Ford Cargo

Ford Cargo

Sıradışı ve Sağlam Kabin

FordCargo’nun kabini, Ford Otosan dizayn stüdyolarında tasarlanmış ve bütünüyle Türk mühendisler tarafından geliştirilmiştir. Estetik ve Ergonomik tasarımlı kabin, en zorlu çarpışma testlerinden başarıyla geçmiştir.FordCargo’da, üç ayrı kabin seçeneği(alçak tavan yataksız kabin, alçak tavan yataklı kabin ve yüksek tavan çift yataklı kabin) bulunmaktadır. Galvanizli çelikten ve kompozit malzemelerden imal edilen kabinler, paslanmaya karşı katoferez daldırma tekniğiyle boyanarak, sıcağa, soğuğa ve gürülteye karşı izole edilmiştir.

Kabin Devirme Özelliği

Kabin Devirme Özelliği
2 kademeli hidrolik kabin devirme özelliği; basit işçilkler için 35°, daha detaylı tamiratlar için 60° devirme seçenekleriyle maksimum tamir ve bakım kolaylığı sağlar.Elektrikli Kabin Devirme özelliği ise opsiyonel olarak sunulmaktadır.
Üst ve Yan Rüzgarlıklar

Üst ve Yan Rüzgarlıklar
Çekicilerde standart, 380 PS yol kamyonlarında ise opsiyonel olarak sunulan üst ve yan rüzgarlıklar aerodinamik tasarımıyla yakıt tüketimini düşürürken, aynı zamanda şık bir aksesuar olarak araca estetik bir görüntü katar.
Uzaktan Kumandalı Merkez Kilit

Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
Standart olarak sunulan merkezi kilit, aracın hırsızlığa karşı güvenliğini bir kat daha arttırmaktadır.
Geniş Görüş Açısı Sağlayan Elektrik Kumandalı ve Isıtmalı Aynalar

Geniş Görüş Açısı Sağlayan Elektrik Kumandalı ve Isıtmalı Aynalar
Sağ tarafta üst kısmı normal görüş, alt kısmı ise derin görüş sağlayacak şekilde tasarlanmış olan iki parçalı dış ayna, kaldırım aynası ve ön görüş aynası; görüş açısını arttırırken, kabin tasarımının estetiğini arttırır. Elektrik kumandalı ve ısıtmalı sunulan aynalar sürücünün zahmetsizce ideal görüş sağlamasına yardımcı olur.
Gövde Rengi Tampon

Gövde Rengi Tampon
Avrupa Güvenlik Standartlarına uygun olarak tasarlanmış olan gövde rengi tampon; binek otomobillerin kaza anında aracın altına girmemesi için, binek araç tamponu yüksekliğinde konumlandırılmıştır.
4 Noktadan Bağımsız Kabin Suspansiyonu

4-noktadan Bağımsız Kabin Süspansiyonu
Yataklı ve çift yataklı kabinlerde sunulan 4-noktadan bağımsız kabin süspansiyonu, yol şartlarından kaynaklanan sarsıntıları en aza indirir. Kabin ve iç parçaların hasar görmesini önleyerek, ömrünü uzatır.
Halojen Farlar

Halojen Farlar
Avrupa normlarına uygun şekilde ışık dağılımı sağlayan halojen farlar ve aracın yüküne göre far açısını en uygun konuma getiren far seviye ayar motoru, diğer sürücülerin rahatsız olmasını engelleyerek güvenli sürüş sağlar. Nakliye ve çekici serisinde standart olarak sunulan ön sis farları, puslu havalarda emniyetli sürüşe yardımcı olur.

Fonksiyonel, Ferah ve Konforlu İç Kabin

Fonksiyonellik ve rahatlığı bir arada sunan ergonomik ve güvenli kabin; en zor şartlarda bile maksimum konfor ve emniyet sunar.
Dış gürültü kalkanıyla, gürültüyü en aza indiren mükemmel ses yalıtımı sağlar.
Ergonomik FordCargo kabinleri, sürücülerin çalışırken tamamen işlerine konsantre olmalarını, dinlenirken ise evlerinin rahatlığını bulmalarını sağlar.
Yüksekliği ve Eğimi Ayarlanabilir Direksiyon

Yüksekliği ve Eğimi Ayarlanabilir Direksiyon
Yükseklik ve eğim ayarı sayesinde sürücüye en uygun sürüş pozisyonunu sağlayarak konforlu bir sürüş imkanı sunuyor.
Dijital Gösterge Paneli

Dijital Gösterge Paneli
Araçla ilgili ihtiyaç duyulan bilgi ve uyarıları kolayca takip etmeyi sağlayan gösterge paneli, güvenli ve konforlu bir sürüşü garanti eder.
Konforlu Sürücü Koltuğu

Konforlu Sürücü Koltuğu
Kolçaklı ve kademeli sürücü koltuğu, otomatik ayarlanabilir havalı süspansiyon sistemi ve havalı bel destek ayarı her yol koşulunda ideal sürüş pozisyonu sağlar. Isıtma özelliği ise her hava koşulunda konforlu sürüş imkanı sunar. Avrupa güvenlik normlarına uygun 3 noktalı emniyet kemeri ve koltuk bağlantısı, sürücü ve yolcunun güvenliğini sağlar.
Fonksiyonel Orta Konsol

Fonksiyonel Orta Konsol
Çok fonksiyonlu orta konsol tasarımı ile sürücü yanında bulundurmak istediği bardak, pet şişe, kart v.b. kişisel eşyaları için kolayca yer bulabilir.
Ergonomik Ön Konsol

Ergonomik Konsol
Ergonomi ve estetiği bir arada sunan modern kumanda paneli ve üfleçler, aracın denetimini kolaylaştırarak sürüş konforu ve güvenliğini arttırır.

