Kaza yapan Lamborghini Aventador ikiye bölündü!

Bugün erken saatlerde New York’un Brooklin bölgesinde bir Lamborghini Aventador ikiye bölünmek suretiyle feci bir kazaya yaptı. New York plakalı süper sporun motor bölümü yolcu kabininden tamamen ayrıldı.

Aventador-kaza-03

Kazaya aşırı hızın neden olduğu belirtilirken sürücü ve yolcunun durumları hakkında henüz net bir bilgi alınamadı.

Aracın ekstra-sert yapısı göz önüne alındığında bu ayrılma kelimenin tam anlamıyla şok edici nitelikte. Süpersporda motor ve süspansiyon sistemini destekleyen gelişmiş alüminyum alt çerçeveyle birlikte CFRP (karbon fiber takviyeli polimer) yolcu hücresi kullanılıyor.

Bununla birlikte, Lamborghini Aventador’un bu gelişmiş yapısı işini iyi yapmış gibi görünüyor. CFRP yolcu hücresi, yolcuları korumak için açılan hava yastıkları ile birlikte çarpışma sırasında şeklini korumayı başarmış.

İlginç olan ise kazadan sonra Aventador’un ön farlarının açık kalmasıydı.

Bu normal bir reaksiyon olarak değerlendirilebilir. Bazı araçlar kaza sonrası elektrik devresinin bazı bölümlerini otomatik olarak kesen çarpışma sensörü ile donatılmıştır. Bu sistem, trafikte fark edilebilmek için genellikle ışıkları açık bırakır.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~