Golf TDI BlueMotion

Golf TDI BlueMotion – 2013

vw_golf_tdi_bluemotion_13_03

Google Translate ile çevrilmiştir.

Bu Golf 81 kW / 110 PS ile yeni direkt enjeksiyonlu turbo dizel (TDI) tarafından desteklenmektedir. Dört silindirli motor sadece 3,2 l/100 km tüketiyor, bu değeri zaten olağanüstü yakıt tasarruflu önceki modele göre yakıt ekonomisinde yüzde 15 iyileşme temsil eder. Golf TDI BlueMotion CO2 emisyonu 85 g / km, yanmalı motorlar ile otomobiller için dünya çapında en iyi değerlerden biri duruyoruz. Tüm verimliliği rağmen: 200 km / s maksimum hıza sahip Golf TDI BlueMotion, mesleki ve özel yaşamlarında yolcularına güvenli, konforlu ve çevik ulaşım sunan gerçek bir beş-koltuklu çok yetenek. Yakıt küçük bir meselesi haline gelir:, 50 litrelik yakıt tankı ve 3.2 l/100 km yakıt tüketimi göz önüne alındığında, Golf TDI BlueMotion 1.500 ‘den fazla kilometrelik bir teorik egzersiz alanı vardır.

Aerodinamik mükemmellik. Çok sayıda aerodinamik değişiklikler sayesinde, Golf TDI BlueMotion 0.27 mükemmel bir Cd değer sağlar. Otomobilin mükemmel aerodinamik, düşük yakıt tüketimi için belirleyici bir katkı sağlamaktadır. TDI BlueMotion aerodinamik bir indirdi şasi (15 mm), özel bir tavan spoyleri, neredeyse dışa kapalı bir radyatör ızgarası (entegre BlueMotion yazı ile) tarafından, diğer şeylerin yanı sıra, mükemmel edildi, kısmen hava girişi ekranları kapatıldı tampona, soğutma hava akımı ve özel yerden paneller optimize edilmiş.

Yenilikçi teknoloji ittifak. Teknoloji açısından, yenilikçi hafif yapı (49 kg azaltılmış bir boş ağırlık), yani tüm yeni Golf modelleri, Durdur için standart / sistemi ve pil rejenerasyon modu Başlat bu özellikleri sayesinde yukarı doğru ağırlık sarmal üstesinden gibi ayrıntıları, iç- TDI, daha geniş aralıklı 6-ileri manuel şanzıman gibi son derece düşük yuvarlanma dirençli lastikler ile motor değişiklikler Golf TDI BlueMotion öncü yakıt verimliliği sonuçlandı.

Sürekli ilerleme. Golf BlueMotion ilk nesil 2007 yılında başlatıldı. O, Volkswagen 4.5 l/100 km (119 g / km CO2) bir yakıt tüketimi değerine sahip sürdürülebilirlik için yeni bir kriter. Tüketimi 3.8 l/100 km (99 g / km CO2) düşürüldü olan Golf BlueMotion,,, ikinci nesil 2009 sonbaharında yılında yaptı. Üçüncü Golf BlueMotion yakıt tüketimi km başına 14 gram başka bir 0.6 litre, ya da yüzde 15, ve CO2 emisyonu azaltılabilir olabilir aslında sürekli teknik ilerlemenin açık bir örneğidir.

Sürüş performansı.
Verimli dinamikleri. Yukarıda gösterildiği gibi, düşük yakıt tüketimi ve “A +” en iyi verimlilik sınıfı muhtemelen birçok sürücüler için bir sürpriz olacak bir sürüş performansı eşlik eder. Klasik sollama durumu atın: 4. viteste, Golf TDI BlueMotion 80 120 km / h sadece 9,0 saniyede hızlandırır. Ya da 0-100 km / s sürat: Bu 10.5 saniye sürer ve bir şey ama yavaş olarak kendini kanıtlıyor. Maksimum hız: 200 km / s Golf TDI BlueMotion mükemmel bir motor ve verimlilik ile donatılmış olduğunu gösterir dinamikleri ve konfor pahasına satın edilmemiştir.

Teknoloji sürüş.
Yeni TDI motor. 1.598 cm3 turbo direkt enjeksiyonlu motor (TDI) yeni EA 288 dizi dört-silindirli motor dört valf olduğunu. Bu 3.200 den 4.000 rpm motor devri aralığında güçlü bir 81 kW / 110 PS üretir. Common rail enjeksiyon ile donatılmış TDI 1.500 rpm başlayan 250 Nm maksimum tork geliştirir. 3.000 rpm, bu yüksek değeri her zaman mevcuttur. Sonuç olarak, Golf TDI BlueMotion bir yakıt tasarruflu çok çalışma aralığında bu nedenle çok düşük tork ve daha sık ortalama daha sürülebilir.

Bu düşük iç sürtünme (diğer şeyler arasında, düşük ön-gerilim ve eksantrik mili düşük sürtünmeli yatakların kullanımı ile segman ile) olarak İnşaat ayrıntıları; kısaltılmış ısınma faz (örneğin ayrı soğutma dolaşımı döngüler ile yenilikçi termal yönetim sistemi Egzoz gazı devridaim (EGR), silindir basınç sensörü, iki kademeli yağ pompası ve yakıt daha fazla azalma alımı kurşun bulunan su soğutmalı intercooler, silindir kapağı ve silindir karter yanı sıra deactivatable su pompası) için tüketimi ve emisyon yerinden motoru ile karşılaştırıldığında. Emisyon kontrol açısından, Volkswagen de bir NOx depolama katalitik konvertör ve motor yakın filtre bir dizel partikül kullanır.

