Mercedes Benz G63 AMG – 2014

Mercedes Benz G63 AMG

2014-mercedes-benz-g63-amg-front-left-side-1500x1000 (Medium)

“Biz orada bu şey alması, bilmiyorum,” benim sürüş ortağı ben düşük aralığı içine 139.000 $ G63 AMG koymak ve farklılıkları her üç kilitli bir face ile bana dedi ki.

“Ah, hayır. Biz kesinlikle, “Ben büyük bir sırıtış gizlemek mümkün, geri güldü gerekir.

Öncesinde bizi dağlık tepelere bir dizi yanına koştu bir pürüzlü, kaya dolgu tek parça uzanıyordu. Düşük asılı spor egzoz ve AMG bölünmüş rağmen beş kollu performanslı yol lastikler ile sarılmış hafif alaşım jantlar, ben köşeli Alman kamyon geri sürücüsüne ve tepeye onu katlı koydu.

Geçmiş

Biz Dijital Eğilimler açıkça teknoloji ilgilendi. Bu gelince araba , biz sürüş deneyimi o kadar keskin, o kadar daha kesin hale getirmek için mühendislik kahramanlık, gelişmiş ECU ve sensörler binlerce kullanımı yüksek konsept spor araba tercih ederim.

Ama bu bir istisna, var. Ve bu öyle. Bu G63 AMG adı verilen ve şimdiye kadar tahrik ettik en harika şeylerden biri var.

Zaten bilmiyordum, G63 G-Wagon asi en fişekler-up versiyonu.

Bu yıllar boyunca üzerinde güncel ve üzerinde oldu da, G63 hala 1970′lerin ortalarında tasarlanmış şasi dayalı ve aslında 1979 yılında satılmaktadır. Nefis, bunun görünüyor gelen, söylemek mümkün olmaz.

Evet, eski bir okul köşeli bir görünüme sahiptir, ama bu tasarım her zaman off-yolcular ile şık olmuştur. Eğer akıllıca biliyorum ve tek başına görünüm ve güç gitti olmasaydı Yani, G63 modern lüks kamyon olduğunu düşünebilirsiniz. Ama değil. Ben bir dakika içinde geri geleceğiz.AMG de çılgınlar G-Wagon eski almak ve ona 536 beygir gücü ve tork 560 pound-feet üreten bir el yapımı 5.5 litrelik doğrudan enjeksiyonlu V8 uyacak şekilde. Bu onlar temel mekanik ve yüksek teknoloji hileler bir karışımı ile dört tekerleğe güç gönderir bir AMG speedshıft PLUS 7 vitesli otomatik şanzıman, cıvata. Bu da, biz geri gelecek.

Güç artırma sonucunda, G63 AMG 5.3 saniyede 0-62 mil gidip elektronik ve gezegenin güvenliği için sınırlı olan 130 bir hıza vuracaktır.

Tepelerde

Biz hararetle ilk tepe tepeli olarak, gaz salmak ve egzoz ve karbon büyük bir burble ile kayalık montaj üst yerleşti.

Vücudun esnek karayolu üzerinde korkutucu halinde, bu yollar üzerinde bir nimettir var.

“Gördün mü? O kadar da kötü değildi, “Ben benim co-pilot jangled sinirleri rahatlatmak için çalışıyor, dedi.

“Tabii,” diye tereddütle dedi. “Belki bir dahaki sefere biraz daha yavaş gidiyor?” Diye sordu.

“Senin için? Her şey, dostum. ”

Biz sahne anket için bir an durakladı ve yakın 45 derecelik bir eğim vardı sadece aceleyle yükselmiş de dikiz aynasından baktı. Biz ilerledikçe, benim zaman aldı ve pahalı AMG kayalar üzerinde jantlar puan emin yaptı.

Keskin taşlar kaçınmak, ben adaçayı içine, kenarına çok yakın saptırmak zorunda kaldı. Ben pencere haddelenmiş ve güneş arkamızda ayarlamak başladı şimdi adaçayı kokulu hava derin bir nefes aldı.

Konfor

Ben günde off-road bol yapılır, ama asla bu pahalı ya da lüks bir araba. Ettik G63 temellerinin eski olabilir, ama iç başka bir hikaye. Mercedes tasarımcıları inanılmaz zengin yaptı Designo iç paketi, bu bir donatılmıştır.

Mercedes hattın diğer kısımları benzeyen değil, size en iyi Alman malzeme kaplı düz çizgi, hemen yanında, neredeyse mükemmel dik oturun. Bu modası geçmiş ve üzerinden yapılır arasındaki mükemmel çizgi sürmek.Çizgi önünde kayan navigasyon, Bluetooth, ve Mercedes alıcılar modern COMAND sisteminden beklediği her şeyi ile tam bir eğlence ekranı vardır.

