Land Rover Discovery

Makyajlanan 2014 Land Rover Discovery’nin örtüsü Frakfurt’ta kalktı.

Makyajli-Land-Rover-Discovery-2014-01

Land Rover, 12 Eylül’de ziyaretçilere kapılarını açan Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda, 2014 Discovery modelini ilk kez kamuoyuyla buluşturdu.

Mütevazı bir şekilde revize edilen ön tampon, yeni ızgara tasarımı ve farklı LED gündüz farlarıyla gelen 2014 model Discovery’nin alaşım jantları da elden geçirilmiş. Ayrıca, önceki modelde kaputun önünde bulunan geleneksel “Land Rover” amblemi yerini görüldüğü gibi “Discovery” harflerine bırakmış.

Kaputun altındaki 3.0-litre SDV6 motor 256 HP güç ve 2,000 d/dk’dan itibaren 600 Nm tork üretmeye devam ediyor. Teknik özellikleri değişmese de CO2 emisyonu 230 g/km’den  213 g/km’ye düşen SUV, yüz kilometrede ortalama 8 litre yakıta gereksinim duyuyor.

“Yağ yakıcı” ile birleştirilen ZF üretimi sekiz-ileri vitesli otomatik şanzıman sistemi 2,570 kilogramlık arazi aracını 8.8 saniyede 0’dan 96 km/s’ye taşıyor ve azami sürat olarak saatte 180 km hıza ulaştırabiliyor.

Öte yandan, yenilenen Discovery için bir dizi yeni güvenlik özelliğini de hesaba katan Land Rover modelin donanım listesine su geçişlerinde derinlik bilgisi veren yeni Wade Sensing, trafik işareti tanıma, ters trafik tespiti, eksiksiz çok yönlü görüntüleme için T-Kavşak görüntülü gelişmiş surround kamera sistemi ve Yaklaşan Aracı Algılama sistemini dahil etmiş. Standart donanımdaki 380 watt ve sekiz hoparlörlü ses sisteminin yanında müşteriler opsiyonel 825 watt, 17 hoparlörlü Meridian Surround sistemini de tercih edebilecekler.

Surround Kamera Sistemi

Eksiksiz bir çok yönlü görüntüleme için T-Kavşak görüntülü en ileri surround kamera  sistemi full-renkli dokunmatik ekranda her şeyi net bir şekilde görebilmenize yardımcı  olur. Bu sistem römork geri manevra park kılavuzu ve römork bağlantı kılavuzu içerdiği  için araç çekilme durumunda da ayrıca yardımcı olur.

Kör Nokta Monitörü ve Yaklaşan Aracı Algılama Sistemi

Arka tamponun yan taraflarına monte edilmiş sensörleri kullanan bu sistemler gözden kaçırmış olabileceklerinizi görmeniz için tasarlanmıştır. Bir araç kör noktaya girdiğinde, ilgili kapıdaki yan aynada bir uyarı ışığı yanar. Yaklaşan araç algılama sistemi arkadan hızla yaklaşan ve şerit değiştirirken tehdit  oluşturabilecek araçların tespit edilmesine yardımcı olmak için aracın çok daha arkasındaki bir bölgeyi tarar.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~