İkinci el otomobilde bayram bereketi

Dövizde yaşanan artış, sıfır kilometre araçların fiyatlarında yaşanan artış ve yaklaşan kurban bayramı ikinci el araç piyasasını canlandırdı.

ikincieloto

Özellikle bayramlarda zirve yapan ikinci el satışlarındaki canlılık, bu yıl da değişmedi.

Geçen yıl 307 bin adet aracın satıldığı Ramazan Bayramı’nda bu yıl 369 bin adet ikinci el otomobil satılırken, 319 bin aracın satıldığı Kurban Bayramı’nda ise bu sayının daha fazla olması bekleniyor.

İkinci elde yaşanan canlılığı değerlendiren Borusan Holding şirketlerinden Manheim Türkiye Genel Müdürü H. Zafer Terzioğlu,  “İthalata bağımlı olan otomobil sektörü, özellikle sıfır araçlarda dövizden kaynaklı artış yaşayacaktır. Bu özel durum, ikinci el araç satışlarını zirveye taşımaktadır. Bunun yanı sıra bayram sürecine girilmiş olması da ikinci el araç satışlarındaki hareketliliği güçlendirmiştir. Bayramlardan 1 ay önce başlayan hareketliliğin bayrama iki hafta kala yoğun bir talebe dönüştüğünü, ancak bu hareketliliğe karşın ikinci el araç fiyatlarında bir düşme yaşandığını gözlemliyoruz” dedi.

Türkiye’de 2013 yılının ilk 7 ayında toplam 2.4 milyon adet binek ve hafif ticari araç satıldığına dikkat çeken Zafer Terzioğlu, yıl sonuna kadar 2 milyon aracın daha satılmasını beklediklerini bildirdi.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~