Ford Otosan İstanbul Autoshow 2010 Fuarı’nda “Fordshow”a hazırlanıyor

Türkiye otomotiv sektörünün lideri Ford Otosan, 29 Ekim – 7 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek Autoshow 2010 fuarında tam 6 yeni modelini sergileyerek “Fordshow” yapacak. Yeni C-MAX, Yeni Grand C-MAX, Yeni Mondeo, Yeni S-MAX, Yeni Galaxy ve Yeni Focus modelleri fuarda Türk otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

ford-grand-c-max-kucuk
Bu yıl İstanbul’da 13’üncüsü gerçekleştirilecek olan Autoshow 2010 Otomobil Fuarı’nda 6 yeni modelle gövde gösterisi yapmaya hazırlanan Ford, tüketicilerin beklentilerini karşılayacak Yeni C-MAX, Yeni Grand C-MAX, Yeni Mondeo, Yeni S-MAX ve Yeni Galaxy modellerini sergileyecek. Ayrıca gelecek sene pazara sunulacak olan Yeni Ford Focus da standda yerini alacak.

Ford tarafından geliştirilen ve sürücülerin hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra sürüş güvenliğini de arttıran otomatik park sistemi, otomatik bagaj kapağı, kör nokta uyarı sistemi ve daha pek çok ileri teknoloji uygulaması ilk kez Autoshow 2010’da tanıtılacak. Ford un yeni benzinli motor teknolojisi olan EcoBoost motor ailesi de 160 PS den 240 PS e kadar varan değişik güç seçenekleri ile fuarda ilk kez Türk otomobil severlere sunulacak.

Hayatı ve sürüşü kolaylaştıran teknolojiler Yeni C-MAX ailesinde

Ford standının yıldızı olacak olan Global C platformunun ilk modeli Yeni C-MAX, ileri teknolojiler ve artan fonksiyonellikle birlikte bundan böyle iki farklı gövde tipiyle sunuluyor olacak. Yeni C-MAX serisiyle Ford müşterilerine sportif beş koltuklu C-MAX ile geniş hacimli yedi koltuklu Grand C-MAX arasında tercih yapma imkanı veriyor. Aileler için fonksiyonel ve inovatif teknolojiler sunan Yeni Grand C-MAX’ta segmentinde ilk defa uygulanan arka kayar kapılar da bulunuyor. Grand C-MAX’ta ayrıca ikinci sıradan üçüncü sıraya koridor geçiş ve arka koltuk konfigürasyonunu ihtiyaca göre anında değiştirebilme imkanı veren katlanır koltuk sistemi var.

Yeni C-MAX ve Yeni Grand C-MAX’ta hayatı ve sürüşü kolaylaştıran yeni teknolojiler arasında otomatik arka bagaj kapağı, otomatik park sistemi, kör nokta uyarı sistemi, ayarlanabilir hız sınırlandırıcı, arka koltuk emniyet kemer ikazı, otomatik çocuk kilidi, Türkçe bluetooth ve sesli kontrol sistemi ile USB girişi gibi özellikler yer alıyor.

Yeni Mondeo, yepyeni tasarımı ve 1.6 lt 160 HP EcoBoost motoru ile geliyor…

Yenilenen iç ve dış tasarımının yanı sıra yepyeni çevreci motor teknolojileriyle donatılan Yeni Mondeo, Autoshow 2010 Otomobil Fuarı ile birlikte satışa sunulmuş olacak. Kör nokta uyarı sistemi ve otomatik çocuk kilidi gibi hayatı ve araç kullanmayı kolaylaştıran yeni üstün teknolojiler sunan Yeni Mondeo, özellikle yenilenen ön ve arka yüzün yanı sıra ön ve arkada LED lambalar, yenilenen orta göğüs paneli, yan kapı panelleri ve yeni dış renk ve iç trim seçenekleriyle dikkatleri üzerine toplayacak. Kısa bir süre içerisinde Türkiye’de de satışa sunulacak olan 1.6 litrelik 160 HP’lik EcoBoost motora ilave olarak Ford müşterileri, segmentin en güçlü 2.0 litre motoru 240 HP’lik 2.0 litre EcoBoost’u Powershift Şanzıman ile sürüş keyfinin zirvesine ulaşabilecek. Daha büyük silindir hacmine sahip geleneksel motorlara kıyasla yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları yüzde 20’ye varan oranlarda azaltılmasıyla EcoBoost motor optimum verim sunmanın yanı sıra alt devirlerdeki yüksek tork ve üstün performans ile kullanıcısına daha fazla sürüş keyfi sunuyor. Ayrıca büyük motorlarla aynı performansı veren ancak boyutu, ağırlığı ve yakıt etkonomisi ile çok daha küçük bir motor olmasıyla dikkat çekiyor.

