Makyajlanan 2014 Kia Optima resmi olarak tanıtıldı

Kia, 65. Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (IAA) Avrupa pazarı için güncellenen Kia Optima modelini resmi olarak tanıttı.

Makyajli-Kia-Optima-2014

Büyük rekabete sahne olan Avrupa pazarında müşteri geri bildirimine ve gelişmelere yanıt olarak, Frankfurt fuarında aynı zamanda güncellenen Kia Optima da tanıtılıyor. Bu model geliştirilen bir tasarıma, yeni bilgi-eğlence sistemine, rahatlık ve güvenlik özelliklerine, artırılan sadeliğe, artırılan kaliteye ve daha kaliteli bir yüzeye sahip.

Kia, D segmenti modelinin görsel tazeliğinin yanı sıra, Optima üzerinde daha fazla gelişim sunmaya da odaklandı. Yeni modelde yol gürültüsünü azaltmak için uygulanan önlemler arasında arka süspansiyon çapraz elemanına dinamik bir amortisörün takılması, aracın ses yalıtımının geliştirilmesi ve daha kuvvetli alaşım jantların kullanılması yer alıyor. Bu önlemler, hep birlikte yol gürültüsünü 3.3 dB kadar azaltıyor.

Öte yandan, motor verimliliğini artırmak için tasarlanan bir dizi değişiklik de kullanıma sunuluyor. Bu değişiklikler arasında tek yönlü alternatör ayrıştırıcısı ve yenilikçi bir akü yönetimi sistemi bulunuyor. Sonuç olarak, CO2 emisyonları 1.7 litrelik dizel motor için 133 g/km’den başlıyor ve Kia’nın opsiyonel yakıt tasarrufu sağlayan stop/start ISG sistemi ile donatıldığında 128 g/km’ye kadar iniyor. Optima, çoğu Avrupa ülkesinde düşük araç vergi bantlarında yer alıyor.

2014 Kia Optima (Avrupa pazarı)

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~