Mazda BT-50

Yüksek kapasiteli 4×4 pikap Kamyonet

bt50_hero_660x360

Hayatta işten daha önemli şeyler de var

Mazda BT-50′nin ciddi anlamda yetenekli bir çalışma pick-up’ı olduğunu söylememize gerek bile yok. Bu, dünya çapında kazandığı sayısız ödül ve aracından memnun binlerce müşteri ile zaten kanıtlanmış durumda.

Ancak, iş sizin bütün yaşamınız değil. Mazda BT-50, iş yaşamı dışındaki tüm etkinliklerinize daha uygun şekilde hizmet verecek bir kamyonet olarak geliştirildi.

Gövde tipi ve donanım özelliklerinin kazandırdığı çok yönlülük, Mazda BT-50′yi şehirde ve şehir dışındaki tüm işler ve eğlenceler için ideal bir kamyonet haline getirdi.

İster ticari gereçlerinizi ister tatil malzemelerinizi taşıyın, mükemmel sürüş kontrolü, gücü ve ekonomisi ile Mazda BT-50, size ödüllendirici ve konforlu bir sürüş sağlar. Otomobil benzeri lüks bir iç donanımla tamamlanan sportif ve sağlam stili, her ortamda rahatlıkla hareket etmesini sağlar.

Sağlamlık, incelik

Mazda BT-50, sportif ve atletik karakteriyle şimdi daha da göz alıcı. Bir dizi temel tasarım dokunuşuyla daha güçlü ve kendine özgü bir cazibe kazanarak size işyerinde özgüven, dışarıda ise büyük beğeni kazandıran bir görünüme kavuştu.

Geliştirilmiş Mazda BT-50′de, yanlarda bulunan ve daha önceki modellere cazibe katan karakteristik akıcı çizgiler korundu. Şimdi hem daha sportif ve yeni bir görünüm hem de gelişmiş işlevsellik kazandırmak üzere yeni detaylar eklendi.

Bunun yanı sıra, ön tampon ve ızgara, daha güçlü bir his verecek karizmatik bir ifade kazandırmak üzere yeniden tasarlandı. Mazda BT-50′nin tarzı genç, keskin ve kesinlikle yüksek kalitede. Benzer şekilde, ön ve arka farların stili, birbirini tamamlayacak ve Mazda BT-50′nin göz alıcı orantılarına dikkat çekecek biçimde yeniden tasarlandı.

İlk bakışta göze çarpan, 16 inç alüminyum alaşımlı jant tasarımlarının dinamik etkisi, Mazda BT-50′nin stilini ve gücünü vurgular.

Geniş bir yelpaze oluşturan 7 değişik gövde rengi seçeneğini, aracınızı kişisel beğenilerinize göre şekillendirmeniz için gururla huzurlarınıza sunuyoruz. Mazda BT-50, beyaz, kırmızı, siyah, mavi ve grinin farklı tonlarını yansıtıyor.

Çamurlukların gövdeyle uyumlu olması için metalik veya mika renkler kullanıldı. Böylece gövdeye daha sağlam ve entegre bir görünüm kazandırıldı.

Resimler sadece örnek olması amacıyla kullanılmıştır ve Türkiye’de sunulan araçların özellikleriyle farklılık gösterebilir.

Her şeye hazır

Mazda BT-50 sizi ve yükünüzü, koşullar ne olursa olsun, istediğiniz her yere taşır – ve bunu bir stil ve konfor içinde yapar.

Mazda’ya bunu yapma gücünü ve torkunu veren, 2,5 litre doğrudan enjeksiyonlu yüksek basınçlı turbo dizel motorlardır. 330 Nm torkla, 3000 kg yük çekebilir*. Hatta bütün bu çekme gücüyle, Mazda BT-50, 0-100 km/s hızlanmasını 11,1 saniyede tamamlayabilir.

Optimize edilmiş şanzımanla desteklenen mükemmel yakıt ekonomisi – 8,5 l/100 km’ye** kadar – bir diğer özelliğidir. 5 ileri vitesli manuel vites, saf sürüş keyfinize keyif katar.

