Makyajlı 2014 Peugeot 5008

Peugeot’nun bu yılki Frankfurt yenilikleri arasında makyajlı 5008 de yer alıyor.

Makyajli-Peugeot-5008-2014-3

Gelecek ay kapılarını ziyaretçilere açacak 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak yeni 308, 308 R konsept ve 208 Hybrid Fe konseptin yanı sıra Peugeot, makyajlı 5008 modelini de halka tanıtacak.

Kalın krom çerçeveli büyük ön mazgal ve yeni far tasarımıyla markanın güncel ön şerit tasarımına kavuşan 5008′de 17-inç elmas Anthra Gri dahil olmak üzere boyutları 16 ile 18 inç arasında değişen yeni alaşım jant seçenekleri sunulmaya başlanıyor. Arka kısmında ise C6 esintili kuyruk lambaları yerini korumaya devam ediyor.

Revize edilen yolcu kabininde isteğe bağlı olarak koltuk başlıklarına monte edilen iki adet yedi inçlik renkli ekran, iki adet Bluetooth kulaklık ve çeşitli ses ve görüntü ekipmanları için destek sağlayan bağlantı konsolu ile birlikte geliyor.

Head Up Bilgi ekranı

Head Up ekranında sürüşe ait tüm önemli bilgiler, polikarbondan üretilmiş olan şeffaf ekrana yansıtılıyor. Bu sayede sürücü, araç hızı, hız sabitleyici ve güvenli takip mesafesi kontrol sistemi gibi bilgilere gözlerini yoldan ayırmadan ulaşıyor. Head-Up ekranı, uzun mesafe veya şehir içi yolculuklarında güvenlik avantajı da sağlıyor.

Öte yandan, dört benzinli ve dört dizelden oluşan motor seçenekleri manuel, otomatik veya ETG şanzımanla kombine edilebiliyorlar. Benzinli üniteler 1.6-lire VTi 120 bhp’den başlayarak 1.6-litre THP 163 bhp’ye kadar yükseliyor. “Yağ yakıcılar” ise 115 bhp güç üreten 1.6-litre e-HDi FAP başta olmak üzere 2.0-litre HDi FAP 163 bhp’ye kadar uzanıyor.

Yakıt tüketimleri değişmeyen dizellerin otomatikleştirilmiş manuel şanzımanla birleştirilen en verimli e-HDi versiyonu yüz kilometrede ortalama  4.2 litre motorine gereksinim duyuyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~