Porsche 911 GT3 Cup ~ 2013

Porsche 911 GT3 Cup

—-  Specifications 

Price 

Production 

Engine 

3.8 liter flat-6

Weight 

Aspiration 

natural

Torque 

HP 

460 hp @ 7500 rpm

HP/Weight 

HP/Liter 

121.1 hp per liter

1/4 mile 

0-62 mph 

Top Speed 

Stuttgart. Porsche 911 GT3 Cup dünyanın en başarılı yarış otomobili. 1998 yılından bu yana, müşteri spor için standart yakın aracın 2,395 adet üretildi. 911 GT3 Cup yeni baskısı gelecekte 911 GT3 motorsporları sürümüdür ve gibi Zuffenhausen gelen spor otomobil ikonu arasında yedinci nesil dayanmaktadır ilk yarış otomobili. 911 GT3 Cup 2013 Porsche Mobil 1 Supercup münhasıran çalıştırmak olacaktır. Tek yapmak yarış için araç Weissach’da Ar-Ge Merkezi’nde kutlama motorsporları sezon “Şampiyonlar Gecesi” sonu vesilesiyle onun başlangıcını yaptı.

Yeni Porsche 911 GT3 Cup, bir 3.8-litre altı silindirli düz motor tarafından desteklenmektedir. Bu 10 hp ile selefi aşarak, 7500 devirde 460 hp (338 kW) üretir. Porsche markası kupa yarış arabası ilk kez, direksiyon başındaki vardiya kürekler ile çalıştırılır Porsche Motorsport tarafından geliştirilen altı hız köpeği tipi şanzıman arka aksa güç iletir. Merkezi mount ile tek parça yarış tekerlekleri Ayrıca yeni Porsche Motorsport tarafından tasarlanmıştır. Michelin yarış sızıntıları ve genişliği ön 27 santimetreye iki santimetre artarak ve arka aksta on milimetre Şimdi 31 santimetre ölçmek için.

Yeni geliştirilmiş bir yarış fren sistemi daha da başarılı selefinin kıyasla mükemmel dayanıklılık nitelikleri geliştirir. 380 milimetre oluklu ve ön aksta iç-havalandırmalı çelik fren rotorları altı pistonlu alüminyum sabit kaliperler tarafından yavaşladığı. Arka aks dört pistonlu versiyonu bulunmaktadır.

Yeni aracın geliştirilmesi sırasında belirli bir vurgu sürücü güvenliği konulmuştur. Yeni tasarlanan güvenlik kafesi, bir rulo halinde pilot korur veya bir çarpışma olarak belirgin baş ve omuz çevresinde şekillenir ve doldurma yardımı ile ayrı ayrı ayarlanabilir yeni geliştirilmiş bir yarış koltuğu yok. Çatı bir kurtarma ambar primer tıbbi müdahale ve sürücü kurtarma için kolay erişim sağlar.

“Yeni 911 GT3 Cup limitte sürmek çok daha kolay,” önemli ölçüde yeni aracın geliştirilmesinde yer aldı Porsche eserleri sürücü Timo Bernhard, diyor. “Araba mükemmel dengelenmiştir. Yeni aks geometri işleme için son derece olumlu. Apart Yeni Kupası 911 sürücü çok eğlenceli olduğunu mesafede. ”

Selefi gibi yeni Porsche 911 GT3 Cup yasal yol modelleri aynı montaj hattında Stuttgart-Zuffenhausen üretilmektedir. Weissach’da Motorsport Merkezi azından devre için genel bir set-up alır ve müşterilerine teslim edilmeden önce bir profesyonel yarış sürücüsü tarafından test edilir. Beyaz sadece kullanılabilir araç, için temel fiyatı 181.200 Avro artı ülkeye özgü katma değer vergisi.

Google translate ile çeviri yapılmıştır.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~