Yeni Mondeo ile birlikte Ford’un üst segmentte yer alan sportif Yeni S-MAX ve lüks Yeni Galaxy de Autoshow 2010 Otomobil Fuarı ziyaretçileri ile buluşacak. İç ve dış tasarımında önemli değişikliklerle yenilenen S-MAX ve Galaxy modelleri ayrıca Ford’un yeni motor teknolojisi EcoBoost ile de satışa sunulacak. Kör nokta uyarı sistemi, otomatik çocuk kilidi, Ford kolay yakıt gibi yeni teknolojilerle donatılan S-MAX ve Galaxy modelleri de Ford standındaki yerlerini alacaklar.. Bunların yanı sıra geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen elektrikli araç programının ilk temsilcileri Focus BEV ve Connect BEV’in detayları da fuarda ziyaretçilere tanıtılacak. Motorsporlarındaki köklü geçmişi temsilen, Türkiye Ralli Şampiyonasının lider aracı Fiesta Super 2000 de standda sergileniyor olacak.

Yeni nesil Ford Focus 2011’de Türkiye’de

Autoshow 2010 Otomotil Fuarı’nda türk otomobil severlerle ilk kez bir araya gelecek olan yeni Focus, gelecek yıl Türkiye’de de satılmaya başlanacak. Ford’un global olarak en önemli modeli Focus, aynı zamanda dünyanın en geniş ve kapsamlı araç segmentinde yer alıyor. Paris’te ilk defa üç gövde tipiyle sergilenen yeni Focus, İstanbul’da sportif dört kapı gövde tipiyle Ford standında yer alacak. Yeni Focus, segmentinde daha önce görülmemiş teknoloji ve özellikleri makul fiyatlarla sunmanın ötesinde tüketicilere yüksek kalite ve üstün yakıt ekonomisi sunuyor olacak. Tüm bunlara ilave olarak efsanevi Focus sürüş dinamikleri de daha yüksek bir seviyeye çıkartılıyor.

Ziyaretçiler Ford standında, interaktif ve eğlenceli etkinliklerle Fordshow’un keyfini çıkaracak

Tüm bunların yanı sıra Autoshow 2010 ziyaretçileri Ford standında interaktif ve eğlenceli etkinliklerle de Fordshow’un keyfini çıkartacaklar. Ford standının hiç kuşkusuz en dikkat çeken etkinliği Ford360 olacak. Hayatınızın 360 derece her yerinde olmayı hedefleyen Ford, Autoshow 2010’da sizi ister tek başınıza ister arkadaşınızla katılabileceğiniz ve Matrix filminde de kullanılan sinema teknolojisiyle buluşturup, panoramik fotoğraf çekimine davet ediyor. Otomobil severlerin yeniliklere olan ilgilerini düşünerek hazırlanan FordBulmaca ise, Ford standını ziyaret edenlerin Ford yeniliklerini daha eğlenceli bir şekilde yakından tanımasını ve sürpriz hediyeler kazanmasını sağlıyor. Başparmağına güvenenleri yarışmaya davet eden Ford, standında yer alan slotcar parkuru ile herkesi Ford Focus ST ile yarışmaya davet ederken ayrıca Ford Fiesta yarış simülatörüyle de Fiesta ile yarışmanın keyfini sürmesini istiyor. Ford Futbol alanında yer alan langırt ve Playstation ile ziyaretçiler, arkadaşları ile kozlarını yeşil sahalarda paylaşabilecekler. “Ben en az yakıtla en uzak mesafeye giderim” diyenleri de standına bekleyen Ford, bu iddiaları EcoSürüş simülatörü ile sınayacak. EcoSürüş simülatöründe bir yandan sürücüler sürüş alışkanlıklarına göre tüketimlerini görebiliyorken diğer taraftan da ekonomik sürüşün sırlarını keşfedecekler.

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~