tes ol­sun is­te­me­yen­ler için ye­ni di­zel, per­for­man­sı ve tü­ke­ti­miy­le iyi bir se­çe­nek.

Tüketimi 4.6

Motor performans kadar tüketim disiplininde de başarılı. Fabrika verilerine göre ortalama 4.6 litre olan tüketim, 1.5 litrelik (110 beygir) versiyonla aynı. 60 litrelik depoyla menzil 1300 kilometrenin üzerinde. Bizim denemelerimizde ulaştığımız 4.9 litrelik değer, motorun potansiyelini
ortaya koyuyor.

Motor Seçenekleri;

motor_secenekleri1

Değişim Gerektirmeyen ve Sessiz Triger Zinciri: Motor teknolojisinde gerçek bir yenilik olan triger zinciri bakımlarda değişim gerektirmiyor. Bu sayede de Yeni Fluence’ınızın kullanım maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor. Zincir aynı zamanda motor gürültüsünü de farkedilir şekilde azaltıyor.

CVT X-Tronic Otomatik Vites: Konforlu ve dinamik, canlı ve ekonomik. CVT (Sürekli Değişken Aktarma) teknolojisi ile hem akıcı hem de sportif bir sürüş bir arada. Hem de vites değişim hissi olmadan.

image_00005386_1_motor_secenekleri3

EDC Otomatik Vites kutusu: Çift kavramalı dizel otomatik vites (EDC) Renault’nun konfor, sürüş keyfi, yakıt ekonomisi ve Renault eco² imzası youyla çevreye saygı özelliklerini bir arada sunuyor. 6 ileri vitesli ve çift debriyajlı bu otomatik vites sayesinde, Fluence manuel vites kutulu dizel versiyonlarından bile daha düşük bir yakıt tüketimi ve CO2 salımı gerçekleştiriyor.

image_00005387_1_motor_secenekleri2

1.6 16v 115 bg Motor: Fluence’ın yeni benzinli motorunda istediğiniz tüm özelliklere sahip. Motor hem canlı ve güçlü hem de son derece ekonomik. Bu motor, düşük devirlerden itibaren sunduğu tork sayesinde Yeni Fluence’ın kalkışta daha hızlı olmasını ve daha fazla sürüş keyfi vermesini sağlıyor.

image_00005388_1_motor_secenekleri4

1.5 dCi 110 bg Motor: Kendini defalarca kanıtlamış Renault 1.5 dCi dizel motor ile Fluence performanslı ve her süratte keyifli. Bu Yeni Renault Fluence’ın sürüş zevki ve benzersiz yakıt ekonomisini bir arada sunmasını sağlıyor.

image_00005389_1_motor_secenekleri5

1.6 dCi 130 bg Motor: Yeni Fluence’ın en güçlü motoru olan 1.6 dCi 130 bg, Renault’nun Formula 1 mühendislerinin de desteğiyle her şeyden sürüş keyfi için tasarlandı. 130 beygir gücü ve 320 Nm torku, onu güçlü ve her hızda keyifli bir motor seçeneği yapıyor. Bu performansın yanı sıra 1.6 dCi 130 bg motor yakıt ekonomisinden de asla ödün vermiyor.

image_00005390_1_motor_secenekleri6

Renault R-Link: İnternet bağlantılı dokunmatik multimedya ekranı

Yeni Renault Fluence, navigasyon, telefon, multimedya ve internet bağlantısı sağlayan Renault R-Link sistemine sahip olarak alınabilmektedir. Renault R-Link, TomTom entegre navigasyon ve sesli komut tanıma özellikleri ile sizi gitmek istediğiniz yere en güvenli şekilde ulaştırıyor.
Bluetooth bağlantısını kullanarak akıllı telefonunuzda bulunan müzikleri kablosuz olarak dinleyebilir, R-Link Store sayesinde de uygulamalarınızı kolayca indirerek R-Link’in size sunduğu hizmetleri özelleştirebilirsiniz.