Performans

Hafifçe klasik tarz tekerlek kavrama, biz taşların üzerinde, çamurda yoluyla, kayalık bir tepe sonra tepenin üzerinde tırmandı, ve çok fırça kırma.

Yokuş aşağı her birinde, biz motor dinlemek istiyorum ve mekanik bir fren pedalı için çok az kullanımı ile bizim için yavaşlama yok. Yeni çıkmış Mercedes 4×4 özelliği tepe iniş bilgisayarlar ise, mekanik bit ve vites G-Wagon yavaş.

AMG de çılgınlar 536 hp üreten 5.5-litre, direkt enjeksiyonlu V8 G-Wagon eski donatılmış.

Ben G63 bu özelliğini seviyorum. Ben büyük ölçüde modern çekiş kontrol teknolojileri takdir ederken, ben sadece aşk hantal, ağır mekanik bit var. Bu G63 eski tek yolu değildir, bu yüzden işleme olduğunu.

Out sokakta, G63 onları en iyi gibi indirebiliriz. AMG tasarımcıları da Mercedes SLS AMG köşeli 4 × 4 egzoz notu vermek cüretini. Bu bağırıyor ve burbles ve herhangi bir otomobil tutkunu duyuları yanıyor ayarlar.

5.3 saniyede 0-62 gitmek gibi eski, köşeli araba için küçük bir başarı olduğunu. Yüksek hızlarda, bu şey hareket boyunca Jöle ile bir çelik kutu itme gibi çok kelimenin tam anlamıyla.

Hızlanma – olduğu kadar büyük – kullanım özellikleri için yapmaz. Nispeten fiyatlı donanımlı ve yetenekli Range Rover ile karşılaştırıldığında, G63 bir öküz arabası gibi yönetir. Herhangi bir derece köşeleri ile ve herhangi bir hızda scarily alır. Neyse ki, Mercedes ön yolcu beyaz sürücü ile birlikte mafsala böylece çizgi üzerinde yardımcı kolu bıraktı.

Vücudun esnek karayolu üzerinde korkutucu halinde, bu yollar üzerinde bir nimettir var. Sonuçta, bu G-Wagon için inşa edilmiştir budur.Güvenle kayalar üzerinde güç, biz kontrolü hissettim ve tüm tekerlekler kaldı gibi sorumlu, sıkıca toprağa dikilmiş – ya da taş. O kadar G rekabet. Yeni alüminyum şasi eski okul artikülasyon için çok sert olduğu gibi, 2014 Range Rover, örneğin sık sık, yerden birkaç tekerlekleri kaybedersiniz.

Sonuç

Aklımın arkasında, bizim macera başında merak kayalık arazi G63 iyi olsaydı. Nefis – ve benim için sürpriz – öyleydi asla. Bize A / C, uydu radyo, peluş deri ve hacimli iç keyfini bırakarak, kontrol her zaman.

Nihayet akşam yemeği için geç fark etti, biz durdu, Cermen kamyon dışarı fırladı ve yukarıda gördüğünüz resimler tersledi.

Bizim fotoğraf çekimi ile bitmiş, biz geri tırmandı, ve ben bir 17 noktaya dönüş çalıştırmak için yedek kamera kullanan, izi geri Austin Powers diğer yönde yolumuza vardı.

Biz karayolu doğru geri koştu, ben G-Wagon için yeni bir takdir vardı. Ben her zaman ne kadar iyi görünümlü Ben olduğu düşünülmektedir, bu gülünç eski düşünmüştü.

Ben G63 AMG 130.000 $ + soran fiyat değer olduğunu söyleyebilir misiniz? Benim söylemek için bu zor. Ama bu sürücü sonra, ben mutlu bunun için benim para aşağı düşmek biliyorsun.

Yüksek

  • Köşeli tasarım
  • Not Egzoz
  • Hızlanma
  • İç arıtma

Alçak

  • On-yol tutuşu

Google Translate ile çevrilmiştir. Yazının orjinali aşağıdadır.

“I don’t know if we should take this thing up there,” my driving partner said to me with a grimace as I put the $139,000 G63 AMG into low range and locked all three of the differentials.

“Oh, no. We absolutely should,” I chortled back, unable to hide a big grin.

Ahead of us stretched a jagged, rock-filled single track that ran over the top a series of mountainous peaks. Despite the low-hanging sport exhaust and AMG split five-spoke light alloy wheels wrapped in performance road tires, I put the boxy German truck back into drive and floored it up the hill.

Background

We at Digital Trends are obviously interested in technology. When it comes to cars, we prefer high-concept sports cars that use engineering prowess, advanced ECUs and thousands of sensors to make the driving experience that much sharper, that much more precise.

There’s an exception to that, though. And this is it. It’s called the G63 AMG and it’s one of the most wondrous things I’ve ever driven.

If you didn’t already know, the G63 is the souped-up version of the unruly G-Wagon.

