Mazda 6

Sportif tasarım, heyecan verici sürüş ve düşük yakıt tüketimi

mazda6-three-quater-front-2

Yepyeni Mazda6, öncü SKYACTIV TEKNOLOJİSİ’nin tüm özellikleriyle birlikte ‘KODO – Hareketin Ruhu’ tasarımının kullanıldığı yeni nesil otomobillerimizin ikincisidir.

Sedan ve station wagon gövde stili seçenekleri ile sunulan yepyeni amiral gemisi modelimiz ile, heyecan verici sürüş deneyiminin hazzını ve duyularınızı cezbeden tasarımın önemini kutluyoruz. Mazda6 ayrıca, SKYACTIV TEKNOLOJİSİ sayesinde, en gelişmiş güvenlik özelliklerini ve olağanüstü düşük yakıt tüketimini birleştiriyor. Böylece heyecan verici, güçlü sürüş keyfinden ve göz alıcı estetikten ödün vermeksizin çevresel ve işlevsel açıdan mükemmelliğe ulaşma konusunda geleneklere bir kez daha meydan okuyoruz.

Yepyeni Mazda6 – Hareketten alınan ilham

Yepyeni Mazda6’nın tasarımında, atların dinamik koşuları, dalgaların gücü ve bir dansçının enerjisi gibi hareketlerden ilham aldık. Yeni amiral gemisi modelimizin tasarımı, performansı ve verimliliği nasıl yeniden tanımladığını keşfedin. Yepyeni Mazda6 çığır açıcı SKYACTIV TEKNOLOJİSİ ve “KODO – Hareketin Ruhu” tasarım temasının kusursuz bir bileşimi.

‘KODO – Hareketin Ruhu’ tasarımı

Bu, hayranlık duyacağınız sportif kıvrımlarıyla, hareketi ifade etmek üzere tasarlanmış bir otomobil. Gövde stilinin daha ilk bakışta duygusal bir tepki uyandırmasını istedik. Bu otomobilin dış donanımının bizim ‘KODO – Hareketin Ruhu’ tasarım temamız etrafında oluşturulmasının nedeni de bu. KODO tasarımının esin kaynağı, çitanın pürüzsüz gücü ve hayranlık uyandıran çevikliğidir.

Bu, canlılık ve dinamizm duygusu uyandıran güçlü bir duruş ile her tarafından çevik bir sportiflik yayılan bir otomobildir. Böyle bir gövde stili, sürücüye onu bekleyen sürüş keyfini düşündükçe heyecan verir.

mazda6

Mazda alaşımlı jantlar, daha da sportif ve dinamik bir izlenim uyandırır

Yepyeni Mazda6′da alaşımlı jantlar standarttır. Bu mükemmel dökümlü Mazda alaşımlı jantları, Yeni Mazda6′nın dinamik gövde stilini tamamlaması için tasarladık. Bükümlü kollara sahip 19″ alüminyum alaşım jantlar, otomobilde belirgin olan rafine güç duygusunu pekiştirir.

wheels-19inch-2

Bu yüksek performans jantları, heyecan verici virajlardan geçerken maksimum tutuş ve kontrol sağlamak üzere özel olarak geliştirilmiştir.

 • 19 inç alaşımlı jantlarda, otomobilin dinamik gövde stilini vurgulayan güçlü görünümlü bir yapıya sahip beş çift bükümlü kol vardır.
 Gösterilen araçlar Türkiye’de bulunan modellerle aynı donanım özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış ve/veya iç unsurlar ekran üzerinde gerçeğinden farklı görünebilir.

Uyumlulaştırılmış bir sürüş ortamı

Tasarımcılarımız ve mühendislerimiz, bu sportif ve zarif otomobilin iç donanımını elbirliğiyle geliştirerek emsalsiz bir yapım kalitesine, işçilik düzeyine ve tasarım unsurlarının sürüş ortamı boyunca uyumlu koordinasyonuna ulaştılar. Deri koltuklardan sürüş keyfinizi artıracak Bose® araç stereo sistemine kadar iç donanımın her parçası, iyi işlenmiş ve uyumlu olduğu izlenimini uyandırır.

mazda6 iç

Ayrıntılara, görsel izlenimlere ve dokunmanın uyandırdığı duygulara üst düzeyde gösterdiğimiz dikkat ile pratik ve ergonomik tasarım, otomobil ile her etkileşimde kendinizi tam da hissetmeniz gerektiği gibi hissetmenizi sağlar. Bu araç iç donanımı, otomobil ile bütünlük hissinizi maksimuma çıkarmak ve sürücünün araç üzerindeki mutlak kontrol duygusunu artırmak üzere oluşturulmuştur.