Giriş sayfanızı kişiselleştirin

Renault R-Link’i ihtiyaçlarınıza göre uyarlayıp hayatınızı basitleştirin. Giriş sayfanızı isteğinize uygun olarak seçebilirken, bu gelişmiş sistem akıllı telefonunuzu tanır ve telefon rehberinizi otomatik olarak tanımaktadır.

asset_00008642_1_42889dc560464acabfadaeb526eb9d9a

Tomtom Navigasyon

Tomtom entegre navigasyon sayesinde, istediğiniz noktaya ulaşmak her zamankinden daha kolay. Tek yapmanız gereken, gideceğiniz adresi seçmek. Tomtom navigasyon rotanızı hesaplayarak sizi en hızlı şekilde gideceğiniz noktaya götürmeye her zaman hazır.

tomtom

Eller Serbest

Yeni Renault Fluence’ınızla yola çıkarken, Renault R-Link rehberinizi tanıyor ve tüm kişi listenizi kendi ekranında gösteriyor (uyumlu telefon modellerinde).

 

Yolculuk sırasında görüşmelerinizi yapmak çok daha kolay; aracınız dururken Renault R-Link’in dokunmatik ekranı üzerinde listenizdeki kişilerden birinin numarasını girebilir veya arayabilirsiniz. Seyahat sırasında ise sesli komut tanıma özelliği sayesinde aramalarınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

 

Renault R-Link’te sizin için önceden düşünülmüş bir çok uygulama yer almaktadır (e-posta, Renault R-Link Tweet, hava durumu, Renault Assistance). Daha fazlasını isterseniz, R-Link Store uygulamaları sizin için bir çok uygulama barındırıyor.

eller serbest

Araç Modeli – Yeni Fluence joy 1.6 16 V 110 Bg.
TEMEL ÖZELLİKLER
Klima Manuel Klima
Motor 1.6 16v 110 bg
Güç – bg 110
Vites Kutusu Tipi 5 İleri Manuel
MOTOR
Silindir Hacmi (cm3) 1598
Silindir Sayısı 4
Maksimum Güç kw (bg.) 81 (110)
Yakıt Tipi Benzinli
Emisyon Seviyesi EURO5
Motor Tipi 1.6 16v 110 Bg
Tork (Nm) 151
Tekerlekler 15” Kubera Jant Kapakları
ÇEKİŞ TİPİ
Enjeksiyon Tipi Çok Noktadan Sıralı Elektronik Yakıt Enjeksiyonu
VİTES KUTUSU
Vites Kutusu Tipi 5 İleri Manuel Vites
Şanzıman Tipi Manuel Vites
PERFORMANS
Maksimum Hız (km/s) 185
0 – 100 km/s Hızlanma (sn) 11,5
TÜKETİM VE CO2 EMİSYONU
Şehir dışı (lt/100km) 5,5
Şehir içi (lt/100km) 8,9
Ortalama (lt/100km) 6,8
CO2 Emisyonu (g/km) 155
TEKERLEK VE LASTİK EBATLARI
Lastik Ebatları 205/65 R15
FREN SİSTEMİ
Ön Frenler Hava Kanalcıklı Disk, Çap 280 mm
Arka Frenler Düz Disk, Çap 260 mm
DİREKSİYON
Kaldırım Dönüş Çapı (m) 11,1
BOYUTLAR
Uzunluk (mm) 4618
Aks Aralığı (mm) 2702
Yerden Yükseklik (mm) 120
Ön İz Genişliği (mm) 1541
Arka İz Genişliği (mm) 1010
Genişlik (mm) 1809
Arka Dirsek Mesafesi (mm) 1475
Ön Dirsek Mesafesi (mm) 1480
Toplam Genişlik (mm) 2037
Bagaj Derinliği (mm) 1025
Tekerlekler Arası İç Genişlik (mm) 1160
AĞIRLIKLAR (KG)
Boş Ağırlık 1253
Azami Yüklü Ağırlık 1747
İstiap Haddi 494
Yürür Vaziyette Azami Ağırlık 2802
HACİMLER
Bagaj Hacmi (dm3) 530
KAPASİTE
Yakıt Deposu Kapasitesi (litre) 60 lt
HOMOLOGASYON
Koltuk Sayısı 5
Varyant LZB105
KASA DİZAYNI
Kasa Tipi Sedan
Kapı Sayısı 4
Açıklama

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~