Fiat’ın küçük ikonu: 500 Blackjack

Fiat’ın küçük sınıfta yer alan ikon modeli 500’ün sadece opak siyah gövde rengiyle üretilmeye başlanan “Fiat 500 Blackjack” modeli, Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

1

Yeni 1.2 litre hacimli 85 HP’lik TwinAir motordan 1.4 litre 100 HP’lik benzinli motora kadar farklı güç üniteleriyle donatılmış olarak tercih edilebilecek olan Fiat 500 Blackjack, Fiat’ın retro tasarımlı 500 modeli konusunda maksimum kişiselleştirme kapasitesini kanıtlayan ürün felsefesinin yeni bir adımını temsil ediyor.

39İtalyan stil ikonu Fiat 500 modelinin 500C, 500 Pink, 500 by Diesel gibi ara versiyonlarının ardından Fiat 500 Blackjack adı verilen özel serisi, 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı.

Sadece opak siyah gövde rengiyle sınırlı sayıda üretilecek olan Fiat 500 Blackjack, Fiat’ın retro tasarımlı 500 modeli konusunda maksimum kişiselleştirme kapasitesini kanıtlayan ürün felsefesinin yeni bir adımını temsil ediyor.

Teknoloji abidesi 1.2 litre 85 HP’lik TwinAir’den 1.3 litre 95 HP’lik Multijet motora kadar geniş bir güç ünitesine sahip olarak tercih edilebilen Fiat 500 Blackjack, tasarım özellikleriyle dikkat çekiyor.

Fiat 500 Blackjack, özel opak siyah boya renginin yanı sıra krom öz ızgara, tutamaklar, ayna kaplamaları ve plakalık tutucuları; ortasında kırmızı bir orta çerçevenin yer aldığı ve kırmızı boyalı fren kaliperlerinin bulunduğu opak siyah renkli 16 inçlik alaşım jantlarıyla farkını belli ediyor.

Siyah renkli kokpite sahip kabin içindeyse isteğe bağlı siyah ya da kırmızı deri döşemenin yanı sıra kırmızı dikişli deri direksiyon simidi ve krom detaylarla süslenmiş vites topuzu gibi unsurlar, özel Fiat 500 serisinin görsel gücünü arttıran etkenlerin başında geliyor.

Editöre Not: Detaylı görsel ve bilgi için şifresiz olarak erişim sağlayabileceğiniz www.fiatautopress.com adresli web sitesinden faydalanabilir veya Tofaş Kurumsal İletişim Departmanı’yla irtibata geçebilirsiniz.

2

Yazar Hakkında

yazan 1523 Blogdaki yazılar

Telif © 2018 OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri. Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by Eyüp ÖZDEMİR
Bu sitedeki tüm yazı ve görseller çeşitli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. evdeyiz.net bu bilgilerin kesin doğruluğunu kabul etmez. ~