 • Sürücünün ve temel kontrollerin konumu, uyum ve sade incelik duygusunu artırır. Pratik, dokunması ve kullanması güven uyandıran tüm göstergeler, işlevsel güzellik sunar.

mazda6-seats-2

 • Yeni Mazda6′nın iç kısmı, ferah bir alan ve hem öndeki hem de arkadaki yolcular için geniş bir bacak mesafesi sunar. Konforlu ve ergonomik iç donanımda deri döşemeli koltuklar standarttır.
 • Sürüş ortamının sportiflik ve çağdaşlık duygusunu vurgulamak için, göstergelerin ve kadranların arka aydınlatması beyaz renklidir. Bu ayrıca her hızda kontrollerin çabuk ve kolay bir şekilde kullanılmasını sağlar.

mazda6-steering-wheel-2

 • İnsan-makine arayüzü (HMI) kumandası; ses sisteminizi, otomobilin koltuklarını ve eller serbest halde kullanılan telefonu kontrol etmeyi kolay hale getirir – bunların tümünü tek bir kolay ve güvenli yerden kontrol edebilirsiniz.

Araç içi donanımı – yüksek özellikli otomobillerin iç donanımında 11 hoparlörlü Bose® araç stereo sistemi bulunur

11 mükemmel hoparlörü bulunan Bose® araç stereo sistemi size birinci sınıf ses deneyimi sunar. USb bağlantısı ile telefonunuzdaki veya MP3 çalarınızdaki parçaları dinleyebilir veya arzu ederseniz iPod®’unuzdan müzik çalabilirsiniz. Bluetooth® bağlantısı da her an size yardıma hazır.

Ayrıca telefonunuzu, ses ve hız kontrol sistemini HMI kumandasından ve deri direksiyon simidinden kontrol edebilirsiniz. Üstelik, arkadan aydınlatmalı çoklu bilgi ekranından her türlü bilgiye ulaşabilir hatta e-postalarınızı yüksek sesle okutabilirsiniz. Ardından, konforlu bir şekilde geriye yaslanıp sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Telefonunuzu, ses ve hız kontrol sistemini ellerinizi direksiyondan çekmek zorunda kalmadan kontrol edebilirsiniz.

Gösterilen araçlar Türkiye’de bulunan modellerle aynı donanım özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış ve/veya iç unsurlar ekran üzerinde gerçeğinden farklı görünebilir.

SKYACTIV TEKNOLOJİSİ ile heyecan verici bir sürüş deneyimi

mazda6----

Mazda6′da, yalnızca sürücü otomobille kendini bütünleşmiş hissettiğinde elde edilebilen memnuniyet verici sürüş deneyimini sunmaya odaklandık. Aracnın sürüş dinamikleri; motorda, şanzımanda, gövdede ve şaside kullandığımız SKYACTIV TEKNOLOJİSİ sayesinde isteklerinize uyumlu bir şekilde yanıt verir. Güç, yanıt kabiliyeti ve çevikliğin heyecan verici birleşimini hissedeceksiniz.

Biz, sürüş keyfine verdiğimiz önemle tanınırız. Otomobillerimiz ise, üstün yol tutuşlarıyla tanınır. Şimdi segmentinde öncü bir aerodinamik sağlayarak rafine ve çevik hareketi dengeledik. Sürücüye pürüzsüz, mutlak kontrol veren bir sürüş performansı sunuyoruz. Böylece her mesafede konforlu ve keyifli bir yolculuk yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

SKYACTIV – Gövde yapısı – daha güvenli ve gelişmiş sürüş dinamiği için daha hafif, daha güçlü kaporta

Yeni SKYACTIV-Gövde yapısı, otomobilin sürüş performansını artırır ve size daha iyi bir sürüş deneyimi sunar. Peki bunu nasıl yapar? Gövde sağlamlığını yaklaşık %30 oranında artırmak için ultra yüksek çekme dayanımlı çelik kullandık. Böylece, yeni nesil otomobillerimizdeki daha hafif kaporta, daha güçlü olmalarının yanı sıra, arabanın genel ağırlığını da azaltmaktadır.

Artan sağlamlık ile hafifliğin bu birleşimi, daha iyi bir yol tutuş sağlar, arabanın sürüşünü daha çevik hale getirir, sürüş dinamiklerini artırır ve size daha keyifli bir sürüş deneyimi sunar.

 • Yeni SKYACTIV-Gövde yapısı hem daha hafif hem daha güçlüdür ve arabanın sürüş dinamiğini geliştirerek size daha güvenli bir sürüş deneyimi sunar.

mazda6-bodyshell-2

SKYACTIV motorlar ve şanzımanlar – gelişmiş sürüş performansı için güçlü, verimli güç aktarım organları

SKYACTIV-G 2.0 litre, yüksek yakıt ekonomisi ve benzinli motorlar içindeki en yüksek sıkıştırma oranını sunan, 165 BG’ne sahip, rafine bir doğrudan enjeksiyonlu benzinli motordur.

