Makyajlı Land Rover Discovery

Land Rover, 12 Eylül’de başlayacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda makyajlı 2014 Discovery modelinin örtüsünü kaldırmaya hazırlanıyor.

Makyajli-Land-Rover-Discovery-2014-4

Dış görünüşte bulunan yenilik ve değişiklikleri farkedebilmek bir hayli güç ancak Land Rover ön tamponu, ızgarayı ve LED gündüz farlarına sahip olacak ön farları mütevazice yenilemiş. Alaşım jantlar da yeniden tasarlanan parçalar arasında. Kaputtaki “Land Rover” arması, tıpkı diğer Range Rover modellerinde olduğu gibi yerini “Discovery” isminin harflerine bırakmış.

2014 model Land Rover Discovery’ye gücünü veren donanım ise yine aynı 3.0 litrelik SDV6. 256 beygir ve 600 Nm tork gücündeki motor, 230 g/km’den 213 g/km’ye düşen karbondioksit emisyonu ve 100 kilometrede harcadığı 8 litrelik yakıt ile artık daha cep dostu.

Üretilen güç tek seçenek olarak ZF imzalı sekiz vitesli otomatik aktarım sistemine bağlanarak 2,570 kilogramlık SUV modelini 8.8 saniyede 0’dan 96 km/s’ye çıkarıyor. Aracın ulaşabildiği en yüksek hız ise 180 km/s.

Land Rover, yenilenen Discovery için bir dizi güvenlik özelliğini de hesaba kattı. Kör nokta gözetimi, suda ilerleme algılama, ters trafik tespiti, yaklaşan araç algılama ve T-ayrımı kameraları gibi özelliklere ev sahipliği yapacak olan aracın müşterileri artık 825 watt ve 17 hoparlör ile Meridian Surround sistemini de tercih edebilecekler. Standart donanımdaki ses sistemi ise 380 watt gücü ve sekiz hoparlörlü mevcut olacak.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~