Kia Picanto

Kia, birkaç hafta sonra kapılarını ziyaretçilere açacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda LPG çift-yakıtlı yeni Picanto modelini görücüye çıkaracak.

Kia-Picanto-01 (Custom)

Bu tutumlu Picanto, markanın modifiye edilen üç silindirli 1.0 lire hacimli Kappa benzinli motoruyla donatılıyor. Toplam 67 HP güç ve 90 Nm tork üreten motor LPG ile çalıştırıldığında yüz kilometrede ortalama 5.8 litre (CO2 emisyonu 100 g/km) yakıt tüketiyor. Otomatik start/stop “ISG”(başlat/durdur) sistemiyle donatılan modelde bu değer 5.6 litreye iniyor.

2013 Kia Picanto’da arka aksın önüne konumlandırılan 35 litrek benzin deposuna ek olarak bagaj zemininin altına yerleştirilen aynı zamanda stepneyi normal pozisyonundan alıkoymayan 27 litrelik basınçlı LPG tankı bulunuyor. Sürücü konsolda yer alan bir düğme yardımıyla benzin ve LPG yakıtları arasında geçiş yapabilecek.

Yıl sonuna doğru satışa sunulacak LPG’li Picanto ilk önce Yunanistan, Almanya, Polonya, İtalya, Portekiz ve Hollanda pazarlarına gönderilecek.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~