Mazda BT-50, çift salıncaklı ön süspansiyon ve hidrolik direksiyon sayesinde komutlarınıza hızlı, kesin yanıtlar üreten bir araç. Yol güzergahı engebeli, çamurlu veya karlı olduğunda, zorlu performanslar için hazırlanmış arkadan itişli veya çok yönlü 4×4 sürüşü tercih edin.

Yüksek ve düşük oranlı aktarım kutusuyla, her yere gidebilen 4 çekişli sürüş yeteneği sunar. Otomatik Poyra Kilidi (RFW) göbek sistemi, 4 çekişli sürüş seçeneğine otomatik olarak geçer, böylelikle hareket halinde (en fazla 100km/s) 2 çekişli sürüşten 4 çekişli sürüşe geçerek ihtiyacınız olduğu anda çekiş kontrolü sağlayabilirsiniz.

*4×4 modeller. Frenli römork. (%12)

**Belirtilen yakıt tüketim verileri ortalama tüketim içindir.

İnanılmaz derecede çok yönlü

Mazda BT-50, hayatın – veya işin – üzerine yüklediği her şeyi taşımaya hazır. İnanılmaz kullanışlılık özelliği ve çarpıcı ek aksesuarları sayesinde aracınızı her ihtiyacınıza uygun şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

Mazda BT-50 4×4 double cab aracınızı, çeşitli kargo kutuları, kaplamalar ve diğer aksesuarlar arasından seçim yaparak, iş yaşamındaki ve boş vakitlerinizdeki ihtiyaçlarınıza uyum sağlayabilen stil sahibi bir şekle sokabilirsiniz.

Double Cab gövde tipinin 153 cm uzunluğa kadar olan eşyaları taşıyabilen yük bölümü, çok yönlüdür ve kullanımı kolaydır. Kılavuz çizgiler, yükü daha iyi düzenlemenizi sağlarken, iç ve dış çengeller (modele bağlıdır) yükü sağlam tutar. Tek hareketle çalışan kol, kargo bölümüne hızla erişmenizi sağlar.

Çetin hava koşulları sizi denemeye kalkıştığında, büyük, elektrikli yeni kapı aynaları, yağmurda, siste ve karda görüş alanınızın korunmasına yardım eder.

Emin ellerdesiniz

Mazda BT-50′nin sahip olduğu bir dizi emniyet ve güvenlik önlemi sayesinde, yaşamın önemli konularına güven içinde konsantre olabilirsiniz.

Sağlam ve burulmaya dirençli tamamı çelik gövde, ön ve arka kısımda darbeyi emen bölgeleri tanımlamıştır ve yan darbe kapısı takviyeleriyle stabil bir yolcu güvenlik hücresine sahiptir. Dolayısıyla, Mazda BT-50 sadece sağlam görünmekle kalmaz – GERÇEKTEN sağlamdır.

Yolda veya off-road sürüşlerinizde çok daha fazla güvenlik kontrolü bulunuyor. Sahip olduğu sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, ön gergi sistemine sahip ön emniyet kemerlerindeki yük sınırlayıcılar ve Elektronik Fren Basıncı Dağılımı (EBD) ile 4 tekerlekte yer alan Kilitlemeyi Önleyici Fren Sistemi (4W-ABS), Mazda’nın sizin güvenliğinizi ne denli ciddiye aldığını açıkça gösterir.

Son olarak biz, Mazda BT-50′nizin sizde kalmasını isteriz. Bu nedenle, immobilizer hırsızlığa karşı bir standart özellik olarak bulunuyor.

Otomobil benzeri iç donanım

Mazda BT-50′nin iç kısmı, ağır çalışma pick-up’ından ziyade bir otomobil hissi verir. Mazda da sizin gibi düşünüyor; bir kamyonet eziyet değil zevk vermeli. Bu nedenle Mazda BT-50, döşeme ve kabin aydınlatması takviyeleri sayesinde, artık daha parlak ve dinamik bir ambiyans sunuyor.

