Gran Turismo MC Stradale Şubat’ta Türkiye’de

İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati’nin ülkemizdeki temsilcisi FerMas, GranTurismo modelinin sınırlı sayıda üretilecek 450 HP’lik “MC Stradale” versiyonunu Şubat ayından itibaren satışa sunmaya hazırlanıyor.

135

Trefeo GranTurismo MC ve GT4 modellerinden esinlenilerek geliştirilen ve en hızlı, en hafif ve en güçlü Maserati modeli unvanına sahip olan “GranTurismo MC Stradale”, keskin yol tutuş özellikleri ve 300 km/s’yi aşan son hız değeriyle dikkat çekiyor. 2011 yılında tüm dünyada sadece 300 adet üretilecek olan Maserati Gran Turismo MC Stradale için Türkiye’den de müşteriler sipariş verebiliyorlar.

Tofaş çatısı altında yer alan FerMas, Maserati model ailesinin en hızlı, en güçlü ve en hafif modeli olmasıyla da dikkatleri üstüne çeken olan GranTurismo MC Stradale’yi Şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuyor. 2011 yılında tüm dünyada sadece 300 adet üretilecek olan Maserati Gran Turismo MC Stradale için Türkiye’den de müşteriler sipariş verebiliyorlar. Keskin yol tutuş özelliklerine sahip olmasının yanı sıra 300 km/s’nin üstünde hıza erişebilmesiyle de farkını ortaya koyan Maserati GranTurismo MC Stradale, Maserati’nin üç yarış programından edinilen yol tutuş özellikleri ve aerodinamik unsurlar konusundaki dersleri bünyesine katarak sürüş ihtiyaçlarını yarışma arzularıyla dengeleyebilen model talebini karşılıyor.

Maserati GranTurismo MC Stradale, elektronik MC Race Shift vites kutusunun vites değiştirme sürelerini, kullandığı gelişmiş elektronik sistem sayesinde sadece 60 milisaniyeye indirmesiyle dikkat çekiyor.

Bu sayede 0-100 km/s hızlanma zamanını Maserati GranTurismo MC Stradale sadece 4,6 saniyede tamamlayabiliyor. Bununla birlikte Maserati GranTurismo MC Stradale aynı zamanda, yalınlaştırılmış kokpit paneli düzeninde bir üst seviyeye çıkarılmış “Otomatik” ve “Spor” modlarının yanı sıra özel bir “Yarış” moduna sahip olan Maserati tarihindeki ilk model olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Arka koltukların çıkarılan Maserati GranTurismo MC Stradale,  MC12’den sonra Maserati’nin ilk iki kişilik otomobili unvanını da kazanıyor.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~