Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse

Bazı kaynaklar sonbaharda düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda İtalyan üreticinin Gallardo modelinin yerini alacak Cabrera’yı halka tanıtacağını iddia etse de Lamborghini mevcut Gallardo’nun özel bir versiyonunu daha ortaya çıkardı.

Lamborghini-Gallardo-LP570-4-Squadra-Corse (Custom)

Büyük bir ihtimalle son özel sürüm olan yeni Gallardo LP 570-4 Squadra Corse’un bugüne kadar üretilen en ekstrem Gallardo olduğu dile getiriliyor. Dünyanın en hızlı, tek marka yarış serisi Lamborghini Blancpain Super Trofeo’da yarışan Gallardo Super Trofeo ile aynı platformu paylaşan bu süper spor yarış pisti hissini doğrudan yola aktarıyor.

Super Trofeo’dan olduğu gibi transfer edilen  562 beygirlik (570PS) 5.0-litre V10 motor robotize e-gear altı-ileri vitesli şanzıman ile birleştirilmiş. Karbon kompozit arka kanat, hızlı çıkarma sistemine sahip sökülebilir motor kaputu (karbon kompozit) ve gövde üzerindeki bir çok noktada kullanılan karbon fiber ve alüminyum gibi hafif malzemeler ile standart LP 560-4′göre 70 kg hafifleyen  Super Trofeo’nun toplam ağırlığı 1340 kilograma düşürülmüş.

Beygir gücü başına 2,35 kg’lık bir güç-ağırlık oranıyla 0-100 km/s deparını 3.4 saniyede, 0-200 km/s hızlanmasını ise 10.4 saniyede tamamlayan otomobilin azami sürati 320 km/s. Öte yandan, hızlanma sonrası ciddi bir fren gücüne ihtiyaç duyan Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse, karbon-seramik fren sistemiyle geliyor.

Tasarım açısından İtalya bayrağı renklerini taşıyan şeritler, mat siyah kaplamalı büyük arka kanat ve parlak siyaha boyanmış kaput, ön hava girişleri, arka difüzör ve 19 inç alaşımlarla dikkatleri üzerine çeken aracın karbon fiber ve Alcantara malzemelerle şekillendirilen yolcu kabininde yarış koltukları standart olarak sunuluyor. Konforlu koltuklar isteğe bağlı!

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~