Karavanın frenleri neden çok ısınır?

90 model 170 bin km’de  Citroen C25 bir karavanda özellikle arka  frenlerin rampalarda ısındığı şikayetine profesyonellerin yaklaşımlarını sizlerle paylaşıyorum:

7686657042

 FRENTEKNIK Otomotiv Sanayi Tic.LTD Direktörü Alpay Lök’ün Açıklamaları:

Tahminime göre karavanınız belirli aralıklarda kullanıldığı için arka frenlerde paslanma veya tembelleşme oluyor, ek olarak da yokuş aşağı inişlerde motor kompresyonundan daha çok yararlanmanız gerek

 

Ayrıca;

 

Aracın frenlerinde sorun olup olmadığını anlamak için bize getirebilirsiniz, test cihazımız ile en fazla 15 dakikada sorun olup olmadığını anlaşılır. Biz firma olarak ağır taşıt bakımı yaptığımız için sizi hafif araç bakımı yapan bir servise yönlendiririz.

 

Okur Soruları Editörü Abdullah Çalışır’ın yaklaşımı ise:

 

Araç normalinden biraz daha ağır şartlarda kullanıldığı için balataları normalden daha fazla ısınıyor. Bu konuda usta tavsiye edip frenlerle oynatmak sağlıklı olmaz mes’uliyeti ağır olur. Fren demek hayat demek orijinali neyse o kalmalı sadece biraz daha hava alması sağlanıp soğutma miktarı arttırılabilir. Ayrıca sürüş esnasında da fren ağırlıklı kullanması yerine aracı motor kompresyonuna bindirerek kullanmasını tavsiye etmeliyiz.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~