Otomatik şanzımanlı Kia Sportage Türkiye’de

Ülkemizde başarılı bir satış rakamına ulaşan SUV model Kia Sportage artık otomatik vites seçeneğine de sahip. 67.950 TL fiyat etiketi ile satışa sunulan otomatik vitesli Sportage, yine 1591 cc ve 135 beygir güç üreten 1.6 litrelik benzinli bir motora sahip.

Kia-Sportage-1

6 ileri, tiptronik şanzımana sahip model ortalama 100 kilometredeki 8,8 litrelik yakıt tüketimi ile düz vitesli kardeşlerinden biraz daha fazla yakıt tüketiyor.

Euro NCap çarpışma testlerinden 2010 yılında aldığı 5 yıldızlık derecesi ile göz dolduran Kia Sportage, ülkemizde satışa sunulan ilk otomatik vitesli Sportage modeli olma özelliğine sahip.

Standart güvenlik donanımlarının tümünü barındıran modelde, yokuş kalkış desteği (hill holder) ve sunroof gibi ekstra özellikler de mevcut. Hız sabitleme sistemi (cruise control) modelin diğer versiyonlarında standart olarak sunulurken, otomatik vites seçeneğinde ise bu donanıma yer verilmemiş.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~