NSX’in üretimi için gün sayılıyor

Japon otomotiv devi Honda, Detroit Otomobil Fuarı’nda konsept olarak sergilediği NSX’in üretimi için gün sayıyor.

acura04

Fuarda Honda’nın lüks markası Acura standında sergilenen süper otomobil sınıfında büyük ilgi toplayan modeli NSX, 2015 yılından itibaren yollarda olacak. Honda, sadece bu otomobil için 70 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi.

Otomobil gücünü gövdenin ortasına konumlandırmış Sport Hybrid AWD sistemiyle desteklenmiş hafif sayılabilecek V6 motordan alıyor. Çift kavramalı şanzıman bu gücü tekerleğe 4 tekerleğe birden iletiyor.

Honda’nın kullandığı hybrid sistemin diğerlerinden en büyük farkı ise ön tekerleklere bağlı iki elektrik motoru ve şanzıman yuvasının içine yerleştirilen üçüncü bir elektrik motorunun kullanılması. Sport Hybrid AWD sistemi sayesinde otomobil daha dinamik ve daha iyi ara hızlanma performansına sahip.

Honda, NSX modeli için müşterilerden depozito almaya başladı bile. Otomobilin satış fiyatının Nissan GT-R modelinin üzerinde olması tahmin ediliyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~