Opel Meriva (Makyajlı Kasa)

Satışa çıktığı 2003 yılından bu yana MPV segmentinin en çok satan modellerinden biri olan Opel Meriva, yenilenen yüzü ve verimli motor seçenekleriyle 2014′te yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Makyajli-Opel-Meriva-2014-06

Eskiye göre daha modern ve keskin hatlara sahip olan yeni Meriva’da farklılık olarak yeni tasarım farlar, çerçeveli ızgara ve ön sis farları dikkat çekiyor. Modelin donanım yelpazesine eklenen LED gündüz farları ve 18 inçlik alaşım jant seçeneği de opsiyonel olarak sunulan özelliklerden.

İç kısıma bakıldığında Meriva’nın ergonomik ve konforlu iç tasarım yapısının yeni modelde de korunmuş olduğu görülüyor. Yolcu diz mesafesi ve depolama alanlarının artırıldığı model, teknolojik olarak da yeniliklerle doldurulmuş. Konsolun üst kısmına yerleştirilen navigasyon, eğlence ve bilgi erişimine imkan sağlayan 7 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran en çok dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor. Ayrıca akıllı telefon entegrasyonu, bluetooth ve USB portları araç içi donanımlarına eklenmiş.

Motor yelpazesinde de yenilikler yapan Opel, 1.6 CDTI dizel motorunu yeni Meriva’ya dahil ederek bu alanda önemli bir adım atmış. Dizel motorun yanısıra üç farklı benzinli motor seçeneği yer alan modelde 100, 120 ve 140 beygirlik 1.4 motor seçeneği bulunuyor. Her iki versiyon da altı ileri manuel ve otomatik vites seçeneği ile geliyor.

Önümüzdeki yıl Ocak ayında düzenlenecek olan Brüksel Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılacak olan yeni Meriva, fuarın ardından satışa sunulacak.

Makyajli-Opel-Meriva-2014-05

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~