Makyajlı 2015 Nissan Juke

Nissan, Cenevre Motor Show’da ilk kez sergilediği makyajlanan Juke modeli ile kompakt crossover segmentine damgasını vuracak. Dizaynıyla trendleri belirleyen bir model olarak kabul edilen Nissan Juke, yeni tasarımı, yeni motor seçenekleri, yeni teknolojik donanımı ve gelişmiş kişiselleştirme programlarıyla hikayesinin bir sonraki bölümünü makyajlanan Juke ile başlatıyor. Nissan’ın crossover pazarındaki lider konumunu daha da güçlendirecek olan Juke, 2014’ün yaz aylarında Avrupa’da satışa sunulacak.

Makyajli-Nissan-Juke-2015-18

Cenevre Otomobil Fuarı’nda kitlelerin karşısına ilk defa çıkan makyajlı Nissan Juke, geçirdiği operasyon sonrasında markanın diğer modellerinde de karşımıza çıkan yeni bir ön ızgaraya, 370Z’den esinlenerek tasarlanan farlara ve daha iyi aydınlatma sağlamak için xenon farlara sahip olmuş. Otomobilin yan aynaları LED sinyallere sahip olurken, arka stoplar da sahip oldukları yeni LED’lerle birlikte küçük bir revizyondan geçirilmiş.

Nissan otomobilde baz olarak sunduğu 117 bg’lik 1.6 litre benzinli motoru, ikinci jenerasyon Qashqai’de de karşımıza çıkan 1.2 litrelik DIG-T turboşarjlı benzinli motor ile değiştirmiş. 115 bg maksimum güç ve 190 bg maksimum tork üreten bu motor 6 ileri manuel şanzımanla önden çekişli veya yeni Xtronic şanzımanla dört tekerlekten çekişli olarak sunuluyor. Otomobilin, şu anki modelde de karşımıza çıkan, 1.5 litrelik dizel motor seçeneğinde ise herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

Sunroof, farklı tasarıma sahip jantlar, yeni gövde renkleri ve daha kapsamlı bir kişiselleştirme programı Juke’un diğer yenilikleri arasında. Ayrıca otomobilin önden çekişli versiyonu, yeniden tasarlanmış bagajının 354 litrelik hacmiyle selefine göre yüzde 40 daha daha çok bagaj hacmi sunuyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~