6-vitesli şanzıman Modifiye. Motorun gücü 6 vitesli şanzıman ile tekerleklere aktarılır. Volkswagen mühendisleri özellikle yeni Golf TDI BlueMotion kullanılmak üzere şanzıman ayarlanmış. Diğer değişiklikler arasında, onlar tork düşürmek için daha uzun oranlı bir 6. vites entegre, dahası, şanzıman etkinliğini artırıyor, düşük viskoziteli, sahip yeni yakıt tasarruflu yağ ile çalışır.

Standart özellikler.
İki donanım versiyonu. Şimdiye kadar, en yakıt tasarruflu Golf sadece tek bir özellikleri düzeyde teklif edildi. Bu değişti, yeni nesil de özel BlueMotion detaylara sahiptir, ancak, her zaman Trendline ve Comfortline iki tanınmış ekipman seviyeleri mevcuttur. Yeni Golf TDI BlueMotion ağırlık, aerodinamik ve yuvarlanma direnci optimize etmek için 15-inç ve 16-inç alaşım jantlar ile özel Wolfsburg bitki bırakır. Özel bir renk olarak “Clearwater Mavi metalik” bir seçenek olarak kullanılabilir.

Golf TDI BlueMotion Trendline. Golf TDI BlueMotion Trendline belirli özelliklerini 15-inç “Lyon” alaşım jantlar, daha büyük bir arka spoyler (gövde renginde) yanı sıra yeniden tasarlanmış ve neredeyse kapalı radyatör ızgarası arasında; ikincisi entegre BlueMotion yazı ile pürüzsüz siyah toka oluşur ve sağ far içine ulaştığı altında bir krom şerit. Özel Golf BlueMotion için adapte edilmiş diğer özellikleri şunlardır: tampon siyah hava girişleri, optimize edilmiş soğutma hava akışı, ayrıntılı yerden paneller, spor şasi (15 mm alçaltılmış gövde) ve süper-düşük yuvarlanma direnci ile özel lastikler.

Golf TDI BlueMotion bulunan standart özellikler 5-inç TFT ekran ile dokunmatik ekran, yanlış yakıt doldurma önlemek için bir bekçi ile bir yakıt tankı girişi, ECO ipuçları ile çok fonksiyonlu ekran (tüketimi ile ilgili grafik ve bilgiler) ile otomatik elektronik park freni dahil fonksiyonu, Artı lastik basınç göstergesi, elektronik enine diferansiyel kilidi XDS +, değişken bagaj zemin ve asimetrik katlanabilir arka koltuk arkalığı tutun.

Ayrıca standart: gündüz farları, torpido gözü kilit klima (deselectable), elektrikli ayarlanabilir dikiz aynaları, dış sıcaklık göstergesi, elektrikli camlar, aralıklı ayarı ile arka cam sileceği, elektromekanik hidrolik direksiyon, güvenlik-optimize edilmiş kafalıklar, etrafında krom halkalar hava delikleri içinde, koltuk “Biber” tasarım, “Koyu Gümüş, ipek mat”, saklama bölmesi ile orta konsol, direksiyon yükseklik ile kolon ve ulaşmak ayarı, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, toz ve polen filtresi, merkezi kilitleme dekoratif dekoratif aksesuarlar kapsar Koltuğun ön kemer ve yeşil renkli ısı yalıtım pencereler için uzaktan kumanda, yükseklik ayarı ve kemer-germe sistemi ile.

Golf TDI BlueMotion Comfortline. Comfortline seviyesi ayrıca ParkPilot sistemi ön ve arka, yüksek kaliteli bir paneli, “Artı” çok fonksiyonlu ekran, ön koltukların altında çekmeceler, SD kart arayüzü ve Sürücü Uyarı sistemi dahil olmak üzere yeni Kompozisyon Dokunmatik radyo sistemi ile donatılmıştır.

Diğer standart özellikler (Trend çizgisi özelliklerine ek olarak): çizgi kendi koltuk malzeme (“Zoom” tasarım) ve bel desteği uygulamaları, merkezi kol dayama ve yük-tasarım, arka koltuk arkalığı “fırça Koyu Gümüş” dekoratif dekoratif aksesuarlar sahip ön konfor koltuklar sağlanması yoluyla, döner ışık anahtarı ve yan ayna ayarlayıcı, underseat çekmece, ön koltuk sırtlarında depolama cepleri ve rooflinere bir kapatılabilir saklama bölmesi, bagaj ek bir 12-V soket, ışıklı makyaj aynaları, kumaş paspaslar krom-bak , deri ve 16 inç alaşım jantlar (“Dover”) olarak direksiyon simidi ve vites topuzu.

Anahtar özel ekipman.
Yardım ve kolaylık sistemleri. Yenilikçi yardım ve kolaylık sistemleri bir dizi standart veya isteğe bağlı donanım olarak yeni Golf TDI BlueMotion gemiye çalışıyor. Standart sistemleri Çok Çarpışma Fren sistemi ve gelişmiş elektronik XDS + enine diferansiyel kilidi içerir. Ön-Crash önleyici yolcu koruma sistemi, Sürücü Uyarı (Golf TDI BlueMotion Comfortline standart), Lane Asist, yol işareti tanıma, Park en son nesil otomatik Yardımcı Işığı ve Dinamik Işık ışık fonksiyonları Yrd yanı sıra Yrd. Buna ek olarak, bilgi-eğlence ve eğlence sistemlerinin yeni nesil var.

Google Translate ile çevrilmiştir.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~