SKYACTIV-G 2.5 litre, sınıfında en yüksek yanıt kabiliyetine sahip güç ve tork düzeyleri sunan yepyeni bir doğrudan enjeksiyonlu benzinli motordur. 192 BG güce sahip.

SKYACTIV-D 2.2 litre, konvansiyonel dizel motorlara meydan okuyan çevik hızlanma özelliği ile, dizel motorlar arasında dünyanın en düşük sıkıştırma oranına sahiptir. 175 BG sunar.

Tüm motorlarımız SKYACTIVE-DRIVE altı ileri otomatik vitesle sunuluyor. Her iki SKYACTIV-G motor da Euro 5 emisyon standartlarına uygundur. SKYACTIV-D motor ise, yeni Euro 6 emisyon standartlarını karşılar.

 • SKYACTIV-D 2.2 litre dizel motorumuz, yüksek maksimum tork kuvvetini düşük CO2 emisyonu ile birleştirerek emsalleri arasında öne çıkmaktadır.

mazda6-engine-2

Gösterilen araçlar Türkiye’de bulunan modellerle aynı donanım özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış ve/veya iç unsurlar ekran üzerinde gerçeğinden farklı görünebilir.

Muhteşem yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyonu

Yepyeni Mazda6, SKYACTIV TEKNOLOJİSİ’nin tüm özelliklerini kullanarak, sürüş keyfinizden ödün vermeksizin üstün bir çevre performansı ve mükemmel bir yakıt verimliliği sağlar.

Son derece verimli SKYACTIV TEKNOLOJİSİ, motorları ve şanzımanları, i-ELOOP ve i-stop sistemleri (daha fazla bilgi için aşağıya bakınız), hafif ancak güçlü SKYACTIV-GÖVDE yapısı ile birleşerek bu arabayı yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyonu konusunda lider konumuna taşır. Mazda6, bununla birlikte, segmentindeki diğer araçlarınkine eşit, hatta onlardan daha yüksek güç sunmaktadır. Yani, sürüş performansını etkilemeksizin gelişmiş çevre performansı sunan bir otomobil oluşturarak geleneklere bir kez daha meydan okuyoruz.

i-ELOOP sistemi – çevre performansını ve yakıt verimliliğini artırmanın başka bir akıllı yolu

Bu, araç yavaşlarken üretilen enerjiyi kullanarak elektrikli aksama enerji sağlamak üzere geliştirdiğimiz bir sistem olan i-ELOOP’un kullanıldığı ilk otomobildir. i-ELOOP, özellikle de geleneklere meydan okuyan kapasitörümüzün elektriği diğer sistemlere göre daha çabuk, verimli ve dayanıklı bir şekilde depolayıp dağıttığı düşünüldüğünde, yakıt ekonomisine önemli bir katkı sağlar.

Genellikle bir motorun gücünün yaklaşık %10′u, elektrik enerjisine dönüştürülerek aracın elektrikli aksamına güç sağlamak için kullanılır. i-ELOOP sisteminde motorun aracı iterken elektrik üretmesine gerek kalmaz. Motor gücünün %100′ü itme kuvveti için kullanıldığından bu, aracın yakıt verimliliğini ve çevre performansını artırır.

 • Ön panelinizdeki i-ELOOP ekranında (sağ taraftaki ekran), yavaşlarken ne kadar enerji ürettiğiniz ve ne kadar şarjınızın kaldığı gösterilir.

i-stop teknolojisi – herhangi bir ödün vermeksizin daha iyi yakıt ekonomisi ve daha düşük CO2 emisyonu sağlar

i-stop, trafikte rölantideyken motorunuzu kapatarak aracın çevre performansını artırır. Bunun pek de farkına varmazsınız çünkü i-stop, motorunuzu çoğu durdurma-başlatma sistemine göre daha çabuk ve sorunsuz şekilde yeniden çalıştırır. Böylece motorunuz, siz istediğiniz anda kullanıma hazırdır.

Birçok teknoloji ödülü kazanan bu sistem, dünyada motoru yeniden başlatmak için yanma enerjisini kullanan tek başlatma-durdurma sistemidir. İşte bu, geleneklere meydan okuduğumuz bir başka alandır.

Mazda6

Özellikler ve fiyatlar

Mazda6′nın teknik ve donanım özellikleri ve fiyatları için lütfenaşağıdaki tabloları inceleyiniz. Dinamik ve sportif otomobilimiz Yeni Mazda6 hakkında daha ayrıntılı bilgiler içinbroşürümüzü indirebilirsiniz.

