Makyajlı 2014 BMW M5 Yeni “Competition Package” Opsiyonu İle 575 PS Güç Üretiyor

BMW, 2014 model yılı için makyajladığı M5′le beraber 2014 M6 Coupe, Convertible ve Gran Coupe modellerinde opsiyon olarak sunacağı yeni Competition paketini tanıttı.

2014-BMW-M5-M6

Makyajlı BMW M5

Standart olarak 4.4 litrelik V8 motorun 560 PS ürettiğini göz önünde bulundurursak “Competition Package” versiyonu 575 PS gücünde olacak. Bu güç birimi yedi vitesli M çift debriyajlı vites kutusuna ve arka tarafta Active M Differential’a bağlanıyor olacak. Güç artışının yanı sıra opsiyonel paket sayesinde M karbon seramik frenler, güncellenmiş süspansiyon ve sönüm sistemi, ayarlanmış dengeleyici barlar, 10mm indirgenmiş araç yüksekliği ve M teknolojisi ile geliştirilmiş Servotronic fonksiyonlu yeni hidrolik dişli kol direksiyon sistemi de araçlara montajlanıyor. BMW, 20 inçlik M alaşım jantlarını ve spor egzost sistemini özel M siyah krom çift egzost çıkışları ile süslüyor.

Aracın sahip olduğu modifikasyonlar sayesinde 0’dan saatte 100 kilometreye 0.1 saniye daha erken ulaşan araç, 0-200 km/s ölçümünde ise 0.2 saniye daha hızlı görünüyor.

Standart olarak ksenon ön farlara sahip olan araca BMW opsyionel olarak adaptif LED ön farları da sunmayı unutmuyor. M böbrek mazgallar artık daha şık bir görüntüye sahip olurken çıtaları M jantları andırıyor. Aracın arkasında ise mütevazice yenilenmiş LED arka farlar bulunuyor.

Makyajli-BMW-M5-2014-3

İç kabinden bahsedecek olursak direksiyon güncellenirken orta konsolda bulunan kolluğun altında artık daha fazla depo alanı ve hacmi mevcut. Kayda değer diğer özellikler arasında iDrive’ın kenarlarında bulunan krom aksanlar ve daha fazla parayı gözden çıakrtmaya hazır müşteriler için dokunmatik yüzeyli Touch Controller bulunuyor.

Temmuz ayında başlamak üzere BMW makyajlı M5 modelini yeni dış renk seçenekleri ile sunuyor başlayacak: Saf metal gümüşü, metalik buz mavisi, metalik pirit kahvesi ve BMW Individual’a ait başka mat renk seçenekleri mevcut. Hindistan cevizi ve kaşmir beji gibi isteğe özel deriler de tercih edilebilecek.

 

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~