Beş kişiye kadar yolcu alabilen bu cömert alan, yenilenmiş kumaş tasarımları ve malzemeleriyle koltuklarınız ve kapı döşemenizde sportif yeni bir anlayışa sahip.

Mazda otomobillerinde olduğu gibi, göstergeleri, klima sisteminin kontrol panelini ve ses sistemi kontrol panelini aydınlatmak için kullanılan kehribar rengi kabin aydınlatması otomobil benzeri kalite duygusunun tazeliğini arttırır; taban konsolundaki dolaylı aydınlatma da farklı bir etki sağlar.

Bu ambiyans, arka pencerelerdeki renkli camlar ile daha da güçlendirilmiştir. Bu, araç içindeki herkesi güneşe karşı daha iyi korurken aracınıza daha sportif ve otoriter bir görünüm kazandırır.

Mazda BT-50

Teknik özellikler ve fiyatlar

Mazda BT-50 teknik özellikleri ve Mazda BT-50 fiyatları hakkında özet bir bilgi edinmek için aşağıdaki bölüme bakın. Sunduğumuz teknik özelliklerin tam ve ayrıntılı bir dökümünü mü istiyorsunuz? O halde lütfen bu linke tıklayın.

 

Motor tipi 4×4 Otm
Hacim (cc)
Maksimum güç (BG / dd)
Maksimum tork (Nm / dd)
Performans ve Ekonomi
Şanzıman
Maksimum hız (km/s) 170
0-100 km/s hızlanma (saniye) 13.3
Yakıt tüketimi (l/100 km)
Şehir içi 12.6
Şehir dışı 8.9
Ortalama 10.2
CO2 emisyonu (g/km) 271
Özellikler 4×4
Güvenlik
Yolcu güvenlik hücresi S
İlave sınırlama sistemi (SRS) S
Elektronik Fren Basıncı Dağıtımı (EBD) S
4-tekerlekten Kilitlenmeyi Önleyici Frenleme Sistemi (4W-ABS) S
Tahditli Kaymalı Diferansiyel (LSD) S
Ön hava yastıkları S
Immobilizer Sistemi S
Dış Donanım
16″ alüminyum alaşımlı jantlar ve 245/70 R16 lastikler S
Tam boy yedek lastik S
Krom ön ızgara S
Gövde rengi ön tampon S
Gövde rengi yan basamak S
Krom kapı kolları ve bagaj tutamağı S
Manuel far ayarlı ön farlar S
Elektrikli yan aynalar S
Gövde rengi çamurluklar S
Ön sis farları S
Koyu renkte arka camlar S
Yük bölümünde dıştan çengeller S
Konfor ve Rahatlık
Uzaktan kumandalı merkezi kilit S
Elektrikli hidrolik direksiyon S
Elektrikli ön ve arka camlar S
Manuel klima S
İç Donanım
Yüksek kalite kumaş döşeme S
Arka koltukta katlamalı koltuk arkalığı S
Direksiyon eğim ayarı S
Deri direksiyon ve vites kolu S
Radyo/CD/MP3 çalar ve 4 hoparlör S
Krom rengi kapı kolları S
Kilitlenebilir torpido gözü S
Ön ve arkada ikişer adet bardak tutucu S
Model Tip Tavsiye Edilen Liste Fiyatı (TL) Tavsiye Edilen Kampanya Fiyatı (TL)
BT-50 Energy 3.0L 4×4 otm 65,379 -
Metalik boya
Mazda BT-50 800
  • Fiyatlar 02.01.2013 tarihinden itibaren geçerlidir.
  • Fatura tarihindeki tavsiye edilen satış fiyatlarımız geçerlidir.
  • Şirketimiz önceden haber vermeksizin aracın fiyat, versiyon ve opsiyon donanımlarında değişiklik yapabilir.
  • Vergilerde meydana gelebilecek değişiklikler müşteriye yansıtılır.
  • Fiyatlara bandrol ve tescil masrafları dahil olup zorunlu trafik sigortası bedeli dahil değildir. Bu masraflar için İstanbul ili baz alınmıştır.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~