Porsche Panamera Diesel

Porsche, hem makyajlanan hem de güçlenen 2014 Panamera Diesel modelini bugün basına kapılarını açan IAA Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı.

Panamera-01

Geçtiğimiz Nisan ayında yeni Panamera kadrosunu tanıtan Alman oto üreticisi, daha güçlü bir Diesel versiyonu için söz vermişti. Şimdi, 3.0 litrelik V6 motoru ile 50 beygirlik güç artışına maruz kalan Panamera Diesel’i karşımıza aldık. Bu artış ile 300’e yükselen beygir gücüne ek olarak 100 Nm torkluk yükseliş ile araç artık 650 Nm tork gücüne sahip.

Ekstra gücün sonucu olarak makyajlı 2014 Porsche Panamera Dizel, 0’dan saatte 100 kilometreye sadece 6 saniyede ulaşarak önceki modelini 0.8 saniye geride bırakacak. 244 km/s’den 250 km/s’ye yükselen maksimum hız da dikkatleri üzerine toplarken Stuttgart’da ki Porsche mühendisleri aktarım sistemi üzerinde oynamalar yaparak aracı daha ekonomik bir hale getirdiler. 100 kilometrede 6.4 litrelik yakıt tüketirken kilometrede 169 gram karbondioksit salan araç, bu konuda da oldukça başarılı gibi görünüyor.

250 beygir gücü ile tarihin sayfalarına karışacak olan eski Panamera Diesel, yerini yeni meslektaşına bırakırken aramıza katılacak olan yeni model başlangıç fiyatı olarak Almanya’da 85,300 Avro (KDV dahil) karşılığında satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~