İstanbul Autoshow 2012 TÜYAP’ta yapılacak

İstanbul Autoshow bundan böyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak. Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) katkılarıyla, her iki yılda bir düzenlenen ve 2006 yılında OICA tarafından ‘Uluslararası Fuarlar Takvimi’ne kabul edilen İstanbul Autoshow, 1-11 Kasım 2012 tarihleri arasında, Tüyap Tüm Fuarcılık A.Ş. işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14’üncü kez kapılarını açacak.

otomobil-fuari1

CNR Holding’ten yapılan açıklamada, fuarın 18 yıldır kendileri tarafından düzenlendiği hatırlatıldı ve “2010’da Autoshow, 800 bin kişiyle ziyaretçi rekoru kırmıştı. Autoshow, bu aşamalara kolay gelmedi. Alternatif arayışlar, sektöre zaman ve kaynak kaybından başka bir sonuç vermeyecektir. Sektörün uluslararası kazanımlarını da riske sokcaktır” denildi.

1993 ten bu yana fuarı düzenleyen Ceyda Erem in yerine Tüyap ın seçilmesinde, akan çatı nedeniyle milyon dolarlık standların zarar görmesi, kayıp düşerek kolunu kıranlar etkili oldu.

Türkiye nin en büyük fuarlarından biri olan ve 800 bin ziyaretçiyi ağırlayan Autoshow un adresi değişti. Otomotiv Distribütörleri Derneği nin (ODD) katkılarıyla, her 2 yılda bir düzenlenen İstanbul Autoshow, önümüzdeki yıl Yeşilköy deki CNR Expo Fuar Merkezi yerine Beylikdüzü Tüyap ta gerçekleştirilecek. 1993 yılından bu yana Autshow a evsahipliği yapan Ceyda Erem in şirketi İstanbul Fuarcılık, uluslararası dev organizasyonu Tüyap a kaptırmış oldu. ODD Yönetim Kurulu nun aldığı bu kararda, her fuar döneminde akan çatı nedeniyle zarar gören milyonlarca dolarlık standlar, altyapı eksikliği ve organizasyon bozukluğu etkili oldu.

ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, 14 üncüsü düzenlenecek İstanbul Autoshow Fuarı nın 1-11 Kasım 2012 tarihleri arasında Tüyap Tüm Fuarcılık işbirbirliği ile Beylikdüzü ndeki Tüyap ve Kongre Merkezi nde düzenleneceğini açıkladı.

Geçen yıl düzenlenen fuar sonrasında 14. İstanbul Autoshow için çalışmaya başladıklarını belirten Erce,  Bir Fuar Komitesi kurduk. Tüyap ve İstanbul Fuarcılık ın teklif, altyapı, üstyapı ve ulaşım gibi 100 kriteri değerlendirdik. Değerlendirmeler sonucunda ODD Yönetimi Kurulu, Autoshow için Tüyap ı tercih etti  dedi.

Daha önce Tüyap ın Beylikdüzü ndeki fuar alanının kendileri için yeterli olmadığını ancak şimdi 2 yeni salonun eklendiğini belirten Hayri Erce, şöyle devam etti:  Eskiden CNR Expo tek adaydı. Şimdi ise Tüyap çok ciddi bir alt ve üst yapı sağladı, 12 salona ulaştılar. Autoshow da markaların standları için 40 bin metrekare yeterli oluyor. Tüyap buna ulaştı. Bunun yanı sıra fiyat avantajı da olacak. 2010 da CNR Expo da stand kirası metrekare başına 66 dolardı, biz 2012 için Tüyap la daha az bir fiyata anlaştık. Büyüyen otomotiv sektörüne ve İstanbul a yakışır, şık bir fuar yapmak istiyoruz. Daha öncekiler gibi organizasyon bozukluğu, akan çatı görmek istemiyoruz. Tüm bu olumsuzluklar fuarın Tüyap a verilmesinde etkili oldu. Tabii ziyaretçilerin Yeşilköy alışkanlığı vardı. Ancak Metrobüs sayesinde Beylikdüzü ne çok kolay ulaşılabiliyor. Otopark sıkıntısı da yaşanmayacak. Basın ve medyanın rahatlıkla kullanabileceği odalarımız olacak. Dört dörtlük bir fuar planlıyoruz.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~