Honda Civic Tourer

2014 Honda Civic Tourer’ın dünya lansmanı Frakfurt’ta yapıldı.

Honda, bu yıl 65′inci kez ziyaretçilere kapılarını açan Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yepyeni Civic Tourer modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Yeni-Honda-Civic-Tourer-2014-01

Frankfurt’ta sahne alan kompakt station tıpkı hatchback kardeşi gibi aykırı bir tasarıma sahip. Kaslı arka çamurluklar, eğimli tavan çizgisi ve köşeden köşeye arka stop lamalarıyla kompakt sınıfın en dikkat çekici otomobillerinden biri olan yeni Civic Tourer’ın arka koltuk minderleri pencere seviyesine yükseltildiğine bagaj kapasitesi 624 litreye çıkıyor.

Toplam gövde uzunluğu 4520 mm olan Civic Tourer, hatchback kardeşine göre 235 mm daha uzun. 1770 mm’lik genişlik ve 1440 mm’lik yükseklikte ise fark yok.

Kabin standart modelden faklı olmamasına karşın sınıfının en iyi iç hacim ve 1668 litreye (58.9 metreküp) kadar artırılabilen yükleme kapasitesi sunuyor. Birçok açıdan katlanabilerek değişik kombinasyonlarda kullanıma olanak tanıyan yenilikçi ‘Sihirli Koltuklar’ ile donatılan yeni Civic Tourer isteğe göre tek bir hareketle yatırılabilen koltuk sırtlarıyla düz bir zemin elde edilirken, kaldırılabilen koltuk tabanlarıyla bagaj bölümüne sığmayacak kadar uzun objelerin kolayca taşınması sağlıyor.

Kaputun altında ilk etapta iki farklı motor seçeneğine yer verilecek.

- 1.6 i-DTEC dizel motor 120 PS güç ve 300 Nm tork,
- 1.8 i-VTEC benzinli motor 142 PS güç ve 174 Nm tork

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Avrupa’da yollara çıkacak 2014 Honda Civic Tourer ’ın en büyük yeniliği ise “konfor, normal ve dinamik” olmak üzere üç farklı sürüş modu sunan ADS (Adaptive Damper System) isimli adaptif, sertliği ayarlanabilen arka süspansiyon sistemi…

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~