Although it’s been updated over and over throughout the years, the G63 is still based upon a chassis designed in the mid-1970s and originally sold in 1979. Delightfully, from the looks of it, you wouldn’t be able to tell.

Yes, it has an old-school boxy look, but that design has always been fashionable with off-roaders. So, if you didn’t know the wiser, and went off looks and power alone, you might think the G63 was a modern luxury truck. But it’s not. I’ll come back to that in a minute.

So the madmen at AMG take the old G-Wagon and fit to it a hand-built 5.5-liter direct-injected V8 that produces 536 horsepower and 560 pound-feet of torque. To that they bolt an AMG SPEEDSHIFT PLUS 7-speed automatic transmission, which sends power to all four wheels through a mix of rudimentary mechanicals and high-tech tricks. This, too, we will come back to.

As a result of the power boost, the G63 AMG will go 0-62 mph in 5.3 seconds and hit a top speed of 130 where it has been electronically limited for your and the planet’s safety.

On the hills

As we feverishly crested the first hill, I let off the throttle and we settled at the top of the rocky mount with a great burble of exhaust and carbons.

Where the body flex is frightening on the highway, it’s a godsend on the trails.

“See? That wasn’t so bad,” I said, trying to reassure the jangled nerves of my co-pilot.

“Sure,” he said hesitantly. “Maybe next time go a bit slower?” He asked.

“For you? Anything, my friend.”

We paused a moment to survey the scenery and I looked in the rearview mirror at the near 45-degree incline we had just hastily ascended. As we proceeded, I took my time and made sure not to score the expensive AMG rims on the rocks.

Avoiding sharp stones, I had to veer very close to the edge, into the sagebrush. I rolled the window and took in a deep breath of the now sage-scented air as the sun began to set behind us.

Comfort

I’ve done plenty of off-roading in my day, but never in a car this expensive or luxurious. The underpinnings of the G63 might be ancient, but the interior is another story. Mercedes designers fitted this one with the Designo interior package, which made it incredibly opulent.

Not resembling any other part of the Mercedes line, you sit nearly perfectly upright, right next to the flat dash, which is covered in the finest German materials. It rides that perfect line between outdated and over done.

Floating in front of the dash is an infotainment screen, complete with navigation, Bluetooth, and everything else Mercedes buyers have come to expect from the modern COMAND system.

Performance

Lightly gripping the classically styled wheel, we climbed over hill after rocky hill, through ruts, over stones, and crushing much brush.

At each downhill, we’d listen to the engine and the mechanicals do the slowing for us with little use for a brake pedal. While newfangled Mercedes 4x4s feature hill descent computers, mechanical bits and gears slow the G-Wagon.

The madmen at AMG fitted the old G-Wagon with a 5.5-liter, direct-injected V8 that produces 536 hp.

I love this feature of the G63. While I greatly appreciate modern traction control technologies, it’s the bulky, heavy mechanical bits that I just love. This isn’t the only way the G63 is old; so is the handling.

Out on the street, the G63 can pull like the best of them. AMG designers also had the audacity to give the boxy 4×4 the exhaust note of the Mercedes SLS AMG. It shouts and burbles, and just sets any motoring enthusiast senses alight.

Going 0-62 in 5.3 seconds is no small feat for such an old, boxy car. At high speeds, moving this thing along is very literally like pushing a steel box through Jell-O.

The acceleration – as great as it is – doesn’t make up for the handling characteristics. In comparison to the comparably priced, equipped, and capable Range Rover, the G63 handles like an ox cart. It rolls scarily through corners of any degree and at any speed. Luckily, Mercedes has left the auxiliary handle on the dash so the front passenger can white knuckle it along with the driver.

Where the body flex is frightening on the highway, it’s a godsend on the trails. After all, this is what the G-Wagon was built for.

Confidently powering over boulders, we felt control and in charge, as all wheels remained firmly planted on the soil – or stones. Not so in the G’s competition. The 2014 Range Rover, for instance will often lose a couple wheels off the ground, as its new aluminum chassis is too stiff for old-school articulation.

Conclusion

In the back of my mind, I wondered at the beginning of our adventure if the rocky terrain would best the G63. Delightfully – and to my surprise – it never was. It was always in control, leaving us to enjoy the A/C, satellite radio, plush leather, and voluminous interior.

When we finally realized we’d be late for dinner, we paused, jumped out of the Teutonic truck and snapped the pictures you see above.

When we finished with our photo shoot, we climbed back in, and I had to Austin Powers our way back the other direction on the trail, utilizing the backup camera to execute a 17-point turn.

As we raced back toward the highway, I had a new appreciation for the G-Wagon. I had always considered it laughably outdated, no matter how good-looking I thought it to be.

Would I say the G63 AMG is worth the $130,000+ asking price? That’s hard for me to say. But after this drive, I know I’d plunk my money down for it happily.

Highs

  • Boxy styling
  • Exhaust note
  • Acceleration
  • Interior refinement

Lows

  • On-road handling

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~