Mazda6
Motor tipi SKYACTIV-G 2.0L AT
Motor hacmi (cc) 1998
Maksimum güç (BG / dd) 165 / 6000
Maksimum tork (Nm / dd) 210 / 4000
Performans ve Ekonomi
Hızlanma (0-100 km/s) 10.1
Maksimum hız (km/s) 209
Yakıt tüketimi (l/100 km)
Şehir içi 7.5
Şehir dışı 4.9
Ortalama 5.9
CO2 emisyonu (g/km) 135
Özellikler Power
Emniyet ve Güvenlik
Yolcuları çarpma kuvvetine karşı korumaya yardımcı olan SKYACTIV-Gövde tasarımlı “triple H” gövde yapısı S
Elektronik Fren Basıncı Dağıtımı (EBD) ve Acil Fren Desteği (EBA) ile birlikte Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (4W-ABS) S
Dinamik Stabilite Kontrolü (DSC) ve Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) S
Arka Araç İzleme Sistemi (RVM) S
Akıllı Şehiriçi Fren Desteği (SBCS) S
Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDW) S
Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC) S
Lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) S
Adaptif Arka Sinyal Sistemi (ESS) S
Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları S
Ön yan hava yastıkları S
Ön ve arka perde hava yastıkları S
Ön ve arka perde hava yastıkları S
Emniyet kemerleri:
Ön emniyet kemeri hatırlatıcısı ve sesli uyarı S
Önde, ön gergili 3-noktalı (ELR) S
Arkada, 3-noktalı (ELR) S
ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme S
Immobilizer sistemi S
Hırsız alarmı S
Dış Donanım
19″ alüminyum alaşımlı jantlar ve 255/45R19 lastikler S
Lastik tamir seti S
Metalik / Mika boya S
Krom üst radyatör ızgarası S
Gövde rengi ön ve arka tamponlar S
Gövde rengi kapı kolları S
Çift egsoz S
Yağmur sensörü S
Adaptif ön far sistemine sahip bi-xenon ön farlar, ön far yıkaması ve otomatik yükseklik ayarı S
Otomatik yanan ön farlar S
Ön sis farları S
Arka fren ve sis lambaları S
Park sensörleri, ön ve arka S
Geri görüş kamerası S
Karartılmış arka camlar S
Elektrikli, ısıtmalı, katlanabilen ve sinyal lambalı gövde rengi yan aynalar S
Konfor
Elektrikli kapı kilitleri ve süper kilitleme S
Uzaktan kumandalı merkezi kilit S
Anahtarsız giriş ve çalıştırma S
Motor çalıştırma düğmesi S
Elektrikli hidrolik direksiyon S
Hız kontrol sistemi, direksiyon kumandalı S
Elektrikli ön ve arka camlar, tek dokunuşla otomatik açılma S
Global kapanma (anahtyarla tüm camların merkezi kapanması) S
Çift bölgeli otomatik klima S
Güneş siperlikleri, sürücü ve yolcu bölümünde kapaklı ayna ve aydınlatma S
Halı paspaslar S
İç Donanım
Elektrik ayarlı ön koltuklar S
Sürücü koltuğu eğim ve yükseklik ayarı S
Sürücü koltuğu bel desteği S
Hafızalı sürücü koltuğu S
Isıtmalı ön koltuklar S
Kayar orta kolçak S
Deri döşeme S
60/40 katlanabilir arka koltuklar S
Arka koltukta orta kolçak S
Deri kaplı direksiyon S
Eğim ve yükseklik ayarlı direksiyon S
Direksiyona monte edilmiş ses kontrolü S
Deri kaplı vites kolu ve el freni S
Krom renkli iç kapı kolları S
HMI kumandası S
Radyo / CD / MP3 çalar, renkli 5.8″ TFT dokunmatik ekran S
Bose Centerpoint surround ses sistemi, 11 hoparlör S
Bluetooth sesli kontrol sistemi S
SB, AUX bağlantıları ve güç çıkışı S
Yol bilgisayarı S
Kendiliğinden kararan dikiz aynası S
Model Tip Tavsiye Edilen Liste Fiyatı (TL)
Mazda6 Sport 117,000
Metalik/mika boya
Mazda6 800
Ateş Kırmızısı 1,250
 • Fiyatlar 01.04.2013 tarihinden itibaren geçerlidir.
 • Fatura tarihindeki tavsiye edilen satış fiyatlarımız geçerlidir.
 • Şirketimiz önceden haber vermeksizin otomobilin fiyat, versiyon ve opsiyon donanımlarında değişiklik yapabilir.
 • Vergilerde meydana gelebilecek değişiklikler müşteriye yansıtılır.
 • Fiyatlara bandrol ve tescil masrafları dahil olup zorunlu trafik sigortası bedeli dahil değildir. Bu masraflar için İstanbul ili baz alınmıştır.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~