Ekonomik, Güçlü ve Uzun Ömürlü Ecotorq

Türkiye’de ilk defa bir motor, tüm parçalarıyla birlikte bilgisayar ortamında tasarlandı. Ford Otosan mühendisleri FordCargo için uzun ömürlü, sessiz ve çevre dostu bir motor yarattı.
7.3 litre 260 PS, 9.0 litre 320 PS, 360 PS ve 380 PS seçenekleri bulunan ECOTORQ, torku ve gücüyle yüksek performans ve yakıt tüketiminde tasarruf sağlar.
Elektronik Kontrol Birimi (ECU)

Elektronik Kontrol Birimi (ECU)
ECU, motorun yönetilmesini sağlayan bir ünitedir. Algılayıcılardan aldığı bilgileri değerlendirerek ve kesin formüller kullanarak hesaplamalar yapar. Beklenmedik durumlarda hafızasında yüklenmiş bilgileri kullanarak ulaştığı sonuçlara göre ve kumandalar yardımı ile motorun verimli çalışmasını sağlar. Sistemde oluşan arızaları da kaydederek test cihazı yardımı ile bu arızaların rahatlıkla okunmasını sağlar.
Ortak Yakıt Yolu (Common Rail) Enjeksiyon Sistemi
Ortak Yakıt Yolu (Common Rail) Enjeksiyon Sistemi
Yüksek basınç pompası, motor devrine ve anlık yakıt ihtiyacına bağlı olarak ortak yakıt yolu içerisinde, yakıt karışımını 1400 bar (7.3lt), ve 1800 bar (9.0lt)’a kadar basınç altında püskürterek tam yanma ve düşük egzoz emisyonları elde edilmesini sağlar. Optimum püskürtme zamanlamasını ve miktarını anlık olarak hesaplayarak düşük yakıt tüketimi değerlerine ulaşılmasını sağlar.
Ford Otosan Diagnostik Platform (FODP)

Ford Otosan Diagnostik Platform (FODP)
ECOTORQ için geliştirilen servis yazılımı, FODP (Ford Otosan Diagnostik Platform) ile kolay ve etkin sistem kontrolü ve bakımı sağlar.
Seçici Katalitik İndirgeme (SCR)
Seçici Katalitik İndirgeme (SCR)
Euro V emisyon seviyelerini sağlamak üzere SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) teknolojisi ile donatılmış çevre dostu FordCargo kamyonları, bu teknoloji sayesinde sağladığı yakıt ekonomisi ile işletme maliyetlerini de düşürerek karlılığı arttırır.
Modüler Tasarım

Modüler Tasarım
Ecotorq’un modüler tasarımı ve parça sayısının az olması bakım kolaylığı sağlar. Arttırılmış servis aralığı ile yağ ve yakıt tüketimini düşürür, periyodik bakım maliyetlerini asgariye indirir. Ecotorq’un 24 supaplı silindir kafası performansı en üst düzeye taşır.

Şanzıman ve Retarder

Şanzıman

• ZF 9S75, senkromeçli 9 ileri vites
• ZF 9S1110, senkromeçli 9 ileri vites
• ZF 16S 1620 senkromeçli 16 ileri vites, 2 geri vites
• Kablolu vites değiştirme özelliği sayesinde daha az kabin içi gürültüsü, vites geçiş
kuvvetlerinin azalmasıyla daha rahat vites geçişi ve kabin devirmede kolaylık
• ZF 9S1110 ve ZF 16S1620 şanzımanda tek H ve yeni Servoshift vites geçiş
sistemi ile çarpmasız ve daha konforlu kullanım
• Kavrama – 15.5 inç (395mm) Valeo itme tip – asbestsiz
• Kavrama – 17.0 inç (430mm) Valeo çekme tip – asbetsiz
• 3232C / 3238C model araçların direksiyon sistemi için paletli pompa ilavesi

Elektromanyetik Retarder

• Elektromanyetik Tip, 3300 Nm kapasiteli
• Rampa inişlerinde servis frenlerinin ısınmasını engelleyerek artan sürüş kalitesi ve güvenliği
• Fren balata ömrünü kullanıma bağlı olarak beş kat uzaması, kısalan bakım süresi sayesinde aracın kullanılmadığı sürenin azalması
• Çekici ve Römorkçeker modellerinde standart, Yol Kamyonlarında ise opsiyonel

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~