Renault Espace Initiale

Fankfurt Otomobil Fuarı’nda Renault, Laurens van den Acker’in başlattığı tasarım stratejisi çerçevesinde altıncı konsept otomobili olan “Initiale Paris”’in ilk gösterimini gerçekleştiriyor.

Teknik know-how ile yaratıcı hüneri ustaca harmanlayan bu yeni konsept otomobil, Espace versiyonunun yerini alıyor. Markanın yeni tasarım anlayışını yansıtan ve seri üretim otomobillere ilham veren altı konsept otomobil, ilk kez hep bir arada Renault standında sergileniyor.

2013-Renault-Initiale-Paris-konsept-06

Renault’nun yeni konsept otomobili: Initiale Paris

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Renault, Laurens van den Acker’in başlattığı tasarım stratejisi çerçevesinde altıncı konsept otomobili olan “Initiale Paris”’in ilk gösterimi gerçekleştiriliyor. Initiale Paris’in gönderme yaptığı “Bilgelik”, stratejinin altıncı yaprağını oluşturuyor. Initiale Paris ile temsil edilen bu aşama, açık fikirliliği ve hem duygulara hem de zevke odaklanarak hayattan tat alma kabiliyetini temsil ediyor. Renault tasarımcıları Initiale Paris’i bu anlayış ile yarattı; bu otomobil, premium sınıf seyahat deneyimini ifade ediyor.

Renault Endüstriyel Tasarım Direktörü Laurens van den Acker, “Initiale Paris, Renault’nun tasarım stratejisindeki altıncı otomobil. Bu konsept otomobil, Renault’nun premium vizyonunu bünyesinde barındırarak “Initiale Paris” versiyonu ile Espace’ın yerini alıyor.” dedi.

Crossover tasarımıyla artık üretilmeyen Avantime modelini hatırlatan otomobil 4.85 metre boyunda. Çok uzun olmayan bir kaput ve çift kollu bir A sütununa sahip olan konseptte yan aynalar yerine geçen kameralar ve 22 inç çaplı jantlar dikkat çekiyor. Boyutları Grand Espace’a yakın olan Initiale Paris’nin ağırlığıysa bu aracınkinden 250 kg daha düşük.

Tamamı LED teknolojisine sahip aydınlatma grubunda stoplar mora çalan bir renkte sunulurken C ve D sütunları arasında yer alan cam küçük tutulmuş. Arka kapıları geriye doğru açılan otomobilin panoramik cam tavanı sanki kırık camlardan yapılmış gibi bir etkiye sahip.

İç mekana geçiş, bulunmayan B sütunu ve kapılar açıldığında aşağıya inen basamaklar sayesinde kolaylaşmış. Havada duruyormuş gibi görünen dört tekli koltuğun yanında arkada bir sıra daha koltuğa sahip olan aracın Bose imzalı ses sisteminde 32 hoparlör görev yapıyor.

Düğme sayısı minimuma indirilen ön konsolda dijital göstergeler ve büyük bir dokunmatik ekran dikkat çekerken alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi sportif bir görünüm sunuyor.

Çift turbo beslemeye sahip Diesel motoru 130 beygir güç, 400 Nm tork üretebilen konseptin şanzımanıysa 6 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik bir ünite.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~